איך מגדלים צמחי גויאבה יפים בתוך הבית?

עם קליפת ברונזה שמתקלף כדי לתת לטלאים ירקרקים להציץ
עץ הגויאבה הוא עץ קטן ומושך ביותר, עם קליפת ברונזה שמתקלף כדי לתת לטלאים ירקרקים להציץ.

אם אינכם מכירים את הגויאבה, אנו ממליצים למצוא ספק פירות טרופיים ולנסות זאת (בנוסף תוכלו לשמור את הזרעים). הם פרי מתוק ומענג שגדל ברחבי העולם באזורים טרופיים. הגויאבה נאכלת גולמית או משמשת כמרכיב במשקאות, קינוחים וסוכריות. במקומות רבים בעולם אוכלים את הגויאבה עם מעט זילוף של מלח, שמוציא את הטעם המתוק שלה.

הפירות שקוטרם כ- 13 ס"מ נישאים על שיחים קטנים שלא נורא קשה לגדל, בתנאי שתוכלו להעניק להם מספיק חום. צמחי גויאבה רגישים מאוד לטמפרטורות קרות ויורידו עלים על פי הצעה קלה ביותר של חורף. יחד עם פירות טרופיים אחרים, זה יכול להיות כיף גדול לנבוט זרעי גויאבה מפרי מכולת ולגדל את העץ הטרופי הקטן. זה מאוד לא סביר שתקבל אי פעם פירות, ואם אתה עושה את זה לא צפוי להידמות לצמח האם, אבל זה עדיין כיף.

תנאי גידול

  • אור: שמש מלאה. העבר את הגויאבה המונבטת שלך למקום שטוף שמש בהקדם האפשרי. במהלך הקיץ, צאו החוצה לפטיו שטוף שמש. בחורף, עברו פנימה למיקום הכי בהיר שאפשר.
  • מים: מספקים מים רגילים בעונת הגידול, והפחיתו את השקייתם בחורף.
  • אדמה: תערובת עציצים טיפוסית עשירה תסתדר. ניקוז טוב חשוב כדי להגן על השורשים.
  • דשנים: להאכיל בדשן נוזלי חלש לאורך כל עונת הגידול.

רביה

ניתן להפיץ גויאבה במספר דרכים, כולל זרעים, השתלות ושכבות אוויר. בגידול מסחרי, מרבית הגויאבה מושתלת על גבי שורש מבוסס, המסייע לצמח לשגשג ולפרוח. אם אתה מגדל גויאבה מזרע, ייתכן שהצמח לא יניב פירות אמיתיים להורה. כדי להגדיל את סיכויי הנביטה (ולהקטין את הזמן), תנו לזרעים לשבת במים מעט במשך שבועיים, או להרתיח אותם במשך חמש דקות, ואז לשתול. הנביטה תימשך בין שבועיים לשמונה שבועות.

מחדש

עצי גויאבה גדלים באופן טבעי לכ- 30 מטר גובהם, אך צמחים קטנים בהרבה יפרחו ויפלו. בתנאים הנכונים, עץ צעיר יתחיל לפרוח ופרי בגיל 4 או 5 בערך (אם כי זה יכול להשתנות). צייר מחדש את הגויאבה הצעירה שלך בכל אביב בסיר גדול יותר. ניתן להקטין את הצמח עם גיזום זהיר בתחילת הקיץ, וכך להגדיל את הסיכוי לקבל פרי.

זנים לגדול

הגויאבה האופיינית היא הגויאבה פסידיום. צמח זה היה בעיבוד כל כך הרבה זמן, לא ידוע בדיוק מאיפה מקורו, ובמאות הבאות הוצגו עשרות זנים בשם. הזנים ששמם מכילים כוללים את "רדלנד", על שם אזור גידול בדרום פלורידה, "עליון", עם בשר לבן ו"אודם ", עם בשר ורוד בהיר. אלא אם כן אתה צומח מהשורש המושתל, אין זה סביר שהגויאבה הביתית שלך תתרבה אמיתית לזרע.

טיפים של מגדל

עץ הגויאבה הוא עץ קטן ומושך ביותר, עם קליפת ברונזה שמתקלף כדי לתת לטלאים ירקרקים להציץ. עם הזמן, עצים ישנים מאוד מקבלים מראה מסוקס ומפותל, מה שגורם להם להראות הרבה יותר מבוגרים ממה שהם. העלים והפרחים שניהם ריחניים ומושכים מעט, מה שהופך את זה לצמח פרי טרופי נוי.

המפתח עם גויאבה הוא לספק את חלון הטמפרטורה הנכון. יש להם מעט מאוד סובלנות לקור, אך גם אינם יכולים לעמוד בחום קשה, דמוי מדבר. גויאבה צעירה חשופה למזיקים, כולל כנימות, חרקים, קשקשים וזבובים לבנים. במידת האפשר, זיהוי הנגיעות מוקדם ככל האפשר וטיפול באפשרות הפחות רעילה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail