איך לגדל ולטפל בעצי לימון של מאיר בעציצים?

עצי לימון מאייר גדלים בהצלחה ביותר משורש מושתל
עצי לימון מאייר גדלים בהצלחה ביותר משורש מושתל (עצים שגדלו בזרעים נוטים להיות פחות בריאים ואולי לעולם לא ייצרו פירות).

גידול עצי לימון מאיר בעציצי גן הוא חוויה מתגמלת. לא רק שהם מפיקים פירות פוריים, אלא גם הפריחה ריחנית ויפה להפליא. פרי הלימון של מאייר מתוק יותר גם מפירות לימונים אחרים. אפילו קליפותיהם הדקות טעימות ונהדרות לבישול.

אף על פי שעצי לימון של מאייר דומים לשיחים באופן טבעי, ניתן לגזום אותם גם לצורת עץ. כאשר הם נטועים באדמה, הם יכולים לגדול עד 8 עד 10 מטר ורוחב עד 12 מטר. כאשר מגדלים אותו בעציצי גן, הצמח שלך יהיה קטן יותר ויגדל בהתאם לגודל העציץ.

 • שם בוטני: הדר × מאירי
 • שם נפוץ: לימון מאיר
 • סוג הצמח: עץ נושא פרי
 • גודל בוגר: 8 עד 10 מטר ורוחב 12 מטר
 • חשיפה לשמש: שמש מלאה
 • סוג אדמה: ניקוז טוב, ניקוז טוב
 • אדמת ph: בין 5,5 ל- 6,5 (חומצי)
 • לחות: ממוצע
 • זמן פריחה: סתיו ותחילת האביב
 • צבע פרי: צהוב-כתום
 • אזורי קשיחות: 9 עד 11 דולר ארה"ב
 • אזור הילידים: סין

איך מגדלים עצי לימון מאיר

עצי לימון מאיר ישגשגו אם תספקו את התנאים הנכונים. הטיפול כולל למצוא את המיקום האידיאלי עבורם: הם זקוקים לפחות לשמונה שעות ביום של אור שמש ישיר, רצוי מכיוון דרום מערב. עצי לימון מאייר גדלים בהצלחה ביותר משורש מושתל (עצים שגדלו בזרעים נוטים להיות פחות בריאים ואולי לעולם לא ייצרו פירות). הם דורשים אדמה מנוקזת היטב, הפריה קבועה בזמן הגידול, ומספיק מים כדי לשמור על האדמה לחה אך לא רטובה.

אור

כל עצי ההדר אוהבים את השמש, וכמה שיותר טוב יותר. כאשר הצמח שלך בבית, תן לו כמה שיותר אור. ניתן לעשות זאת על ידי הצבתו בחלון שטוף שמש הפונה לדרום-מערב או על ידי הנחתו מתחת לאורות גדילה או אורות חנות המצוידים בנורה אחת קרירה וחמה אחת.

היזהר מלתת לעץ יותר מדי שמש ישירה מכיוון שזה יכול לשרוף את הצמח שלך. אם כל השאר מטופל היטב, יתכן שתוכל לשמור על עץ הלימון שלך בחיים עם מספיק שמש בהירה ועקיפה גם כן.

אדמה

עצי לימון מאיר יכולים לצמוח כמעט בכל סוג של אדמה עם ניקוז טוב, אך הם מעדיפים pH אדמה בין 5,5 ל -6,5 ומשגשגים בקרקעות חרסיות או חוליות. הוסף סיד כדי להעלות את ה- pH בקרקע או את הגופרית כדי להוריד אותו אם התערובת שלך חומצית מדי.

מים

השקיה נכונה היא אחד המפתחות לגידול צמח הדרים, במיוחד כאלו הגדלים בעציצים. המטרה היא לשמור על אדמה לחה אך לא רטובה. תקעו את האצבע באדמה, לפחות עד המפרק השני. אם אתה מרגיש לחות בהישג ידך, המתן להשקות. אם הוא מרגיש יבש, השקה את הצמח שלך עד שתראה אותו נגמר מתחתית הסיר.

אם הצמח שלך נמצא בבית, במיוחד בחורף כשהחום דולק, ערפול העלים במים יכול לעזור לשמור על עץ הלימון שלך. מומלץ גם להשתמש בכפות רגליות, כך שעץ ההדרים שלכם לא יושב במים.

טמפרטורה ולחות

עצי לימון מאיר ישגשגו אם תספקו את התנאים הנכונים
עצי לימון מאיר ישגשגו אם תספקו את התנאים הנכונים.

עצי לימון מאיר שמחים ביותר בטמפרטורות שבין 50 ל -27 מעלות צלזיוס. פירוש הדבר, אלא אם כן אתה גר באזורי USDA 9 עד 11, עליך להביא את עץ הלימון שלך מאייר לבית כאשר הטמפרטורות מתחילות לרדת באופן קבוע מתחת ל 50 מעלות.

במהלך האביב, אם אתה גר באקלים קר, הביא את העץ שלך בחוץ כאשר הטמפרטורות בלילה הן באופן עקבי מעל 50 מעלות. מומלץ לאקל לאט כל צמח בתנאי חוץ על ידי הקשחתו. ברגע שהוא רגיל להיות בחוץ, הניחו אותו באזור שטוף שמש המוגן מפני הרוח.

בתוך הבית עצי הדר עושים הכי טוב עם רמות לחות של 50 אחוז ומעלה. אם אין לכם מקום לח מספיק בתוך הבית, מלאו מגש בסלעים ושפכו מים ממש מתחת לראש הסלעים. הניחו את הסיר על גבי הסלעים והלחות תעלה סביב הצמח.

דשן

במהלך עונת הגידול (באביב עד הסתיו), האכילו את צמח ההדרים שלכם באופן קבוע בדשן חנקן גבוה או בדשן לכל מטרה. עצי הדר מגיבים היטב להזנת עלים נוספת באמצעות דשן נוזלי כמו תה קומפוסט, אצות נוזליות או תחליב דגים.

עציצים ורעיחות מחדש

שרטט מחדש במיכל של חמישה ליטר או גדול יותר שגובהו 12 עד 38 ס"מ לפחות ובעל ניקוז טוב. ממלאים את העציץ בתערובת עציצים, מוציאים את העץ מהמיכל המקורי שלו ומפלפים את השורשים אם הם מרופדים. מניחים את העץ במרכז העציץ וממלאים בתערובת עציצים בדיוק עד למקום בו נראה כתר השורשים. לחץ היטב את האדמה כלפי מטה והשקיה מידית.

קצוץ

גיזום מעץ הלימון של מאייר שלך מעת לעת חשוב הן לבניית הצמח כך שהוא ישתלב במרחב שלך, וכדי שהענפים יוכלו לתמוך בפרי כשהוא מופיע. צמצמו לידים ארוכים ככל שהם מתפתחים (ענפים אלה בדרך כלל אינם מייצרים פרי), כך שענפי הצד יכולים למלא ולהתחזק להחזיק את הפרי.

קציר

אם אתה מחזיק את עץ הלימון שלך בבית לחורף, יכול להבשיל עד פריך לשנה. מכיוון שפרי הדרים ימשיכו להבשיל רק בעודם על העץ, דאגו להמתין עד שהם בשלים לפני הקטיף.

כשהם בשלים, הלימונים של מאייר יהיו חלמון ביצה ומעט רך למגע. השתמש בסכין או במספריים כדי לחתוך את הפירות, כך שלא תסכן לפגוע בצמח על ידי משיכת חתיכה גדולה יותר מהכוונה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפים קלים לגידול עשבי תיבול במכולות
 2. כיצד לגינה על המכולה: יסודות?
 3. גידול פלפלים בגן הירק
 4. כיצד לבחור ולגדל סוקולנטים?
 5. כל מה שאתה צריך לדעת על גידול עגבניות
 6. מיכל גינון ירקות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail