גידול עץ בננה בתוך הבית

גדולה וטרופית מאוד עם דקל בננה
בגלל האופן שבו גדלים צמחי בננה, תוכלו ליצור תצוגת מיכל קיץ מדהימה, גדולה וטרופית מאוד עם דקל בננה.

עצי בננה הם ללא ספק אחד הצמחים החשובים ביותר מבחינה כלכלית בעולם, ולכן הגיוני שרוב האנשים לא חושבים לעיתים קרובות לגדל אותם בתוך הבית. אבל חבל. בגלל האופן שבו גדלים צמחי בננה, תוכלו ליצור תצוגת מיכל קיץ מדהימה, גדולה וטרופית מאוד עם דקל בננה. בהנחה שאתה מפרה ומשקה אותו לעיתים קרובות, צמח הבננה יגדל מהר מאוד, ימלא את הפינה או החלון המוארים שלך בתוך זמן קצר בכלל ויספק קטע שיחה נפלא. אולם יש חסרון אחד. אל תצפו לקצור פירות בפועל. אלא אם כן אתה גר באזורים הטרופיים או שיש לך חממה גדולה, לצמח שלך לא יהיה זמן לפרוח ולפתח פירות. במקום זאת, התמקדו בגידול צמחי בננה על העלווה היפה והחתימה שלהם.

תנאי גידול

 • אור: עצי בננה צומחים בשמש מלאה או בצל מנומר.
 • מים: בעונת הצמיחה דקלי הבננה הם חזירי מים פוריים. השקו את הצמח בנדיבות, וככל שהוא גדל, צפו שהוא יצורף יותר מים. אתה עלול למצוא את עצמך משקה צמח בננה גדול מדי יום.
 • טמפרטורה: צמחים אלה משגשגים בטמפרטורות חמות יותר (עד 29 מעלות צלזיוס). אם אתה מתחזק את הצמח בחורף, נסה לשמור על טמפרטורה חמה ככל האפשר, עם לחות סביבה גבוהה.
 • קרקע: השתמש בתערובת עציצים רופפת, מנוקזת היטב ועשירה מאוד.
 • דשן: דשן בשפע. בננות הן מזונות כבדים לשמצה, לכן ספקו אספקה קבועה של חומרים מזינים, בכל צורה בה אתם משתמשים.

רביה

קל מאוד להפיץ עצי בננה בגלל הרגל הצמיחה הייחודי שלהם. "תא המטען" האמיתי של הבננה הוא באמת פסאודובול גדול המורכב מעלים ישנים שצומחים מקנה שורש תת קרקעי. בטבע, כל גזע גדל לבגרות, פרחים, פירות ואז מת. בינתיים, קנה השורש התת קרקעי שולח ללא הרף גבעולים חדשים כדי לשמור על הצמח פעיל.

במטעי בננות, מגדלים בדרך כלל מצמצמים גבעולים נוספים כאשר הם מופיעים כך שלכל קנה שורש יהיו רק שלושה גזעים בכל זמן נתון: גזע לא בוגר, גזע פורח אחד ופרי. זה מבטיח אספקה קבועה של בננות. לפיכך, הפצת בננות היא עניין פשוט של חפירה וחלוקה של גבעולים חדשים עם צאתם, תוך הקפדה על שילוב מעט של שורש השורש. עם זאת, לא סביר שהצמח שלך יחיה מספיק זמן כדי להתחיל לשלוח יורה (שזה בדרך כלל לפחות שנה או יותר), אז סביר להניח שתזרוק את הצמח שלך אחרי עונה אחת.

מחדש

צמח בננה בוגר באמת לא יכול להיכלל כראוי במיכל אחד מכיוון שעם הזמן הצמח ישלח יורה רבים ויגדל כל מיכל בו אתה משתמש. אם, עם זאת, אתה גר באזור חם ורוצה לשמור על הבננה שלך מעבר לעונה אחת, עקוב אחר הטיפים הבאים לשילוב מחדש. ראשית, הסר את כל הפראיירים כשהם יוצאים וסיר למכלים קטנים יותר (1 גל 'מושלם לצילומים קטנים), והשאיר רק את תא המטען הראשי. ואז, באביב, מטים מחדש את תא המטען הראשי במיכל גדול יותר. זכור, עם זאת, כי כל גזע בננה מיועד לחיות רק כמה שנים לכל היותר וימות לאחר הפריחה, אז אל תצפה לגדל עץ בננה ארוך טווח בביתך.

זנים

ישנם כ 40 מינים של בננות בטבע, אך נוצרו כלאיים לא מסופרים, כולל אכילת בננות כמו הקוונדיש, הגלידה והגרנד ניין. עדיף לבחור את זן הבננה שלך על בסיס העלים שלו מכיוון שלא תגדל פירות. הבננות בעלות העלים האדומים (המכונים לפעמים 'עלה הדם') הם צמחי מיכל יפים עם עלים אדומים וירוקים מגוונים. בננות קשורות קשר הדוק עם ציפור גן העדן ובמשך זמן רב, הצמחים הונחו באותה משפחה.

טיפים של מגדל

לצמח בננה בריא יהיו עלים זקופים וטרופיים מאוד הנפרשים מנקודת הגידול המרכזית. אלה הם בין הצמחים הגדלים ביותר כיום בגידול, וצמח בננה בריא יגדל בקלות סנטימטר בשבוע ויותר, בתנאי שיש לו גישה למספיק מים, חומרים מזינים וחום. כפות הידיים של הבננה לרוב יצאו מהקני שורש, ולכן כשמזג האוויר מתחיל להתקרר, חתכו את הבננה הפנימית שלכם בגובה האדמה (גזעיהם רכים וקלים לחיתוך) ובתקווה, יורה חדש יופיע לעונה הבאה. בננות מקורות נפלאות כאשר משתמשים בהן באוסף מיכלים גדול ומספקות את המהות של הטרופיים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. דישון צמחי בית
 2. מה פירוש השתלת?
 3. גידול ספירוטה בגידול קזימירואה
 4. כיצד להשתמש בהורמון השתרשות?
 5. כיצד לגדל עץ ג’ק-פרי בתוך הבית?
 6. איך מגדלים צמחי גויאבה יפים בתוך הבית?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail