כיצד לבחור צמחים לעציצי גן?

בחר צמחים ל"שמש חלקית / צל חלקי "
אם האזור שלך מקבל 3 עד 6 שעות של שמש ישירה בכל יום, בחר צמחים ל"שמש חלקית / צל חלקי ".

בחירת צמחים יכולה להיות החלק הכי מרגש, מאתגר ומורט עצבים בגינון המיכלים. עם זאת, קל להיכנס לחדר ילדים ולהיפגע מבהלת צמחים, המום לגמרי מהבחירות, ואז לצאת בלי כלום.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות לפני שאתה נכנס למשתלה או לחנות כדי לקנות צמחים כדי להפוך את החוויה למוצלחת ונעימה יותר.

הנה רשימה של שאלות בסיסיות שתוכלו לשאול את עצמכם לפני שבוחרים צמחים.

כמה גדול הסיר שלי?

שאלה זו חשובה משתי סיבות. תרצה להשיג צמחים שפרופורציוניים לסיר שלך. אחת משגיאות העיצוב הנפוצות ביותר שעושים אנשים היא לשים הרבה צמחים קצרים בסיר גדול וגבוה. צמחים קצרים יכולים להיראות נהדרים בסיר גדול ורחב. ככלל אצבע, נסה שיהיה לפחות צמח אחד שגובהו לפחות כמו הסיר, והוא אפילו טוב יותר אם הוא גבוה פי 1.5 מהמיכל. תצטרך גם לדעת כמה גדול יש לך סיר אם אתה הולך לקנות אדמת עציצים ולברר כמה צמחים תזדקק. טריק אחד הוא לגזור פיסת נייר בגודל הסיר שלך, כך שתוכל להניח אותה על הרצפה בחדר הילדים כדי לראות בקלות כמה תצטרך למלא את החלל.

כמה שמש יקבל הסיר?

זו שאלה שרובנו יטעו - כמעט כולם נוטים להעריך יתר על המידה, לפעמים באופן משמעותי, כמה שמש אזור יקבל. אתה באמת צריך להבין כמה שמש הסיר שלך יקבל בפועל, לא כמה אתה רוצה או חושב שהוא מקבל. לשם כך, הזמן כמה שעות השמש פוגעת ישירות במקומך במשך יום שלם, קרוב לזמן השתילה שלך בשנה. ישנם גם כמה גיזמות וגאדג'טים שיעזרו לך להבין זאת. מחשבון שמש נהדר אחד הוא Suncalc.

  • אם האזור שלך מקבל לפחות 6 שעות של שמש ישירה, אתה יכול לבחור צמחים ל"שמש מלאה ".
  • אם האזור שלך מקבל 3 עד 6 שעות של שמש ישירה בכל יום, בחר צמחים ל"שמש חלקית / צל חלקי ".
  • אם האזור שלך מקבל פחות משלוש שעות של שמש ישירה בכל יום, בחר צמחים ל"צל ".

כמה טיפול אני מוכן לתת?

אם אתה מטייל הרבה ולא יכול להיות בסביבה למים בכל פעם שאתה שותל מתייבש, עליך לחפש צמח שמטפל בו בקלות ובעל סובלנות בצורת. צמחים מסוימים נלחצים כולם אם נותנים להם להתייבש ואז משקים אותם. יש אחרים שלא אכפת להם בכלל. אתה יכול גם לפתור בעיה זו על ידי שימוש בסירים להשקיה עצמית או במערכת השקיה בטפטוף אוטומטית.

האם המכולה שלי תהיה ליד הצינור או הברז?

צמחים במיכלים זקוקים להרבה מים. אם אין לך ברז או צינור בקרבת מקום, זה יכול להיות הרבה סחבה ומים כבדים. בעת בחירת צמחים, זכור זאת. אם זה קשה מדי או מייגע למים, סביר להניח שלא תעשה זאת מספיק פעמים, אז שוב, תרצה לבחור בצמחים הסובלים מבצורת. אם תשים את הסירים באזור מוגן ומוצל לא תצטרך להשקות אותם כל כך הרבה.

איזה מראה או צבע אני רוצה?

עדיף להחליט איזה מראה או צבע תרצו לפני שאתם הולכים לחדר ילדים. נסה להחליט בזמן שאתה בבית, מסתכל על הסיר שלך ועל מה שמסביב, אם כי הסיכויים גדולים שתזרוק את כל ההחלטות שלך כשתראה איזה צמח שגורם לך להתעלף. אם הסיר שלך לא גדול מדי, מומלץ להביא את הסיר שלך לחדר הילדים. כך תוכלו לנסות שילובי צמחים שונים בסיר לפני שאתם קונים.

האם הסיר שלי נמצא באזור מוגן?

צמחים רבים לא אוהבים שמלקים אותם ברוח. עלים גדולים ורחבים יכולים בקלות להכות או להתנהג כמו מפרש ולמשוך אפילו סיר גדול מעל. צמחים מסוימים עם פרחים כבדים או פרי יכולים לכופף או לשבור גבעולים עדינים ברוח נוקשה. לעומת זאת, אזור מוגן יכול לפעול כמו תנור, לשמור על חום ולבשל צמחים שלא אוהבים את החום.

גשו למשתלה מקומית ושאלו שאלות

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת צמחים הוא לקנות אותם במקום בו הצמחים בריאים. בעת רכישת צמחים בחנות קופסא גדולה היא לפעמים פחות יקרה, זה לעתים קרובות כלכלת שווא כי הצמחים הם הדגישו מפחות מ אופטימלי טיפול ו לא אחיה הרבה זמן. כמו כן, המחירים בחנויות קופסאות גדולות ובסופרמרקטים יכולים לפעמים להיות גבוהים יותר מאשר במשתלות המקומיות שלך. כמו כן, במשתלות מקומיות יש מידע על האקלים שלכם ומה צומח בו בצורה הטובה ביותר. אם אכן נתקלות בבעיות עם צמח, לעתים קרובות תוכלו לבקש עזרה בזיהוי מה לא נכון וכיצד לתקן אותו.

תיהנו ותתנסו

חלק משמחת הגינון הוא ניסויים. אמנם ישנם צמחים שרוצים לצמוח שוב ושוב, אבל נהדר לנסות שילובים חדשים.

מאמרים בנושאים דומים
  1. למנוע מחלות צמחים בעזרת פרקטיקות גינון טובות
  2. כיצד לנקות ולחדד את גוזמי הידיים בגינה?
  3. איך לגדל אזוב?
  4. שיחי לוז מכשפה לפריחה מוקדמת
  5. יצירת אזורי ישיבה בגינה שלך
  6. זנים של עצי תפוח
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail