כיצד לזרוע מחדש צמחי בית?

אם אתה שמרני לגבי דשן כאשר אתה מחדש את הצמח שלך
אם אתה שמרני לגבי דשן כאשר אתה מחדש את הצמח שלך, זה יקטין את הסיכויים לשרוף את צמיחת השורש החדשה.

Repotting הוא חלק חשוב בשמירה על צמחי בית בריאים. התקופה הטובה ביותר בשנה לבצע רישום מחדש היא באביב, לפני שטף הצמיחה החדש של הקיץ. כמה סימנים שאתה צריך לרקוח מחדש את הצמח שלך הם:

  • שורשים בולטים מתחתית הסיר
  • הצמח מפסיק לצמוח או נהיה רפוי
  • הצמח קשור בשורש או קשור בסיר

צמחים טרופיים רבים אוהבים שתת-עצימים אותם מעט, אלא אם כן אתה צריך לרעוט אותו מכיוון שהאדמה מותשת או שהצמח סובל, אין שום סיבה לעשות זאת מוקדם. צמח עציץ יתר יתמקד בצמיחת שורשים על חשבון עלווה ופרחים חדשים. לבסוף, צמחים מסוימים, כגון ברומליאדות, כמעט ולא יצטרכו לרקוח מחדש. אם ברומליה שולחת גורים, או מיני צמחים, פשוט חתכו אותם בסמוך לבסיס צמח האם וצרפו אותם בנפרד.

צעדים לרעיחת צמח

אם צמח גדול מדי מכדי לשתול מחדש, ניתן להלביש את האדמה על ידי הסרת בזהירות את סנטימטרים הקרקע העליונים והחלפתה בקומפוסט חדש. התבונן בשלבים להעברת הצמחים הקטנים שלך לעציצים גדולים יותר.

  1. הכן צמח למיצוי: השקה מעט את הצמח, תן לו להתייבש כשעה ואז הוציא את הצמח בעדינות מהסיר. אתה יכול לעשות זאת על ידי הפיכת הסיר ומשך בעדינות את הסיר ומרחק מכדור השורש. זה לא רעיון טוב לדחוף צמח מהסיר שלו על ידי הגבעול.
  2. טיפול בכדור השורש: זה בסדר לשחרר את כדור השורש בעדינות עם אצבע או מזלג, אך יש להיזהר שלא לגרום נזק לשורש. חתוך שורשים מתים או רקובים. אם אתם מתכננים לשתול מחדש את הצמח באותו עציץ בגודל, ייתכן שתרצו לגזום את הצמח שלכם.
  3. הכינו את הסיר החדש: באופן כללי, עליכם לרקוח מחדש צמח בגודל אחד בלבד. אתה יכול לעבור מסיר של ארבעה אינץ 'לסיר של שישה אינץ', אבל לא סיר של ארבעה אינץ 'לסיר של שמונה אינץ'. עלייה בגודל מהר מדי יכולה להאט את הצמיחה. סירי פלסטיק או קרמיקה הם בסדר, תלוי בהעדפותיכם. הוסף אדמת עציץ טרייה ישירות לסיר. אינך צריך להוסיף חלוקי נחל או אמצעי ניקוז אחרים לתחתית הסיר. זה מצמצם את שטח הגידול לשורשים ומזרז את דעיכת אדמת העציצים על ידי צמצום פרדוקסלי של האוורור.
  4. שתילה: מכניסים את הצמח החדש בעדינות לסיר החדש שלו וממלאים באדמה או בקומפוסט. אחד הגורמים העיקריים להתמוטטות הצמחים הוא שתילה עמוקה מדי. וודאו כי הצמח החדש בעציץ אינו נטוע עמוק יותר מכפי שהיה בסיר המקורי. בזמן שאתה ממלא, לחץ את האדמה בחוזקה והקש על הסיר בעדינות כדי ליישב את כל הלכלוך.
  5. מים: השקו היטב, ובמידת הצורך הוסיפו עוד מעט אדמה כדי להוסיף אותה. כדאי להשקות עד שנוזל מחלחל מחורי הניקוז בתחתית הסיר.

מתי לדשן

כשמדובר בהפריה של צמחים שזה עתה נזרעו, לרוב קומפוסט או תערובות אדמה כלולות דשן. באופן כללי, אתה לא צריך להפרות צמחים שזה עתה נטעו במשך שישה שבועות. אם אתה שמרני לגבי דשן כאשר אתה מחדש את הצמח שלך, זה יקטין את הסיכויים לשרוף את צמיחת השורש החדשה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail