איך מגדלים קומקואטים בתוך הבית?

הם כמו תפוזים אך קטנים יותר וחמצמצים
קומקוואטס הוא פרי מוזר; הם כמו תפוזים אך קטנים יותר וחמצמצים.

קומקוואטס הוא פרי מוזר; הם כמו תפוזים אך קטנים יותר וחמצמצים. אפשר, ואולי אפילו עדיף, לגדל קומקוואט במיכל גדול כצמח פטיו, ואפילו תוכלו לגדל אותם בהצלחה בתנאים הנכונים. ניתן לגדל אותם גם כבונסאי קטן ומענג, עם פרי זעיר שאינו גדול מסמר פינקי. כדי לגדל אותם בהצלחה, פעל על פי אותם כללים כלליים שהיית עושה בגידול תפוזים והדרים אחרים: ניקוז טוב, הרבה מים ואור שמש ודישון איכותי.

תנאי גידול

  • אור: קומקוואט משגשג באור בהיר, אפילו אור שמש ישיר במידת האפשר. במהלך הקיץ שקול להעביר את הצמח בחוץ לפטיו או למרפסת שטופת שמש, שם הם יכולים לקבל שמש מלאה כל היום. שמש מלאה מעודדת צמיחה בריאה, מרתיעה עובש עלים ופטריות ומעודדת פריחה.
  • מים: שום הדר אינו אוהב "כפות רגליים רטובות" וקומקוואט אינו יוצא מן הכלל. הם עושים זאת בצורה הטובה ביותר כאשר כדור השורש נטוע מעט גבוה יותר משטח האדמה והם מושקים באופן קבוע, אך הניקוז שלהם ללא רבב. יש להשקות באופן קבוע ולא לתת לאדמה להתייבש.
  • דשן: דשן הדרים איכותי יעודד צמיחה בריאה ופריחה. דשן בתחילת עונת הגידול.
  • קרקע: כל תערובת עציצים באיכות טובה תעשה, אך וודאו שיש מבנים רבים שיעודדו ניקוז טוב. מטים מחדש את הצמחים באדמה ישנה, חולית או מרושעת.

רביה

ניתן להפיץ את קומקוואט באמצעות חיתוך קצות עלים או חיתוך ענף. הורמון השורש יגדיל את סיכויי ההצלחה שלך. קח את הייחורים מוקדם בעונת הגידול, טבל אותם להורמון שורש, ואז שתול לתערובת עציצים איכותית. הניחו את החיתוך במקום חם ומואר והמתינו לצמיחה חדשה שתצוץ. אל תנסה להפיץ את הקומקוואט שלך מזרע.

מחדש

Kumquat צריך להיות repotted מדי שנה או דו שנתי במשך השנים הראשונות. העץ הבוגר יהיה כ -5 או 6 מטר, תלוי בגיזום שלכם. צמחים לא יניבו פירות בשנים הראשונות לחייהם והם יגדלו לאט. כשאתם מחדש, יש להקפיד לא להפריע לשורשים ולהניח לסיר בגודל אחד גדול יותר. אם העץ גדול מכדי לשתול מחדש, גרד בזהירות כמה שיותר קרקע עליונה והחלף אותו באדמת עציץ חדשה. נסו לשחרר את האדמה למטה בכדי להגביר את הניקוז, בעזרת כלי או מקל ממגוון כלשהו.

זנים

הקומקואט עבר הכלאה נרחבת לאורך השנים ויש מספר זנים. צבעם נע בין פרי כתום חיוור לפרי אדום עמוק, תלוי במגוון. בחר את המגוון שלך על בסיס הפרי. ניתן לאמן בהצלחה כל זן לבונסאי.

טיפים של מגדל

קומקוואטים טופחו ברחבי אסיה במשך מאות שנים, והם מותאמים באופן מושלם לתרבות המכולות. הם קשיחים למדי ויכולים לעמוד בטמפרטורות עד להקפאה לתקופות קצרות. הטריק העיקרי עם הדרים מוצלחים הוא להימנע מלתת לצמח לשבת בכל סוג מים. זו טעות נפוצה שעושים מגדלים חדשים, כשהם חושבים שצמחי ההדר הסובטרופיים שלהם כמו הרבה מים. למעשה, הם אוהבים הרבה מים אך אינם יכולים לסבול ישיבה במים למשך פרק זמן כלשהו. קומקוואט בריא יניב עשרות פרי לאורך סוף הקיץ והסתיו. המתן עד שהקליפות יקבלו צבע עמוק והפירות מעט רכים למגע לפני הקציר. לאחר הקציר, קומקוואט יימשך זמן רב יחסית. ניתן לאכול אותם מהיד או להכין אותם לריבות או ריבות. קומקואט חשוף ל mealybugs ו כנימות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail