כיצד לחלק את שטח המגורים בחוץ לשימוש מיטבי?

חשוב על המרכיבים המבניים של חללי מגורים בחוץ מבחינת עמיתיהם בחדרים פנימיים
חשוב על המרכיבים המבניים של חללי מגורים בחוץ מבחינת עמיתיהם בחדרים פנימיים: רצפה, קירות ותקרה.

מדוע להישאר מכוסה בפנים כשתוכל להרחיב את החלק המגורים ברכוש שלך על ידי יצירת מרחבי מחיה חיצוניים? בהחלט לא קשה לבנות "חדרים" כאלה בחצר האחורית. אבל יש צורך בהערכה לגישת "לחלק ולכבוש".

אנו לוקחים את זה כמובן מאליו שהבתים שלנו מחולקים לחדרים, אך הרעיון של "חללי מגורים חיצוניים" דומים אולי נשמע מוזר, בהתחלה. ואכן, המכשול הגדול ביותר שעומד בדרכם של רוב האנשים הוא שזה פשוט לא עולה על דעתם לחלק חצר כדי למקסם את ההנאה שלהם ממנה. לא במודע, לפחות. אולם ככל שאנחנו מודעים יותר למקומות מגורים בחוץ, כך נוכל להתאים אותם יותר לצרכים שלנו.

שיקולי עיצוב

חלק מהיופי שמאחורי המושג "חדרים" נפרדים בבית הוא שכל יחידה ייחודית לעצמה. כתוצאה מכך, אתה יכול להתקין רכיב במטבח שנראה נהדר שם, מבלי לדאוג שהוא ייראה לא במקום אם נצפה מחדר השינה. הדבר נכון גם לגבי חללי מגורים בחוץ.

לאחר שטחי מגורים חיצוניים נפרדים מאפשר לך ליצור עיצובים מיני-נוףיים (שכל אחד מהם שונה במקצת מהשאר) עבור כל אחד מהם. לא שאתה עדיין לא צריך לחתור לאחדות בכל עיצוב הנוף שלך, בכללותו. אך ככל שמצליחים יותר להפריד בין מרחב מחיה חיצוני אחד למשנהו, יש לך גמישות רבה יותר לגוון מבלי ליצור אכסדרה.

לדוגמה, ייתכן שתרצה לכלול סל אחסון למגבות באזור הבריכה. אלמנט כזה יהיה פונקציונאלי וייראה שם בסדר. אך הבעיה היא שאולי לא תרצה לראות את זה מחלק אחר בחצר המוקדש, למשל, למדיטציה בסביבה נטורליסטית. התשובה: מסננים את אזור הבריכה באמצעות גדר חיה גבוהה או גדר, ויוצרים למעשה "חדר" נפרד משאר החצר.

הגדרת מצב הרוח עם צבע

בדיוק כמו שתוכלו לצייר או לטפט חדר פנימי באמצעות ערכת צבעים ייחודית לאותו חדר, כך תוכלו להשתמש בצבעים כדי להצהיר הצהרות אישיות עבור כל אחד ממרחבי המגורים בחוץ. אבל כאן, במקום צבע או טפט, אתה קובע את ערכת הצבעים שלך כאשר אתה בוחר את הצמחים בהם תשתמש עבור האזור.

יישום נכון של תורת הצבעים בעיצוב נוף יכול אפילו להשפיע על מצב הרוח והתפיסה. לדוגמא, צבעי הפרחים המיועדים לפינה מרגיעה המיועדת למדיטציה יהיו שונים מהצבעים המשמשים לאזורי משחק. אתה יכול גם לגרום לרווחים קטנים להיראות גדולים יותר (ולהיפך) בהתאם לצבעים שבהם אתה משתמש. אני דן ברעיונות אלה בהמשך מאמריי בנושא יישום תורת הצבעים על עיצוב הנוף.

אבני הבניין

חשוב על המרכיבים המבניים של חללי מגורים בחוץ מבחינת עמיתיהם בחדרים פנימיים: רצפה, קירות ותקרה. רק עבור חללי מגורים חיצוניים משתמשים במונח "מבני" באופן מטפורי. כל כך הרבה יותר טוב בשבילך, בתור "הבנאי", מכיוון שזה אומר שיש הרבה פחות מה לדאוג. הוצאת "קיר" מכיוון שאינך אוהב את הבחירה הראשונית שלך לא תגרום ל"תקרה "להתרסק על ראשך!

יתר על כן, חשוב על החומרים הדרושים לך כדי להרכיב את הרצפה, הקיר או התקרה של חלל מגורים חיצוני כ"אבני הבניין ". הנה כמה דוגמאות:

יש לך הרבה מרחב פעולה בשימוש שלך באבני הבניין האלה. לדוגמא, אבני הבניין ל"קיר "(גדרות חומות, גדרות וכו ') הם חלקים מתחלפים שתוכלו לערבב ולהתאים איתם, בהתאם לצרכים, לתקציב ולאישיות שלכם. גדרות יכולות להוות שניים מארבעת הקירות שלכם, ולסגור את שני האחרים. אם אין צורך בהקרנה מלאה, תוכלו להגדיר גם חללי מגורים חיצוניים עם אלמנטים אנכיים נמוכים יותר שעשויים להיות אטרקטיביים / פונקציונליים יותר. למשל מיטות מוגבהות, גינות מכולה וריהוט. יצירת חללי מגורים בחוץ אינה פרויקט אחד שמתאים לכל אחד.

"תקרה" היא אופציונלית עבור חללי מגורים רבים בחוץ, אם כי היא יוצרת תחושה נוספת של מתחם שאתה עשוי לחשוק בו. תקרות נחוצות רק באזורים בהם חובה להישאר יבשים / קרירים.

כברירת מחדל, בכל מרחבי המגורים החיצוניים המוקרנים כבר יש "רצפות". השאלה היחידה תהיה: "האם הקומה הנוכחית עושה את העבודה הטובה ביותר בכדי לענות על צרכיי?" לדוגמא, תחזוקה היא תמיד שיקול, ואתה יכול להחליט, בהשתקפות נוספת, שאזור דשא שאתה דורך עליו במשך שנים אינו שווה את התחזוקה (כיסוח).

כאמור בעמוד 1, עליכם להסתכל רק על הפונקציה המיועדת של חדרים חיצוניים כדי לקבוע את "אבני הבניין" הדרושות להרכבתם. זכור גם אסתטיקה וגם תפקוד בעת הקמת חללים כאלה. אך באזורים המוקדשים לפעילות גופנית, אם עליכם לבחור בין השניים, התמקדו בתפקוד. לעולם אל תתפשר על בטיחות. אתה יכול לפצות על פשרות באסתטיקה מאוחר יותר, כאשר אתה מאובזר במרחב החדש שלך שנוצר.

להלן דוגמאות לחדרים בחוץ וכיצד להרכיב אותם.

אזורי בריכה

מדוע להישאר מכוסה בפנים כשתוכל להרחיב את החלק הניתן למגורים ברכושך על ידי יצירת מרחבי מחיה חיצוניים
מדוע להישאר מכוסה בפנים כשתוכל להרחיב את החלק הניתן למגורים ברכושך על ידי יצירת מרחבי מחיה חיצוניים?

נתחיל בחדרים חיצוניים שתפקידם העיקרי הוא לשכן בריכת שחייה. גינון סביב בריכות שחייה מציב אתגרים ספציפיים בנוגע לבטיחות, תחזוקה ופרטיות. אתה לא רוצה שאנשים יחליקו על שום דבר, אתה לא רוצה להשקיע את כל זמנך בניקוי פסולת, ואתה לא רוצה שהשכנים יציצו אליך פנימה. בבחירת "קיר" לתחום האזור, כל השיקולים הללו נכנסים לתמונה.

ניתן לטעון אפוא טיעון חזק על כך שגדר משמשת כ"חומה "סביב בריכה, ולא גדר חיה או מסך סריג. גדר בנויה היטב תעשה את העבודה הטובה ביותר בסינון עיניים סקרניות. ומכיוון שאין לו עלים או מחטים להשיל, אין מה להחליק עליו, ואין מה לנקות.

"רצפות" באזורי הבריכה חייבות להיות עמידות להחלקה. "תקרות" בדרך כלל אינן הכרחיות: בכל מקרה אתה הולך להירטב, ושיזוף ושחייה הולכים יד ביד.

אזורי מדיטציה

לגבי גני מדיטציה, חלק מהחששות זהים, חלקם שונים. פרטיות היא עדיין מאוד בעיה (שכן הגדרות מבודדות מרגיעות יותר מהגדרות פתוחות), וכך גם תחזוקה. אבל הבטיחות נמשכת. כאן, ההשתקפות, ולא הפעילות הגופנית, תופסת את מרכז הבמה. שיקולים אסתטיים, כתוצאה מכך, יישאו משקל רב יותר.

רוב האנשים מוצאים צמחים יותר מרגיעים מאשר hardscape, כך לשקול משוך שתילה כדי ליצור את הקירות של חדרים חיצוניים כזו. אם אינך רוצה להמתין לגידורים לגובה מספיק כדי להרשות לעצמך פרטיות, התקן במקום זאת מסכי סריג. כדי לספק את הדרישה שלך לצמחים ולספק פרטיות נוספת, הכשיר צמחי גפן לגידול הסריג. הידראנגאה מטפסת היא גפנים רב שנתיות ובחירה מצוינת לאזורים מוצלים. יש לך יותר אפשרויות בשמש, כולל אותה שנתית פופולרית תמיד, תהילת הבוקר.

עבור רצפה, שקול שילוב של חומרים טבעיים. אתה רוצה משהו מעניין שאליו ניתן להסתכל, משהו עם מרקמים מובחנים. למשל, פטיו כפרי מצפון, עם טחב סקוטש הנטוע בסדקים בין האבנים - או טימין זוחל, אם אתם נהנים מעיצוב נוף עם צמחים ריחניים.

בגני מדיטציה, תקרה עשויה להיות שימושית למדי. כאן, יהיה עליכם לבחור בין אסתטיקה לפונקציונליות. סוכה מכוסה גפנים עשויה להיות מעוררת השראה יותר להביט עליה מאשר מטריית דשא, אך האחרונה תשמור עליכם - והספרים שאתם אולי קוראים - יבשים. אם תרצה משהו מוצק יותר מאשר מטריה, שקול להתקין פרגולה ולכסות אותה בפיברגלס.

אבל אסור לאסור על מים לחלוטין בחדרי חוץ מהורהרים. אם יש בכל מקום בחצרות שלנו עבור אביזרים כגון מזרקות גן ו מפלים, בוודאי שזה כאן! אין כמו הצליל המרגיע של מים מבעבעים כדי להכניס אותנו למצב רוח מהורהר.

אזורי משחק

אם יש לכם ילדים שנהנים מבייסבול, כדורגל, כדורגל או סתם להתרוצץ, הקדישו חדר חיצוני מיוחד בדיוק עבורם. אתה לא יכול לנצח רצפת דשא עבור פעילויות אלה. אמנם אין צורך בתקרה, אך קירות הם חובה. אתה לא רוצה זריקות מטעות שמתגלגלות לרחוב או מחקות את הפרחים ששתלת זה עתה בחלק אחר של החצר. גדר מוצקה כנראה תשרת כאן את תפקיד הקיר בצורה הטובה ביותר, דבר שיעצור כדור בקלות. גידור פחות יעיל, מכיוון שכדורים עוברים דרכם או שוכנים בתוכם. על ידי צורך לעקור שוב ושוב כדורים שנתקעו בגדר חיה, ילדים עלולים להרוס את הגדר החיה.

לאור מטרתם האישית, גני מדיטציה בפרט הם מרחבים חיצוניים שזועקים לאביזרים. סקרנות ופריטי אמנות בחצר יכולים לשמש כמוקדים כאן. כל אובייקטים בעלי משמעות מיוחדת עבורך הם "תוספות" פוטנציאליות שתרצה לשלב, כל עוד הם יכולים לעמוד בפני האלמנטים.

עוד קישוטים הדשא קונבנציונאלי יהיה מעדיפים בדרך כלל כמו אביזרים באזורים גלויים מהרחוב כאשר מוקדים נדרשים.

ערכות ריהוט גן בחוץ ואביזרים דומים משמשים בסוגים רבים של חללים חיצוניים, במיוחד כאלה המיועדים לארוחות. עבור אנשים רבים, המקום לסעודה באוויר הפתוח הוא הפטיו או הסיפון, המשמש לעיתים בשילוב עם מטבחי חוץ. למרבה המזל, מגוון רחב של אביזרי פטיו וסיפון זמינים כעת כדי לשפר את חוויית האוכל בחוץ.

מדוע להגביל את הזמן שאתה מבלה בחללים החיצוניים שלך לקיץ? אפילו לאקלים בצפון, קיימים אביזרים שיכולים להרחיב את ההנאה שלך מהחצר לתקופות אחרות בשנה. קמינים חיצוניים, תנורי חימום ותנורי גז הם אביזרים שיחממו אתכם עד סוף הסתיו ויאפשרו לכם לחדש את עיסוקיכם בתחילת האביב. תאורת חוץ היא עוד "מאריך" נהדר, המאפשר לכם ליהנות מהמרחבים החיצוניים שלכם מתחת לכוכבים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. רעיונות לקישוט חוץ ידידותיים לתקציב
  2. מהי חצר או אטריום כחלק מבית?
  3. הכל אודות מיצים של עץ קוף ברזילאי ועץ
  4. הכל אודות ריהוט ראטן וראטן
  5. מאפייני האקלים והגנים הים תיכוניים
  6. מהו FSC מוסמך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail