אפשרויות לריצוף מרתף לכל בית

הוא הטוב ביותר כחיפוי אטרקטיבי ועמיד למים במאה אחוז למרתפים שרוב בעלי הבית יכולים להתקין בקלות
ריצוף ויניל, סדין או קרש, הוא הטוב ביותר כחיפוי אטרקטיבי ועמיד למים במאה אחוז למרתפים שרוב בעלי הבית יכולים להתקין בקלות.

בעולם מושלם, תוכלו לבחור כל ריצוף למרתף שלכם. אך בניגוד לחדרים מעל הדרגה, מרתפים נוטים לרוב למפעלי עובש סמויים של לחות.

בנוסף, מכיוון שמרתפים הם הנקודה הנמוכה ביותר בבית, הם מהווים נקודת איסוף לשיטפונות ממדיחי כלים, מחממי מים, צינורות אספקת מים ומדיחי כביסה.

גם אם נראה כי תת-הרצפה יבשה, בהינתן מספיק זמן, היא עדיין עשויה להפיץ מספיק לחות סמויה כדי להרוס את כיסוי הרצפה שלך.

לחות היא הגורם המכריע ברצפת המרתף. על ריצוף המרתף להתאים לתנאים אלה. מהו הריצוף הטוב ביותר מסביב למרתפים, כמו גם לפעילויות ספציפיות?

הטוב ביותר לתנאי מרתף כלליים

ריצוף ויניל, סדין או קרש, הוא הטוב ביותר כחיפוי אטרקטיבי ועמיד למים במאה אחוז למרתפים שרוב בעלי הבית יכולים להתקין בקלות. ריצוף ויניל או קרש פוגע בנקודה המתוקה האמצעית של הדרישות לריצוף במרתף.

זה עמיד למים באחוזים. קל לנקות אותו, במקרה של שיטפון. וגם, בצורה של ויניל קרש יוקרתי, זה מושך מספיק כדי לעבור גיוס עבור רוב בעלי הבית.

האיכות שמטפלת בריצוף ויניל למיקום הראשון היא הקלות שבה התקנת עשה זאת בעצמך.

הטוב ביותר למרתפי לחות גבוהים או בינוניים

אריחי קרמיקה או יריעות ויניל עובדים היטב במרתפי לחות גבוהה. יש להשתמש בחומרים אורגניים ככיסוי רצפת המרתף שלך אם אתה מצפה ללחות. בטון, יריעות ויניל ואריחים מזוגגים (קרמיקה או אריחי חרסינה) כולם זכאים למים.

אריחי קרמיקה עובדים הכי טוב מכיוון שמים בדרך כלל לא יכולים לחדור מתחת לאריח.

למרתפי לחות נמוכה

במרתפים עם לחות אטמוספרית ניתנת לניהול ניתן להשתמש בריצוף ויניל באריחים, כמו גם בריצופי תוצרי לוואי מעץ כמו עץ מהונדס או למינציה.

ניתן להשתמש בוויניל ואריחים, בתוספת ריצוף למינציה וריצוף עץ מהונדס גם במרתפים עם לחות אטמוספרית וקרקעית רגילה.

רגיל יוגדר כרמת לחות הניתנת לשליטה על ידי מסיר לחות ולחות קרקע הניתנת לחסימה באמצעות רצפת תת עמידה למים כגון DRICore.

שטיח במרתפים הוא נושא שנוי במחלוקת. אמנם בדרך כלל עדיף לבחור בריצוף עם משטח קשיח שמתייבש מהר, שטיחים עמידים למים כגון Shaw LifeGuard או Tigressa H2O תוכננו במיוחד כדי למנוע מים להשרייה לריפוד.

לחדרי כושר ביתיים במרתף או אולפני יוגה

ריצוף רך וקל לניקוי (כלומר, לא שטיחים) הוא הטוב ביותר לריצוף התעמלות במרתפים. גליל גומי ליוגה או אירובי; בטון למשקולות. שטיחי גומי של סוסי גומי הם דרך יוצאת דופן לכסות רצפות בטון למטרות חדר כושר.

לבית הקולנוע במרתף שלך

בחרו בריצוף רך כמו שטיח ערימה נמוכה לבתי הקולנוע הביתיים. ריצוף קשיח המותקן בבתי הקולנוע הביתיים מוביל להדהדות שמע מבלבלת. שטיחים עם ערימה נמוכה הם כיסוי רצפה רך הסופג קול אך קל לייבוש אם הוא נרטב.

שורה תחתונה

שום כיסוי רצפה אחד אינו מושלם עבור כל בעל בתים בכל מצב. עם זאת, אריחי ויניל או קרמיקה עובדים הכי טוב כריצוף מרתף לכל מטרה.

רטיבות במרתפים יכולה לנוע בין שיטפונות עונתיים מוחלטים לעיבוי גרידא על הקירות. לחות היא ללא ספק הגורם הקובע ביותר בעת קניות לריצוף במרתף.

אחת הדרכים הפשוטות לבדוק לחות היא להדביק ריבוע פלסטיק שקוף לרצפת הבטון שלך. לאחר מספר ימים, עלול להתחיל להיווצר עיבוי בחלק הפנימי של הפלסטיק.

מאמרים בנושאים דומים
  1. תיקון המרתף המוצף שלך
  2. 5 פתרונות למרתפים רטובים
  3. איטום רצפת מרתף לבנים
  4. סיבות מדוע יש לך מרתף קר
  5. מהו חלון טוב ולמה הוא זקוק לכיסוי?
  6. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail