כיצד לבחור את עציץ הגינה הנכון, מיכל או סיר

עץ: לעץ יש החזקת מים טובה
עץ: לעץ יש החזקת מים טובה.

יש כל כך הרבה מיכלי צמחים וסירים יפים לשימוש בגנים שלנו, על סיפונים ומרפסות, ובבית. איך בוחרים את הטוב ביותר? לעתים קרובות מדי אנו מונחים על ידי הטעם שלנו בלבד. עם זאת, כדי לשמור על גינות המכולה שלך בצמיחה שמחה ובריאה, עליך לתת את הדעת על צרכי הצמח בעת בחירת אדנית. יש דברים שהם הגיוניים, כמו להבטיח שיש לעציץ שלך חורי ניקוז. הנה כמה דברים אחרים שיש לחשוב עליהם:

מבחר צמחים

לעתים קרובות אנו משאירים את בחירת הצמחים עד הסוף של יצירת גן מכולות. אתה לא צריך לדעת מבעוד מועד באיזה צמח אתה מתכנן להשתמש בגינת המכולה שלך, אבל אתה צריך לשקול כמה החלטות מרכזיות בעת ההחלטה על אדנית.

 1. האם הצמח יכול לשרוד בתנאים יבשים?
 2. מה גודלו הבוגר של הצמח שבחרת? ודא שבחרת סיר גדול מספיק לכדור השורש של הצמח כשהוא צומח.
 3. האם תכניס דשא נוי למיכל?
 4. האם תשלב צמחים במיכל?
 5. האם תשתמשו בסירים כקישוטים פנימיים?

חשיפה

האם המכולה תהיה חשופה לשמש החמה באמצע היום? האם זה יהיה בשמש מלאה כל היום? מה דעתך על משבי רוח חזקים? כבר הזכרנו שכל העציצים מתייבשים מהר יותר מאדמה בגינה, אך חשיפות מסוימות יחריפו את המצב. אם אתה שותל בשמש מלאה, סביר להניח שתרצה סיר עשוי מחומר שאינו נקבובי. טרה קוטה מתייבש מהר מאוד. סירי שרף סינטטיים נשארים קרירים יותר ושומרים על לחות זמן רב יותר.

רווי

האם מישהו מסוגל להשקות כל יום? אם לא, האם בסיר או במיכל יש מגש טפטוף או מאגר כדי שניתן יהיה למלא אותו מלמטה ולספוג מים לפי הצורך? לאחר שהצמח נלחץ מחוסר מים, הוא עלול לעולם לא להתאושש.

חורף

האם תשאיר את האדנית בחורף? בשנת אזורי USDA 7 ומעלה, זה בדרך כלל לא יעשה הבדל. אקלים קר יותר יצטרך לבחור מיכלים בטוחים כפור כמו אבן, מלט ועץ. גם אז, רוב המכולות זקוקות להגנה נוספת בחורף.

ניידות

האם אתה צריך להזיז את הסיר? לפעמים צריך להעביר אדנית על סיפון מטעמי נוחות. אולי אתה רוצה את היכולת להעביר את גן המכולות שלך למקום בו השמש או הצל או שאתה מתכנן לקחת את המכולה לחורף. אם אתה זקוק ליכולת להזיז את הסיר מכל סיבה שהיא, חשוב פעמיים לקנות אדנית כבדה או גדולה. כדים מבטון הם מדהימים, אבל הם צריכים להישאר במקום שאתה שם אותם, כדי לא לשבור את הגב או את הכד.

חימר ואבן

 • טרה קוטה: חומר זה מסורתי, אך נקבובי ומתייבש במהירות. רבים אינם עמידים בפני כפור. אם הוא נוצר באזור חם, כמו הים התיכון, זה כנראה לא.
 • אבן ובטון: שניהם טובים לשמירה על טמפרטורת הקרקע ולחות. הם מתחממים אך גם מבודדים. שניהם ניתנים להישאר בחורף, אך אינם מהווים בחירה מצוינת אם יש להזיז את האדנית. חומרים אלה נהדרים אם אתה זקוק לאדנית שהכלבים לא יכולים להפיל. היפרטופה היא גם אפשרות.

עץ ומתכת

 • עץ: לעץ יש החזקת מים טובה. העצים הקשים טובים יותר מפני ריקבון, אך ניתן לטפל בכל אדניות העץ באמצעות חומרים משמרים. חפש בנייה וחיבורים טובים, שכן העץ יתכווץ ויתרחב עם לחות. סירי עץ תקינים לחורף. אל תתנו להם לשבת ישירות על הקרקע.
 • מתכות: סירי מתכת הם בדרך כלל כבדים, ולכן הם מצוינים לייצוב נטיעות גבוהות. הם לא רק מתייבשים אלא הם מתחממים וזקוקים להשקיה תכופה או שהשורשים עלולים לאפות. סירי מתכת הם לרוב בחירה טובה למיכלי חורף.

מלאכותי

 • פיברגלס ושרף: סירים סינטטיים עברו דרך ארוכה. רבים יכולים בקלות להטעות את העין לחשוב שהם חומר טבעי, במיוחד ככל שהם מזדקנים. הם קלים, עמידים, זולים ולעתים קרובות עמידים בפני כפור.
 • פלסטיק: סירי פלסטיק הם קלים ומשמרים לחות. הסירים הגמישים למחצה עובדים הכי טוב לחורפים קרים והם טובים גם כספינות. שתל ישירות לתוך סיר הפלסטיק ואז החלק את סיר הפלסטיק למיכל הדקורטיבי יותר. אתה מקבל את היתרונות של שניהם.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail