כיצד לגדל קנה מטומטם (Dieffenbachia)?

הם עלולים להיפגע מהחומרים המגרים שמייצר צמח המקל המטומטם
אחרת, הם עלולים להיפגע מהחומרים המגרים שמייצר צמח המקל המטומטם.

Dieffenbachia הסוג הוא קבוצה אם יפה לפעמים מבלבלת של צמחים. ישנם לפחות תריסר זנים, עם שמות כמו D. picta, D. amoena ו- D. oerstedii. הם ידועים גם כמקל מטומטם ולשון חמות.

Dieffenbachias כולל עלים מחודדים ורחבים במגוון שילובים של ירוק ולבן. Dieffenbachia גדול וגדול יכול להגיע לחמישה מטרים, עם עלים של רגל או יותר. עם זאת, הצמחים לעתים רחוקות יגיעו לגודל זה בתנאים פנימיים אופייניים.

שמו של קנה מטומטם נובע מהצבר החלבי של דיפנבאכיה, שהוא חומר מגרה קל ויש לשמור עליו מעור חשוף. הסאפ עלול לגרום לאובדן דיבור זמני. שקול להימנע מ- Dieffenbachias אם יש לך ילדים קטנים או חיות מחמד ברחבי הבית. אחרת, הם עלולים להיפגע מהחומרים המגרים שמייצר צמח המקל המטומטם.

תנאי גידול

השתמש בהנחיות הבאות עבור dieffenbachias בריא ומאושר:

  • אור: הם מעריכים אור בהיר בחודשי החורף. במהלך עונת הגידול, הצמח מעדיף צל מנומר או אור עקיף.
  • מים: בעונת הגידול הם אוהבים לחות סדירה ולא רוצים להתייבש. יתכן שיהיה צורך להשקות דיפנבאכיה גדולה פעמיים בשבוע. בחורף, צמצמו את המים.
  • קרקע: השתמש בתערובת עציצים מנוקזת מהירה ומאווררת היטב. וודאו שהניקוז שלהם טוב כדי למנוע פגיעה בשורשים; לעולם אסור להשאיר אותם באדמה רטובה.
  • טמפרטורה: הם אוהבים חום מעל הממוצע. אם הטמפרטורה יורדת מתחת ל -16 מעלות צלזיוס או שהצמח חשוף לנסיעות קרות, הוא עשוי לאבד עלים נמוכים יותר ולהשיג אפקט של "כף היד".
  • דשן: האכילו באופן קבוע דשן מדולל ומאוזן כמו 20-20-20 לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

רביה

ישנן מספר אפשרויות להפצת המקל המטומטם:

  • במהלך הזריעה מחדש באביב, ניתן לחלק את הקיזוזים (להשאיר כמה שורשים שלמים) ולשתול בעציצים שלהם. אם אתה נוקט בדרך זו, דאג שלא לפגוע במערכות השורש של צמח האם בתהליך, ושקול להשתמש בכלי מעוקר כדי למנוע מחלות.
  • אצל דיפנבאכיות ישנות ורגליים ניתן לחתוך את החלק העליון ולעציץ אותו באדמת עציץ טרייה עם הורמון שורש. עלים חדשים ינבטו מהגדם.
  • ניתן לנבוט פיסות של המקל על ידי הנחתן אופקית באדמת עציץ לחה.

מחדש

צייר מדי שנה את התוצאות הטובות ביותר - פשוט הרם את הצמח בכללותו, הפיל את האדמה הישנה והחומר המת מהשורשים, והחלף אותו במיכל גדול יותר. היזהר מסימני לחץ על הצמח, כמו שורשים הנובעים מעל פני השטח, צפיפות או נפילת עלים, העלולים לאותת כי הצמח זקוק לרקיעה מחדש. לאחר שתשלח מחדש דיפנבאך, תן לו קצת זמן להסתגל להגדרה החדשה שלו. הקפד ללבוש כפפות עבות, אחרת אתה עלול לפגוע בעצמך על פני הצמח.

טיפים לגידול

מדובר בצמחים נהדרים, המועדפים על ידי חברות נוף פנים המשתמשות בהם כצמחי דגימה יחודיים או כנטיעות המוניות עם השפעה רבה. הם לא, עם זאת, צמחים קלים מאוד לתחזוקה לאורך זמן, מכיוון שזנים מסוימים רגישים מאוד לטיוטות וטמפרטורות נמוכות יותר. חפשו את זני ה- D. picta או D. amoena, כגון Tropic Snow, Camilla או Marianne.

זכור ללבוש כפפות כאשר חשיפה למיץ אפשרית, במיוחד בסמוך לפה, או שאתה מסתכן באובדן דיבור זמני (ומכאן השם). צמח זה מומלץ ביותר לגננים מנוסים בעלי הכישורים לשמור עליו בחיים ולעזור לו לפרוח. היזהר ממזיקים נפוצים של צמחי בית, כמו אבנית וקרדית עכביש - הגורמים נזק חיצוני. במקרים בקנה מידה קטן, ניתן פשוט למחוק אותם ידנית, אך נגיעות משמעותית יותר עשויה לדרוש שימוש בחומר הדברה טוב וחזק.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail