כיצד לגדל עץ ג’ק-פרי בתוך הבית?

ויכולים לחלוף עד 14 שנים עד שעצי הג'ק פרי מניבים פרי
בתוך הבית, לרוב האנשים לא יהיה מקום לתת לג'קפרי לגדול לבגרות ולפירות, ויכולים לחלוף עד 14 שנים עד שעצי הג'ק פרי מניבים פרי.

עץ הג'קפרי הוא מקסים, עם עלים סגלגלים גדולים וגזעים מלכותיים ישרים. בבית הגידול הטרופי המקומי שלהם, הם מגדלים עצים גדולים ועמודים בגובה של עד 70 מטר. העניין האמיתי, אם כי, נובע מפירותיהם. הג'ק-פרי הוא אחד הפירות המפוארים בעולם: פרי בוגר יחיד יכול לשקול עד 18 ק"ג. מעוצבים כמו שעועית כליה ענקית, יש להם עור ירוק חלוקי אבן ומחוספס, וניתן לתאר את טעמם. הם מתוקים, עדינים, והטובים ביותר להגיש קר.

עבור הגנן המקורה, עם זאת, הג'ק-פרי נכנס לאותה קטגוריה כמו מנגו, פפאיה ואבוקדו. יתכן שתגדל עץ ג'קפרי בתוך הבית, אבל כנראה שהוא לא יישא שם פרי. בתוך הבית, לרוב האנשים לא יהיה מקום לתת לג'קפרי לגדול לבגרות ולפירות, ויכולים לחלוף עד 14 שנים עד שעצי הג'ק פרי מניבים פרי. ובכל זאת, אם אתה מקבל איכשהו גישה לזרעי ג'ק-פרי, קדימה ונבט אותם ותראה מה קורה. במקרה הגרוע לא יהיה לכם פרי, אך בכל זאת תהיה לכם קטע שיחה יפה ומעניין!

תנאי גידול

פעל לפי ההנחיות הבאות כדי לשמור על עץ ג’ק-פרי:

  • אור: זרעי ג'ק-פרי יכולים להנבט באביב ולהיחשף מיד לאור השמש המנומר. הם מעדיפים אור חזק בזמן הצמיחה, אז העבירו אותם לחלון שטוף שמש או בחוץ על סיפון הפטיו. הם רגישים מאוד למזג אוויר קר, במיוחד בתחילת חייהם, ואינם יכולים לסבול כפור או מזג אוויר קפוא.
  • מים: כצמחים טרופיים, הם דורשים אספקה קבועה של לחות מספקת. שמור עליהם לחים ברציפות לאורך כל השנה, כולל החורף. לג'קפרי אין תרדמת חורף טבעית, לכן עדיף לשמור על תנאי הגידול שלהם חמים, בהירים ולחים כל השנה אם אפשר.
  • דשן: האכילו מדי שבוע דשן נוזלי חלש. זה לא מזין כבד במיוחד, אבל שתילים וצמחים צעירים משגשגים במיוחד עם יישומים דשניים קבועים.
  • אדמה: אדמת עציצים קלה ומייבשת במהירות מושלמת. אתה יכול להשתמש בקרקעות מבוצרות.

רביה

זרעי ג'ק-פרי קיימים כחודש לאחר הקציר. שתילי ג'ק-פרי רגישים למדי ולא אוהבים להפריע להם אם בכלל אפשרי. כתוצאה מכך, עדיף להנביט אותם בסיר קצת יותר גדול ולהימנע מהשתלה מוקדמת שצמחים רבים דורשים. כדי להגדיל את הסיכויים לנביטה, יש להשרות את השתיל למשך הלילה, ואז לשתול באדמת שתיל סטרילית ולשמור עליו חם. צפו לנביטה בעוד כחודשיים, אם כי זה עשוי לקרות מהר יותר. ניתן להפיץ ג'קפרי גם באמצעות שכבות אוויר, אם כי מדובר בטכניקה מתקדמת מעט יותר הדורשת גישה לצמח בוגר ומספר חודשים.

מחדש

לג'קפרי יש שורש ארוך ועדין, מה שמקשה על שתילה מחדש. עדיף להימנע מלשתול ג'ק פירות צעירים אם זה לא הכרחי. באופן אידיאלי, תוכלו לגדל אותם באותו סיר שהנבטתם אליו בעונה הראשונה. בהנחה שהצמח שלך יעבור את החורף, אתה יכול לרענן שוב באביב, להגביר גודל אחד או שניים של סיר. בעת שתעתיקו מחדש, הקפידו לא להפריע לשורשי הצמחים הצעירים.

זנים

ג'קפרוט שייך למשפחת ארטוקרפוס, אותה משפחה כמו פירות הלחם שהתפרסמו על ידי קפטן בלי. המין העיקרי הוא A. heterophylla. על פי אוניברסיטת פרדו, לא ידוע על מקורו של הג'קפרוט - הצמחים מופצים באופן נרחב ברחבי אסיה הטרופית והודו, שם הם נמצאים בעיבוד במשך מאות שנים. מכיוון שהם צמח חשוב מבחינה מסחרית, ג'ק-פרי עבר הכלאה רבה לאורך השנים. המגדלים פעלו לעידוד מגוון תכונות כמו פרי מוקדם, פרי מאוחר בעונה, פרי גדול, פרי קטן ופירות מתוקים יותר.

טיפים של מגדל

ג'קפרי הוא צמח טרופי ופועל כמוהו. הם אינם ברי קיימא מחוץ לאזור 10 בערך, והם דורשים הרבה מים, אור שמש, לחות וחום כדי לשגשג. הם אינם יכולים לסבול כפור או תקופות בצורת ממושכות. עצים צעירים צומחים במהירות בתנאים טובים ואם הם יצליחו לשרוד את החורפים, יכול להיות לכם עץ מבואה נחמד בתוך כמה שנים. אם יתמזל מזלך, העץ שלך עשוי אפילו להגיע לפריחת פירות! הפרי נקצר בדרך כלל תוך שמונה חודשים מפריחתו וניתן לקצור אותו כאשר הוא ירוק (ומטופל בו כמו פלנטינים או פירות לחם) או כשהם בשלים לחלוטין. עצי jackfruit הצעירים רגישים mealybugs ו כנימות, כדי להיות זהירה-ומאושרת שתילה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail