מהי חצר או אטריום כחלק מבית?

חצרות מסוימות הן מרכזי בידור באוויר הפתוח
חצרות מסוימות הן מרכזי בידור באוויר הפתוח, בעוד שאחרות מאכלסות מטבחי חוץ, בורות אש או קמינים וריהוט סלון חיצוני.

חצרות מגורים ו אטריומים הם חללים באוויר הפתוח או ללא גג הדומים לפטיו. באופן מסורתי, אטומים מוקפים בלפחות שלושה קירות וממוקמים במרכז הבית. חצר יכולה להיות מוקפת גם בקירות או בבניינים אך היא ממוקמת במרכז או בכניסה לבית. שניהם משלבים פנים וחוץ ומספקים יותר פרטיות מאשר פטיו בחצר האחורית.

מבחינה היסטורית, כמה מהפטיו העתיקים ביותר הם חצרות. חצרות מסוימות משמשות ככניסה סגורה לבית.

גדל בביקוש

הפופולריות של הוספת שטח חצר לבית מגורים מתואמת עם הרצון הגובר של בעלי בתים לחדרים חיצוניים. אדריכלים שנסקרו על ידי המכון האירופי לאדריכלים (AIA) מדווחים על עלייה בלקוחות המבקשים יותר מקומות מגורים בחוץ.

חצרות מספקות כמה יתרונות, כולל:

  • מסגרת במסגרתה ניתן לפתח סוגים אחרים של פריסות נוף
  • פרטיות ובידוד
  • יצירת מיקרו אקלים עבור סוגים שונים של צמחים
  • ניתן ליצור קירות ומסכי פרטיות או חוצות עם סוגים שונים של צמחים או לבנות מחומרי בניין מסוג סורג או קבוע

חושב מחדש על החצר

נתפס כחדר אחר של הבית, חצר היא חלל עם גג פתוח שניתן להגדירו מחדש כך שיתאימו לסגנון החיים והצרכים של בעל הבית. חצרות מסוימות הן מרכזי בידור באוויר הפתוח, בעוד שאחרות מאכלסות מטבחי חוץ, בורות אש או קמינים וריהוט סלון חיצוני. ובכל זאת, אחרות כוללות אמבטיות עיסוי או בריכות מים עמוקים כמו בריכות מים עמוקים או ספא שחייה, המציעות גישה נוחה ופרטיות.

חצרות מודרניות בבתים כולן פרטיות. נראה שכולם אוהבים את הרעיון של חדר חיצוני. מכיוון שהוא ממוקם לעתים קרובות במרכז הבית, ניתן לצפות בחצר מחדרים רבים. ניתן לפתוח את דלתות החצר או החלונות לחלקים אחרים של הבית, מה שהופך את החללים לנגישים יותר זה לזה ויוצרים עוד תחושה פנימית / חיצונית. באמצעות אפליקציית סמארטפון, בעל בית יכול לשלוט בדלתות גדולות או במרחבי זכוכית כדי להיפתח במהירות ולגשת לחצר.

ככל שהערים והפרברים הופכים צפופים יותר, המגרשים קטנים יותר, וחצר גדולה עם פרטיות עשויה להיות נחלת העבר. חצר מאפשרת את כל ההנאות והנוחות שבחצר האחורית, יחד עם נוחות - לבעלי בתים שאוהבים לבדר בבית ובחוץ.

לחצרות היסטוריה

חצרות קיימות כבר מאות שנים, החל מהמתן התאמה לבעלי חיים וכלה בהגנה על יבולים, בתים ותושביהם. קירות החדרים החיצוניים הללו שימשו ושימשו לתמיכה בשיחים, עצים וגפנים מטפסים, נגררים ומסומנים.

בתחילת המאה ה -20, דירות חצר היו פופולריות בדרום קליפורניה כמקום התכנסות של תושבים ליהנות מהבריכה, מנגלים, להתרועע או פשוט ליהנות ממזג האוויר היפה. חצרות נבנו בכמה מהדירות הגבוהות הרב-משפחתיות הגבוהות בשיקגו בתחילת המאה העשרים, לפני השפל.

בשנת 700 לפני הספירה בנו האטרוסקים אטריומים לתפוס מי גשמים. ברומא העתיקה, חצרות או אטריומים נבנו כחלק מבתים משפחתיים ורב-משפחתיים, כמו גם בשווקים ובבנייני ממשל. בימי הביניים והרנסאנס נעשה שימוש בחצרות במנזרים, עם חדרי נזירים המתחברים לחצר המרכזית והפתוחה.

חצרות התרבו בערי אירופה במאה ה -17 ושוב במאה ה -19. רובם היו סגורים ונגישים מדירות דרך גלריות הממוקמות בכל מפלס.

בתים אייכלר

הבתים המודרניים ביותר של אמצע המאה שנבנו על ידי ג'וזף אייכלר בשנות החמישים והשישים כללו חצר או אטריום באמצע הבתים החד קומתיים, שהיו בעיקר בקליפורניה. נזכר באדריכל אייכלר אוגוסט ראת 'בראיון לרשת אייכלר: "היכנסו דרך חזית חזיתית כמעט ללא חלון לאזור גן מואר בשמים, ועשו מסע קצר ומהנה ביותר לקיר הזכוכית מהרצפה עד התקרה ולאל הבהיר והמואר אזור מגורים פתוח, אשר בתורו נפתח לגן האחורי שמעבר דרך קיר זכוכית דומה מהרצפה עד התקרה. ההשפעה נטו היא שיש מעט או כלום בינך לבין הגן היפה שאתה נמצא בו, והגן מאחור. עכשיו זה חי! "

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail