גידול ספירוטה בגידול קזימירואה

הספוטה הלבנה נושאת פרי עגול בינוני
הספוטה הלבנה נושאת פרי עגול בינוני, עם בשר לבן מתוק ועדין משהו.

הספוטה הלבנה שייכת לסוג קזימורואה והיא אחד מכמה צמחים ממשפחות שונות הנושאים את השם הנפוץ "ספוטה". אחרים כוללים את הספוטה המאמי (מ- Pouteria) ואת הספוטה השחורה (ממין Diospyros). מה שמאחד צמחים אלה, שיכולים אפילו להיות ממשפחות שונות, הוא פרי המאכל, הפופולרי באזורים טרופיים.

הספוטה הלבנה נושאת פרי עגול בינוני, עם בשר לבן מתוק ועדין משהו. מלבד הספוטה הלבנה (C. edulis), ישנם כחמישה מינים נוספים בסוג זה. דגימות אופייניות מהסוג צומחות לעצים קטנים או לשיחים גדולים והם ירוקי עד באזורים טרופיים.

ניתן לגדל אותם במיכלים גדולים בתוך הבית, אם כי כמו בכל הפירות הטרופיים, הבאת דגימה לפירות תהיה אתגר. עם זאת, אם במקרה תקבל פרי ספוט לבן, זה עדיין יכול להיות כיף לייבש ולהנביט את הזרע ולגדל אותו כקישוט נוי. הם עצים קטנים ויפים עם גזעים מעוותים ומחוספסים ועלים מבריקים על ענפים שמוטים. זה יכול לעמוד בטמפרטורות קרות יותר (אפילו עד להקפיא) ובנסיעות קר ולא אוהב חום ולחות עזים.

תנאי גידול

Sapote לבן לא קשה במיוחד לגידול אם אתה עוקב אחר הפרמטרים הבאים:

  • אור: הספוטה הלבנה גדלה באזורים טרופיים, אך היא נוטה לגדול בגבהים גבוהים יותר. לפיכך, הוא אוהב אור שמש בוהק אך אינו דורש אור שמש ישיר חזק כדי לשגשג.
  • מים: צורכי מים ממוצעים, אך לעולם אל תתנו להם לשבת במים עומדים. טועה בצד של צחיח.
  • אדמה: כל אדמת עציצים טובה ומייבשת במהירות עשויה לעשות זאת.
  • דשן: להאכיל בדשן הדרים נוזלי חלש לאורך כל עונת הגידול.

רביה

הדרך הסבירה ביותר שתיתקל בספוטה לבנה היא פרי, כך שתתפשט מזרע. כדי להנביט זרע של ספוטה, ראשית, תן לזרע הטרי להתייבש ולשתול במיכל של אדמה לחה. הם יכולים גם להיות מופצים על ידי שכבות אוויר, אשר בדרך כלל נעשה על ידי מגדלים מסחריים.

הם לא שורשים טוב מחיתוכים, ולכן עדיף להימנע מטכניקה זו במידת האפשר.

מחדש

Sapote הלבן אינו במיוחד גדל מהר צריך צריך רק repotting בכל שנה אחרת או כך כמו קטינים.

באופן כללי, הם לא אוהבים לרשום מחדש, ולכן יש להשאיר דגימות גדולות יותר באמבטיות שלהם ולגזום לגודל מתאים.

זנים

הספוטה הלבנה היא הנפוצה ביותר ממיני קזימירואה. הוא גדל כצמח בר במרכז מקסיקו ובמרכז אירופה, כמו גם צמח מסחרי מוגבל בפלורידה וצמח נוי בקליפורניה. הוא משמש גם כדי לספק צל על מטעי קפה במרכז אירופה.

בתוך המין, ישנם זנים רבים שהופצו עבור איכויות פרי רצויות, כולל חוסר בזרעים, בטעם או בקשיחות של הפרי, הידוע לשבירה ונהרס בקלות. בגלל הכלאה נרחבת, ספוטים רבים אינם מתפשטים היטב מזרע.

טיפים של מגדל

ככל שהצמחים עוברים, אלה אינם קשים במיוחד לגידול, אך אם אתה בר מזל מספיק להשיג פירות, יש לנקוט באמצעי זהירות. לעולם אל תמשוך את הפירות מהעץ, מכיוון שזה יעודד ריקבון מהיר של הפרי.

במקום זאת, גזרי את הפרי מהעץ כשחתיכת ענף קטנה עדיין מחוברת. הנמר הזה יקמול ויורד, ומסמן כי הפרי מוכן לאכילה. באופן כללי, הפירות שבירים ביותר ויש לקצור אותם כשהם עדיין ירוקים.

ספוט לבן פגיע למזיקים כולל כנימות, חרקונים, קשקשים וזבובים לבנים. במידת האפשר, זיהוי הנגיעות מוקדם ככל האפשר וטיפול באפשרות הפחות רעילה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail