מבוא לצמחים שנתיים

המשימה כולה של צמח חד-שנתי היא לייצר זרע כדי להבטיח התפשטות הדורות הבאים
המשימה כולה של צמח חד-שנתי היא לייצר זרע כדי להבטיח התפשטות הדורות הבאים.

שנתי אמיתי הוא צמח שמשלים את מחזור חייו בשנה אחת. פירוש הדבר שהוא עובר מזרע לפרח ובחזרה לזרע ואז מת במהלך עונת גידול אחת. זה מה שמבדיל אותו מביאנלה, שחיה שנתיים, ומצמח רב שנתי שאמור לחיות שלוש שנים ויותר.

חד-שנתיים ורב-שנתיים הגדלים כשנתיים: סקירה כללית

המשימה כולה של צמח חד-שנתי היא לייצר זרע כדי להבטיח התפשטות הדורות הבאים. הוא מציב פרחים יפים כדי למשוך חרקים, ולא בני אדם, כך שניתן יהיה להאביק אותם. זו הסיבה שהמתה ראשית או הסרת פרחים שהוצאו לפני שהזרע מבשיל גורמת לצמח להניח עוד ניצנים ופרחים, בתקווה לייצר עוד זרעים פוטנציאליים שישרדו.

כמה צמחים רב שנתיים רכים, כמו גרניום האזורי הפופולרי (Pelargonium), גדלים כשנתיים באקלים קר יותר מכיוון שהם לא יוכלו לשרוד את החורף הקר. צמחים רב שנתיים רבים רק מגדלים נייר כסף בשנה הראשונה שלהם ומתחילים לפרוח בשנתם השנייה. כדי שניתן יהיה לצמוח רב שנתי לגידול שנתי, עליו לפרוח בשפע בשנת הצמיחה הראשונה שלו. אמנון ותמר, Lantana, alyssum, ואפילו עגבניות ו פלפלים הם כול רבות שנתי המכרז גדלו כמו שנים.

ההבחנה בין צמחים חד-שנתיים לצמחים רב-שנתיים יכולה להיות מטושטשת, אך בין אם הצמח שלך הוא חד-שנתי אמיתי או רב-שנתי שגדל כשנת-שנתי, אתה יכול לצפות שתצטרך להחליפו בכל שנה.

צמחים חד שנתיים הרדי

חד-שנתיים הרדי הם חד- שנתיים שיכולים לעמוד במעט כפור מבלי להמית אותם וימשיכו לפרוח ולהכניס זרעים לשנה הבאה, אך הם אינם ממשיכים ללא הגבלת זמן ובדרך כלל מתים זמן קצר לאחר תחילת השנה השנייה שלהם. כפתורי רווקות וסלביה ויקטוריה הם דוגמאות.

שנתית עונתית קרירה וחמה

ניתן לחלק עוד את שנתיים לשנתיים של עונה מגניבה ושנתיים של עונה חמה. למרות שהם עשויים לחיות במשך כל עונת הגידול, הם עשויים שלא לפרוח כל הזמן. לדוגמא, אמנון אמנון יימוג עם התחממות הקיץ. זיניאס אפילו לא יתחיל לפרוח עד שהלילות ישארו חמים.

ירקות שנתיים

ירקות ועשבי תיבול רבים הם גם שנים, כגון שעועית, בזיליקום, כוסברה, ואת מלפפונים. אפילו מרבית הירקות הרב שנתיים גדלים כשנתיים, בין השאר משום שהם קשוחים רק באקלים החם ביותר, אך גם משום שהם נדרשים לייצר ללא הרף פרחים ופירות שנקטפים, במקום לאפשר להם לזרוע. כל המאמץ הזה ממצה בסופו של דבר צמחים כמו עגבניות וחצילים.

מדוע כדאי לגדל צמחים שנתיים

פרחים שנתיים נוטים לפרוח ללא הפסקה, במיוחד אם אתה מת את הצמחים. גידול של שנתיים יעזור להשאיר את הגן שלך בפריחה כל העונה. הן בחירות פופולריות עבור מכולות וסלים תלויים מכיוון שהם נשארים אטרקטיביים כל העונה.

פרחים שנתיים מאפשרים לך גם להיות גינה אחרת מדי שנה. צמחים רב שנתיים חוזרים מדי שנה ונשארים קבועים בגינה שלך. אם אתה רוצה לנסות ערכת צבעים חדשה או פשוט להתנסות בצמחים חדשים, חד-שנתיים מאפשרים לך לעשות זאת מבלי להתחייב לטווח ארוך. הם גם נוטים להיות הרבה פחות זולים מצמחים רב שנתיים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. איך לגדל ולטפל בעצי לימון של מאיר בעציצים?
  2. טיפים קלים לגידול עשבי תיבול במכולות
  3. כל מה שאתה צריך לדעת על גידול עגבניות
  4. כיצד לגינה על המכולה: יסודות?
  5. פרחי גן מתים
  6. גידול פלפלים בגן הירק
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail