שיחי לוז מכשפה לפריחה מוקדמת

צמחי לוז מכשפה של ארנולד הבטחה הם שיחים פורחים נשירים היקרים על פריחתם הבהירה המגיעים כבר בחודש מרץ
צמחי לוז מכשפה של ארנולד הבטחה הם שיחים פורחים נשירים היקרים על פריחתם הבהירה המגיעים כבר בחודש מרץ (באזור קשיחות צמחים USDA 5).

צמחי לוז מכשפה של ארנולד הבטחה הם שיחים פורחים נשירים היקרים על פריחתם הבהירה המגיעים כבר בחודש מרץ (באזור קשיחות צמחים USDA 5). עבור גננים צפוניים רבים, זה הופך אותו לשיח חובה לנוף של ארבע עונות. ניתן לגדל צמחי לוז מכשפה באזורי השתילה 5 עד 8.

טקסונומיה ובוטניקה

הטקסונומיה של הצמחים מסווגת את שיחי ארנולד הבטחת המכשפה בתור הממליס x intermedia 'ארנולד הבטחה'. הזן שם הוא, כמו תמיד, את שם גרשיים. סוג זה הוא צמח כלאיים, שהוא צלב בין H. japonica (זן יפני) ו- H. mollis (זן יליד סין). עוד מסבכת את הוריו היא העובדה כי זן זה מושתל לעיתים קרובות על שורש ה- H. virginiana, וכתוצאה מכך נטייה של צמח זה לייצר פראיירים לא רצויים במקרים מסוימים.

לפעמים המכונה לוז מכשפה הוא עץ מכיוון שאם הם לא גזומים הם יכולים לגדול למדי. יתר על כן, צמח הבר שמקורו בצפון אירופה, H. virginiana, אכן גדל כעץ קטן.

מאפייני הצמח

שיחי ארנולד Promise מכשירי לוז מכשפה הם בצורת אגרטל ועשויים להגיע לגבהים של 12 מטר ומעלה, עם התפשטות דומה, אם כי בקלות ניתן לשמור אותם קצרים בהרבה עם גיזום רגיל. עלוות הסתיו צהובה במקרה הרע וכתומה במקרה הטוב, ומשיגה צבע סתיו מיטבי כאשר גדלים בשמש מלאה.

לצמח פרחים צהובים בניחוח חמים ומתובל; הריח משדר תחושת יובש, כמו כשאתה מריח בגדים שיצאו זה עתה ממייבש הכביסה. פריחה אלה קודמת לעלים, פורחת בסוף החורף עד תחילת האביב. עלי הכותרת דמויי השוליים על הפרחים דומים לרצועות נייר קטנות ממגרסה. מרחוק אפשר לטעות בצמחי לוז מכשפה כפורסייתיה - עוד פריחה מוקדמת עם פרחים צהובים. כמו עם פורסיתיה, אנשים מכריחים לפעמים פרחים של צמחי לוז מכשפה.

גדל

באופן אידיאלי, לגדל צמחי אילסר בשמש מלאה עד צל חלקי ותוך היטב סחוט, קרקע חומצית שתוקנה עם קומפוסט. שיחים אלה אכן מגלים סובלנות חימר. עצי תשתית בטבע שיחי לוז מכשפה מתאימים לגינות חורש, אם כי תקריבו כמה פריחות וחלקם נופלים צבע אם לא תגדל את צמחי לוז המכשפה שלך בשמש מלאה.

שימושים בגינון

צמחי לוז מכשפה הם ראוותניים מספיק בפריחה כדי לשמש כצמחי דגימה מינוריים - "מינוריים" מכיוון שאחרי שהפריחה הסתיימה באביב ובקיץ, השיחים נראים די רגילים, אם כי הצורה בצורת אגרטל עשויה להיות מוערכת בחורף על ידי אלה שמעריכים את העדינות. ערבבו אותם למיטה של שיחים נשירים אחרים, הממוקמים באופק של חלון, כך שתוכלו ליהנות מנוף ללא הפרעה של היפים הללו בסוף החורף ועד תחילת האביב. תראה התפרצות של צהוב בין הענפים החשופים של הצמחים שמסביב.

גיזום ועובדות טיפול אחרות

גזום ארנולד הבטיח שיחי לוז מכשפה כדי לעצב אותם, לפי הצורך לאחר פריחתם באביב. גננים רבים נמנעים במידה רבה מגיזום ונותנים לשיחים שלהם לגדול כרצונם, לפתח צורה טבעית. כמו בכל השיחים, כל זמן הוא זמן טוב לגזום ענפים מתים או חולים או אחד שמתחפש בענף אחר. זנים מסוימים ייצרו פראיירים, ואת אלה יש לגזום בסוף הסתיו.

להגנת החורף ולהצללת השורשים מחום הקיץ, חיפו סביב השיחים שלכם. שמור על אדמה לחה באופן שווה כדי למנוע מהעלים להשחים (המכונה "צריבת עלים") במהלך קיץ חם ולקלקל את תצוגת העלווה הטובה. מאלץ יעזור גם בהקשר זה, שכן שכבה של 7,60 ס"מ של מאלץ סביב השיח תשמור על לחות ותסייע במניעת התייבשות האדמה. כדי להפרות, כל שעליך לעשות הוא מדי פעם לעבוד קצת קומפוסט נוסף בקרקע סביב הצמח.

מקור "מכשפת לוז"

מתיישבים אירופיים בעולם החדש השתמשו בענפים של עצי לוז מכשפות כמוטות ניחוח לצלילה. זה גם הבסיס לאחד ההסברים שמאחורי החלק "מכשפה" בשמם. השם נגזר בסופו של דבר מהוויץ ' האנגלו-סכסי, שפירושו "כיפוף" - זה בדיוק מה שמוט ניחוח אמור לעשות כשהוא מגלה מים. אך מנהיגים דתיים נתנו שם כל כך גרוע לאורך השנים, שלכאורה היה קל להשחית את השם ל"מכשפה "- שם אחר ל"המכשפות" הוא "מכשפות מים".

לוז מכשפה לפעמים מאוית עם מקף ("מכשפה-לוז") כדי לציין שזה לא לוז אמיתי. קורילוס הוא שם הסוג של סיכונים אמיתיים. יתכן כי לוז מכשפה נקשר לעצי לוז, ששימשו באירופה לצלילה. בנוסף, שמות השיח עשויים למצוא דמיון לעלים של האזלים האמיתיים, כמו אגוזי לוז מעוותים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. הכל על גידול שיחי פוטרגילה הררי אוורירי
  2. יצירת אזורי ישיבה בגינה שלך
  3. כיצד לבחור דשא נוי?
  4. איך לגדל אזוב?
  5. גידול עצי אגס בגינה הביתית
  6. כיצד לגדל ולטפל בחבצלות מים ולוטוס?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail