כיצד לגדל ולטפל בחבצלות מים ולוטוס?

חבצלות מים טרופיות שונות מחבצלות מים קשוחות בדרכים הבאות
בנוסף לעמידות קרה, חבצלות מים טרופיות שונות מחבצלות מים קשוחות בדרכים הבאות.

חבצלות מים (נימפאה) ולוטוס (נלומבו) הן תכשיטים של עולם המים. הם סימבוליים בעולם העתיק והמודרני כאחד, הם נחגגים על יופיים ומונצחים באמנות ובדת. קל לגדל רבים מהם ולגמול את הגנן בפריחה ריחנית ומפוארת מיוני עד אוקטובר.

סוגי חבצלות מים

ישנן שתי מחלקות עיקריות של שושני מים: קשוחים וטרופיים. חבצלות מים קשוחות ישרדו חורפים אם הן נטועות מתחת לקו ההקפאה במאגר מים, ואילו חבצלות מים טרופיות צריכות להיות מאוחסנות במהלך החורף או להתייחס אליהן כשנתיים.

בנוסף לעמידות קרה, חבצלות מים טרופיות שונות מחבצלות מים קשוחות בדרכים הבאות:

 • לחבצלות מים טרופיות יכולות להיות פרחים גדולים יותר.
 • יש להם גבעולים ארוכים יותר שמחזיקים את הפרח גבוה יותר מעל פני המים.
 • הם נוטים להיות רפידות שושן גדולות יותר.
 • הם מגיעים במגוון צבעים, כולל כחול וסגול; חבצלות מים קשוחות מגיעות רק בגוונים צהובים, אדומים, לבנים, ורודים ותפוזי פסטל.
 • הם ריחניים יותר.
 • הם מגיעים בזנים פורחים ביום (יומי) ובפריחה בלילה (לילי); שושני מים קשוחים פורחים רק ביום.

טיפול בחבצלות מים

צמח חבצלות מים במיכלי פלסטיק גדולים או סלים שתוכננו במיוחד עבור צמחי מים. מרפדים סלים עם בד יופי או בד נוף כדי שהאדמה לא תיפול דרך הסדקים. ניתן להניח כמה גיליונות עיתון על תחתית המכולות לאותה מטרה. השתמש תמיד באדמה עליונה נטולת קוטלי עשבים וחומרי הדברה. המכולות צריכות להיות גדולות מספיק כדי לאפשר לחדר קנה השורש להתפשט. מכיוון שקני השורש מתגנבים על פני האדמה, עדיף סיר רחב יותר מאשר עמוק יותר.

חלופות בריכה

אם אין לך במקרה בריכה, חבית ויסקי או אדנית הם חלופות מצוינות. הקפד לחקור את הגודל האולטימטיבי של הצמח שלך לפני שאתה קונה אותו. שושנת מים עם התפשטות של מטר וחצי לא תשגשג בחבית ויסקי או באמבטיה קטנה. ישנן שפע של אפשרויות זמינות בשוק בכל הצבעים והגדלים.

אם יש לך בריכה, למה שלא תוסיף צבע לגינה שלך עם אביזרי ההשקיה החדשים והיפהפיים שלנו של דרם? כלי השקיית תופים הם הבחירה של גננים מקצועיים ורציניים בזכות עמידותם וביצועיהם הגבוהים. מה דעתך על צינור סגול שישתלב עם חבצלות המים הוורודות שלך?

הוראות שתילה

הוראות השתילה משתנות עבור חבצלות מים טרופיות וקשוחות
הוראות השתילה משתנות עבור חבצלות מים טרופיות וקשוחות.

הוראות השתילה משתנות עבור חבצלות מים טרופיות וקשוחות. יש לשתול חבצלות מים טרופיות בדיוק כמו חד-שנתיים. לעתים קרובות הם מגיעים כצמחי שורש חשופים. הניחו אותם במרכז מיכל והניחו לכתר הצמח לנוח ממש מעל פני האדמה. בעזרת חבצלות מים קשוחות, שתלו את קנה השורש בזווית של 45 מעלות כאשר קצה הגידול ממוקם באמצע הסיר, ונח מעט מעל פני האדמה. מכסים את האדמה בחצץ או בשכבת חול דקה.

כל פרח על שושן המים נמשך שלושה עד חמישה ימים. הם נפתחים ביום ונסגרים בלילה (אלא אם כן הם ליליים). לאחר סיום הפרח, הוא ישקע אט אט במים. תרמילי זרעים נוצרים והזרעים הבשלים נופלים לאדמה שמתחת. ייצור זרעים יקר למפעל. כדי להבטיח פריחה רבים, חתוך את הפרחים הגוססים כשהם שוקעים מתחת לפני השטח. עקוב אחר הגבעול עד למטה. או חתוך אותו או הצמד אותו באצבעותיך. כמו כן, נקה את העלים המתים או הגוססים באותו אופן.

אחסון חבצלות מים טרופיות בחורף

ניתן לאחסן חבצלות מים טרופיות במהלך החורף על ידי הרמת הצמח מהמיכל ואחסון קנה השורש בשקית ניילון מלאה בחול לח או בתערובת של חול לח וכבול כבול ב 50-55 מעלות.

לוטוס

Lotus יהיה הארדי אם לא קנה שורש uberous לא להקפיא. שתלו את המיכלים כך שקו האדמה יהיה מתחת לסימן ההקפאה בבריכה שלכם. זה יכול להיות בעומק 6-46 סנטימטרים, תלוי בגודל תכונת המים שלך. לוטוסים, כמו חבצלות מים, מעדיפים 6 שעות אור שמש או יותר. הם מתים בסוף השנה. גזור אותם עד כמה סנטימטרים מעל קנה השורש.

היה סבלני איתם באביב מכיוון שהם מאחרים להופיע. הם מעדיפים מזג אוויר חם ויתחילו לצמוח לאחר שטמפרטורת המים תעלה מעל 70 מעלות. העלים החדשים הראשונים של הלוטוס צפים על פני המים, בעוד שזקנים מורמים באוויר. יש להם ראשי זרעי נוי יפים המשמשים את המסחר בפרחים.

טיפים ופתרון בעיות

 • וודא כי שושנת המים או הלוטוס שלך מקבלים מספיק אור שמש; לפחות ארבע שעות, באופן אידיאלי שש שעות ומעלה.
 • ליצור איזון בין צמחים ושטח הפנים של הבריכה; צמחים צריכים לכסות כ- 65 אחוז משטח הפנים.
 • זכור לדשן את הצמחים שלך בטבליות שאתה לוחץ לקרקע סביב הצמח. אל תפרו ישירות למים, מכיוון שתשנו את ה- pH של המים ותפגעו בצמחים ובדגים. דשן צמחים פעם בחודש. שושני מים טרופיים הם מזינים כבדים ויש לדשן אותם בנדיבות לאורך כל עונת הגידול.
 • שימו לב לעומק כאשר אתם שותלים את צמחי המים שלכם. שתילה גבוהה מדי תגרום לקפואת צמחים קשים בחורף; נמוך מדי ימנע מצמחים צעירים לקבל מספיק אור שמש. חבצלות מים מעדיפות לשתול לא פחות מ -10 ס"מ ולא יותר מ 46 ס"מ מתחת לפני השטח.
 • עם נטיעות חדשות, הניחו בתחילה את הסיר ממש מתחת לפני השטח והורידו אותו בהדרגה עם צמיחת שושנת המים. לאחר הקמת הצמח, העציץ יכול להישאר בעומק הרצוי.
 • זכור נוהלי תחזוקה טובים: נקה עלי עלים ישנים ומצהיבים ופרחים שהוצאת כדי לשמור על בריאות הצמחים שלך.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגזום צמחי זלזלת?
 2. מבוא לצמחים שנתיים
 3. כיצד לבחור ולגדל סוקולנטים?
 4. איך לגדל ולטפל בעצי לימון של מאיר בעציצים?
 5. כיצד לגינה על המכולה: יסודות?
 6. פרחי גן מתים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail