כיצד לתקן חיפוי עץ?

מסמרי את לוח הציפוי החלופי במקומו במקור על ידי נעילת מסמרים דרך החורים הקיימים בלוח העליון
מסמרי את לוח הציפוי החלופי במקומו במקור על ידי נעילת מסמרים דרך החורים הקיימים בלוח העליון.

אין כמו חיפוי עץ אמיתי כדי לייפות בית. עם הפרופיל האלגנטי והמוליכות התרמית הנמוכה שלו, חיפויי עץ מהווים תוספת מעניקה ערך לרוב הבתים. כמו כל מוצר בניין אורגני, עץ נתון לפירוק.

כל עוד הצבע החיצוני יציב, חיפויי לוח עץ יכולים להחזיק מעמד במשך עשרות שנים. אבל אפילו סדק בקו השיער בצבע יכול להכניס מים, ומים מובילים לריקבון ועובש. למרות שציפוי העץ חזק מאוד, השפעה פיזית מספקת עלולה לפצל ולסדוק אותו. תיקון חיפויי עץ הוא חלק בלתי נפרד מהבעלות על בית עם חיפוי עץ.

השלב החשוב ביותר בכל תיקון חיפויי עץ הוא התהליך הסופי של איטום מזג האוויר עם תיקון צבע (או סוג אחר של איטום) וכרוב. זה חיוני להגנה לא רק על ציפוי העץ, אלא גם על חומרי הבניין והאלמנטים המבניים שמאחורי הציפוי.

כלים וחומרים

 • סכין שירות וכמה להבים חלופיים
 • בר טורף
 • פטיש
 • מסור מיטר חשמלי
 • כיכר מהירות
 • עפרון נגר
 • רב כלים מצויד בלהב עץ
 • משקפי בטיחות
 • מסכת אבק
 • סרט מדידה
 • החלפת לוח ציפוי עץ או סיבי מלט
 • מסמרי ציפוי נירוסטה (אורך 4,40 ס"מ)
 • איטום בדרגה חיצונית
 • פריימר וצבע חיצוני

סקירה כללית: תיקון לוח ציפוי עץ יחיד

לוח ציפוי העץ הפגום שלך יהיה מושרש היטב במקומו. כל חיפויי עץ העץ מצופים בצבע, לרוב שכבות מרובות שהוחלו במשך עשרות שנים. בהתחשב בכך, יתכן שהזריקו איטום לתפרים בכל אחד מארבעת הקצוות.

ציפורניים חודרות את שני הלוחות העליונים והתחתונים הסמוכים, בתוספת הלוח הפגוע עצמו. חיבורים אלה הופכים את עבודתך למסובכת יותר מכיוון שאתה צריך להסיר את הלוח הפגום מבלי להפריע ללוחות הסובבים. לאחר הסרת הלוח הפגום, תחתוך לוח חדש לגודל ותחליק אותו למקומו.

סמן את אזור התיקון

במקרים נדירים, ייתכן שתרצה להסיר את כל אורך לוח הציפוי. אך בדרך כלל זה מיותר מכיוון שניתן לכרות רק את החלק הפגום של לוח ציפוי תוך השארת החלקים האחרים של אותו לוח שלם.

בחר קטע המשתרע על מטר מעבר לאזור הפגוע. הצב את כיכר המהירות על החלק התחתון של לוח הציפוי הפגום ושרטט קו אנכי בעזרת עיפרון הנגר. עשו זאת משני צידי האזור הפגוע.

חותכים את הצבע ואת האבק

בעזרת סכין השירות שלך, פרוס את הצבע ואת האבק המחבר את הלוח הפגום לשכניו. דחף את הסכין עד הסוף כדי לוודא שהחיבור נשבר לחלוטין. יתכן שתצטרך לבצע מספר חתכים. החלף להבים לעיתים קרובות. הרחב את הקיצוצים כמה סנטימטרים מעבר לסימני העיפרון האנכיים שלך.

בצע את החיתוכים האנכיים

כלי רב חשמלי הוא הכלי הטוב ביותר לביצוע חיתוך צלילה מסוג זה. מכיוון שמרב כלים הם כל כך שימושיים בעבודות שיפוץ הבית, כדאי לכם לרכוש אחד כזה. התאם את להב העץ לכלי הרב-כלים. כאשר משקפי הבטיחות ומסכת האבק שלך מופעלים, הפעל את הכלי הרב-גומי וחתוך את הקווים האנכיים. היזהר בחיתוכים שלך, עצור ברגע שסיימת לחתוך את הלוח.

הסר את הציפורניים

כפה את סרגל החטט ברווחים שבין הלוח הפגום ללוחות הטובים הסמוכים. נדנדה בעדינות את סרגל החטט הלוך ושוב. זה יגרום לראשי הציפורניים לבלוט מעט מספיק כדי שתוכלו לשלוף אותם בעזרת קטע הטופר של הפטיש. הסר את החלק הפגום של הציפוי.

גזור את הציפוי החדש

השתמש בקטע החיפוי הפגום שלך כתבנית לסימון הממדים בלוח הציפוי החדש. חותכים את החלק החדש של הציפוי לגודל על מסור הזווית החשמלי.

מסמר את לוח הציפוי החלופי במקום

החלק את לוח הציפוי החלופי כלפי מעלה, מתחת לשכנתו העליונה. וודאו שהלוח שטוח לצד הבית. מסמרי את לוח הציפוי החלופי במקומו במקור על ידי נעילת מסמרים דרך החורים הקיימים בלוח העליון.

מכיוון שאלו לא יחזיקו לטווח הארוך, תנעו ציפורניים נוספות במקומות אחרים על הלוח העליון. הישאר לאורך קצה האינץ 'התחתון של הלוח העליון, כך שאתה יכול להיות בטוח לנקב את לוח הציפוי החלופי.

לאחר מכן, מסמר לאורך החלק התחתון של הלוח החלופי. הקפד להישאר על חצי סנטימטר תחתון כדי לוודא שהציפורניים חודרות אל הלוח התחתון הסמוך.

יש לצבוע ולצבוע את הציפוי

קלט את כל התפרים האופקיים בין הלוחות. עבור התפרים האנכיים, יש להזריק אבק, ואז לכפות את האבק רחוק יותר לתוך התפרים על ידי שפשוף עם האצבע.

לאחר החלמת האבק, הכין את הלוח והמעיל בצבע חיצוני לבחירתך. מכיוון שמדובר בלוח חדש, מומלץ מאוד מינימום שתי שכבות צבע.

מאמרים בנושאים דומים
 1. בחירת כבל מאריך חשמלי בטוח
 2. כיצד לשפץ בית?
 3. איך לבנות מרפסת?
 4. השוואה בין לואו לעומת הום דיפו
 5. הסרת ציפוי אסבסט: כיצד לעשות זאת בעצמך או לשכור חברה
 6. השתמש באינפרא אדום כדי לאתר נזילות בגג שלך
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail