יסודות שיפוץ המרתף

כשתסיים את המרתף שלך
כשתסיים את המרתף שלך, קרוב לוודאי שתידרש על ידי קוד לספק מספר שקעי חשמל מסוימים.

כל בעל בית מגלה שבשלב זה או אחר הוא זקוק ליותר מקום. היכן להשיג יותר מקום? אתה יכול לדחוף החוצה ולבנות תוספת, או שאתה יכול לעשות כפי שמאסטרי הזן מייעצים, ואתה יכול להסתכל פנימה.

להסתכל פנימה? כן, אם אתה הבעלים של בית עם מרתף, יש את המרחב שלך. עבור מרבית בעלי הבית המרתף הוא לא יותר ממאגר לזבל, וכמובן מקום לשירותים חיוניים כמו תנור ומחמם מים. אין שום סיבה שלא תוכלו לפנות את הזבל ולבנות חדר משפחה נעים, חדר מדיה או חדר שינה עזר או מאורה.

מילת הזהירות כאן היא שמרתפים מעולם לא נועדו להיות חללי מגורים פונקציונליים לחלוטין (אלא אם כן אתה גר בבית חדש שכבר לקח זאת בחשבון). לכן, יהיו לך מכשולים רבים להתגבר על הפיכת מרחב האביזרים הזה לאחד שניתן לבנות למגורים על ידי בני האדם.

בואו נסתכל על כמה מהיסודות שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם הופכים את המרתף שלכם למרחב ראוי למגורים.

לחות היא אויב מס '1

אם יש לכם לחות משמעותית, אולי אפילו לא תוכלו לסיים את המרתף. כמשמעותי, אנו מתכוונים לאגירת מים בפועל. לחות היא הגורם הפוסל את מרבית המרתפים. ניתן לטפל בבעיות לחות קלות בעזרת צבע למנעול מים, וניתן לאטום סדקים בעזרת איטום מיוחד למטרה זו.

באזורים במדינה שבהם מרבית הבתים כוללים מרתפים, תוכלו לסמוך על מציאת חברות שיבצעו עבודה זו. גם אם יש לכם זרזיף מים שעובר לאורך הרצפה ולנקז, תוכלו להרים את הריצוף באמצעות מצע כמו Subflor.

בשביל מה תשתמשו בזה?

בגלל אופיים הייחודי, מרתפים אינם לכל שימוש. המרתפים נוטים להיות קרים, כהים ובודדים. לכן, אם אתה בונה את המרתף שלך כמגורי חמות עבור אישה שאוהבת אור שמש, זה לא יכול להיות רעיון טוב. מצד שני, בתי קולנוע ביתיים תלויים ברמות תאורה נמוכות ובאקוסטיקה רטובה כדי להשיג ביצועים טובים יותר, מה שהופך את המרתפים לאידיאליים לשימוש זה.

תזדקק לקירות

קירות מותקנים במרתפים מכמה סיבות. הם הופכים את החלל לאסתטי יותר. הם מקלים על הפעלת חוטי חשמל ומספקים מרחבים להתקנת כלי קיבול. וקירות משפרים את בקרת הטמפרטורה. אך לקירות אין ערך מבני במרתף המוגמר. בגלל בעיות הלחות האינהרנטיות, כדאי לבחור בחתיכי פלדה מכיוון שהם לא נרקבים ומכיוון שלכל חתיכה יש מידות מושלמות. חוטי חשמל מועברים בקלות דרך חורים משועממים מראש של חתיכי פלדה, ולחתיכי פלדה עקומת למידה קצרה למדי עבור משפץ הבית החובבני.

חשמל חייב להיות עד קוד

כשתסיים את המרתף שלך, קרוב לוודאי שתידרש על ידי קוד לספק מספר שקעי חשמל מסוימים. לא משנה מה אתה רוצה: עדיין תצטרך לעמוד בקוד. עם זאת, ברוב המרתפים אין זה במקום, מלכתחילה. התקנת קירות היא דרך נוחה להפעלת שירותי חשמל.

צרכי חימום וקירור מיוחדים

בבית ישן יותר שלנו החימום והקירור הסתדרו בצורה מושלמת. במהלך הקיץ המרתף היה קריר מכיוון שהוא ממוקם מתחת לפני הקרקע. בחורף, המרתף היה חם מכיוון שהכיל את התנור. אני מקווה שיש לך הסדר כזה. אם לא, תנורי בסיס חשמליים הם דרך לספק חום מהיר. כמו כן, שקול את העובדה כי צינורות HVAC קיימים עשויים לעבור דרך קורות הרצפה שלמעלה, שאותם תוכל להיכנס לחלל המרתף שלך.

יציאה: מציל החיים

יציאה (נקודת היציאה לצד הפתח) מהווה שיקול חשוב אם ברצונך כי שיפוץ המרתף יכלול חדר שינה. כתוצאה מכך, בעלי בתים רבים נודעו כקודי בנייה מדורגים בצד חכם בכך שהם מכנים את חדרי השינה שלהם במרתף בשם אחר כמו "חדר תפירה" או "בית מלאכה". עם זאת, קודי בנייה קיימים מסיבה טובה: הם מגנים על יחידים, כמו גם על הציבור הרחב. בדיקה מדוקדקת של קוד הבניין המקומי שלך תגיד לך איזו נקודת יציאה אתה זקוק. אם כן, יהיה עליכם לבצע את המשימה העלולה להיות יקרה ליצור חלון גדול בכדי למלא דרישה זו.

תאורה טובה כך שלא מדובר בצינוק

ברוב המרתפים יש תאורה מינימלית בלבד. אך עם מגבלות הגובה, ייתכן שלא תוכל להתקין שום סוג תאורה שתרצה. מסיבה זו אורות יכול להיות פופולרי בשיפוצים במרתף. אורות יכול לספק כמות משמעותית של אור, והם תוחבים בצורה מסודרת לחלל שבין קורות הרצפה במפלס מעל.

מאמרים בנושאים דומים
  1. תיקון המרתף המוצף שלך
  2. 5 פתרונות למרתפים רטובים
  3. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
  4. סיבות מדוע יש לך מרתף קר
  5. מערכת הגימור של מרתף הליבה
  6. אפשרויות לריצוף מרתף לכל בית
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail