מדריך השוואת רצפות ויניל יוקרתי לעומת תקני ויניל

ואילו אריחי ויניל יוקרתיים (LVT) מיועדים לרוב לדמות אריחי אבן או קרמיקה
קרשי ויניל יוקרתיים (LVP) נועדו לרוב לדמות את מראה העץ, כמו רוב רצפות הלמינציה, ואילו אריחי ויניל יוקרתיים (LVT) מיועדים לרוב לדמות אריחי אבן או קרמיקה.

במשך שנים, ריצוף ויניל גיליון נחשב לבחירה הטובה ביותר עבור מיקומים בהם עמידות בפני לחות וכתמים הייתה בעיה, כגון חדרי אמבטיה, חדרי כביסה, מרתפים ומטבחים. אך ויניל סטנדרטי מיוצר משכבה דקה מאוד של ויניל המודפסת בשכבת עיצוב ומכוסה בציפוי מגן; הוא נוטה לחירוק ולקריעה, והוא יכול להרגיש די קשה מתחת לרגליים, במיוחד אם הוא מותקן על בטון.

בתגובה לכך, יצרנים יצרו צורה חדשה של ויניל, המכונה ריצוף ויניל יוקרתי, או LVF. ריצוף ויניל יוקרתי נמכר בקרשים קשיחים למחצה (LVP) או אריחים (LVT) ומותקן באמצעות אותם קצוות משתלבים הנמצאים ברצפות למינציה. אף על פי שהויניל היוקרתי הוצג בשנות השבעים, רק בשנות השמונים הוא ממש המריא כחומר ריצוף. כיום, הוא מאתגר ריצוף למינציה כבחירה מהשורה השנייה הטובה ביותר לאחר אריחי עץ וקרמיקה או אבן.

ויניל סטנדרטי לעומת ריצוף ויניל יוקרתי: הבדלים גדולים

ריצוף ויניל סטנדרטי נמכר ביריעות גמישות או באריחים מרובעים. ויניל סטנדרטי מורכב משכבת גב דקה של לבד או פיברגלס, אליה נקשרת שכבה דקה של ויניל מוצק. שכבת ויניל זו מודפסת בעיצוב, ואז מכוסה בציפוי מגן שקוף. ויניל רגיל הוא גמיש ודק למדי, עם שכבת בלאי של 10 עד 15 מייל בלבד (10/1000 עד 15000 סנטימטר).

ויניל יוקרתי הוא סוג שונה מאוד של ריצוף, אם כי הוא מכיל את אותו ויניל PVC כמו ריצוף ויניל רגיל. ויניל יוקרתי נמכר בקרשים רב-שכבתי או אריחים עם שכבות בלאי שעובם נע בין 2 ל -8 מ"מ (בעובי של 800 עד 30 ס"מ). זה הופך קרשי ויניל יוקרתיים לעבים משמעותית מוויניל רגיל, מה שמקנה לו אופי נוקשה למחצה.

ויניל יוקרתי מיוצר בשש-שמונה שכבות של חומר, כולל שכבת שכבה עליונה ברורה להוספת ברק, שכבת שחיקה ברורה להגנה על העיצוב, שכבת עיצוב עם התמונה המודפסת, שכבת כרית של קצף כדי להפוך את הרצפה לנוחה להליכה, שכבת גיבוי של פיברגלס ושכבת גיבוי PVC מוצקה כדי להוסיף חוזק ונוקשות. ויניל יוקרתי במראה אבן כולל לעיתים תוכן מינרלי טחון בהרכבו, בדרך כלל גיר גיר.

ריצוף ויניל סטנדרטי ריצוף ויניל יוקרתי
עלות 0.50 ל 1,50 € לכל מטר 2 1,50 € ל 5,20 € לכל מטר 2
עובי מאוד רזה בנייה עבה ונוקשה יותר
ממדים לחמניות 6- או 12 מטר; אריחים מרובעים של 6- עד 46 ס"מ 4,5 x 122 ס"מ קרשים; אריחים מרובעים בגודל 12 עד 46 ס"מ
שיטת התקנה בדרך כלל משתמש באגד הדבקה מלא בדרך כלל משמשים מפרקי קצה-נעילה; התקנה צפה
עמידות נמשך 10 עד 15 שנים יכול להחזיק מעמד עד 25 שנה
ערך נדל"ן נתפס כריצוף "מציאה" נחשב ליוקרתי יותר

מראה חיצוני

ויניל סטנדרטי

ריצוף גיליון ויניל סטנדרטי או אריחים מכוונים באופן מסורתי להידמות לאריחי קרמיקה או אבן, אם כי ישנם הרבה מאוד דוגמאות ועיצובים זמינים, כולל אלה שנראים כמו עץ. אך מכיוון ששכבת הבלאי היא משטח חלק ומוצק, הסדקים המדומים בין "קרשים" בדרך כלל אינם משכנעים במיוחד עם ריצוף ויניל סטנדרטי.

ויניל יוקרתי

קרשי ויניל יוקרתיים (LVP) נועדו לרוב לדמות את מראה העץ, כמו רוב רצפות הלמינציה, ואילו אריחי ויניל יוקרתיים (LVT) מיועדים לרוב לדמות אריחי אבן או קרמיקה. הצורות החדשות ביותר של ויניל יוקרתי די משכנעות, ונותנות לרבד אתגר טוב כמוצלח ביותר בחיקוי מראה העץ. מאות צבעים וסגנונות זמינים כעת.

הכי טוב להופעה: ויניל יוקרתי

קרשים או אריחי ויניל יוקרתיים הם מציאותיים יותר בכל הנוגע לחיקוי מראה אריחי קרמיקה או אבן, או עץ.

עמידות במים ובחום

לשני סוגי ריצוף הוויניל עמידות מצוינת למים מכיוון שהחומרים עצמם עמידים למים. שני סוגי ריצוף הוויניל מאפשרים בחירות טובות עבור חדרי אמבטיה, מטבחים, ומיקומים רטובים אחרים.

ויניל סטנדרטי

לוויניל יריעות יכול להיות כאן קצה קל, מכיוון שיש בו פחות תפרים שיכולים לאפשר לחדור למים לרצפת המשנה.

ויניל יוקרתי

ויניל יוקרתי הוא חומר סינתטי לחלוטין שהוא אטום לנזקי מים, אך התפרים הרבים בין אריחים או קרשים מאפשרים למים לחלחל עד לתחתית.

הטוב ביותר לעמידות במים וחום: ויניל סטנדרטי

ויניל גיליון סטנדרטי מחזיק בקצה קליל יותר מוויניל יוקרתי מכיוון שיש לו פחות תפרים לחדירת מים. שני סוגים של ריצוף ויניל סובלים מחום רגיל, כגון חשיפה ישירה לאור השמש, אך הם אינם עולים היטב בחום עז. זה לא חומר ריצוף טוב להציב מתחת לתנור חימום מים או ליד תנור, והיזהר מהטלת מחבתות חמות או מכשירי חימום על רצפת ויניל.

טיפול וניקיון

ניקוי הן ויניל סטנדרטי והן ויניל יוקרתי באותן שיטות. יש לבצע טאטוא או שאיבת אבק בכל יום, ויש לנגב מיד את הנזילות והכתמים. פעם בשבוע בערך יש לשטוף את הרצפה בלחות עם מים חמים (לא חמים) מהולים בסבון עדין. בניגוד לרצפות לינולאום גמישות ישנות, אלה אינן דורשות סילרים או שעווה, מכיוון שאלו יכולים להקהות את שכבת הבלאי המבריקה.

הכי טוב לטיפול ולניקיון: עניבה

שום סוג של רצפת ויניל אינו מחזיק ביתרון כלשהו בכל הנוגע לטיפול וניקיון.

עמידות ותחזוקה

ויניל סטנדרטי

ריצוף ויניל סטנדרטי הוא משטח רך למדי שיכול להיות רגיש לשקעים, שריטות ודמעות. קשה לגרום לתיקונים במשטח פגום לשכנע, ורוב האנשים מחליפים או מכסים את הריצוף ברגע שהבלאי הופך להיות בולט.

ויניל יוקרתי

ויניל יוקרתי עמיד מעט יותר מכיוון ששכבת הבלאי שלו בדרך כלל עבה יותר. יתר על כן, כאשר קרש נפגע, ניתן לפרק את הריצוף על מנת להחליפו את הקרש הפגום. ויניל יוקרתי יכול לדעוך עם הזמן אם הוא מקבל יותר מדי אור שמש ישיר, ולכן יצרנים ממליצים לעיתים קרובות להצליל חלונות כדי למנוע זאת.

הטוב ביותר לעמידות ותחזוקה: ויניל יוקרתי

קיימת שכבת בלאי עבה יותר ברוב מוצרי הריצוף היוקרתיים, מה שמעניק לה עמידות רבה יותר. וזה קל יותר לתיקון ויניל יוקרתי.

התקנה

ויניל סטנדרטי

ויניל גיליון רגיל מותקן בדרך כלל עם חיבור הדבקה מלא המאבטח את הריצוף לתחתית. ניתן להתקין סוגים מסוימים עם חיבור דבק היקפי המאבטח את הריצוף רק סביב הקצוות ולאורך התפרים. אריחי ויניל סטנדרטיים תמיד מאובטחים באמצעות חיבור הדבקה.

ויניל יוקרתי

קרשי ויניל יוקרתיים או אריחים מותקנים בדרך כלל עם מערכת שעון קליק שבאמצעותה שולי הקרשים או האריחים משתלבים זה בזה. רצפות אלה צפות מעל רצפת המשנה, אשר אין צורך בהדבקת הדבקה. צורות מסוימות של ויניל יוקרתי מציעות גם אפשרות הדבקה בנסיבות מסוימות.

הטוב ביותר להתקנה: ויניל יוקרתי

קרשים או אריחי ויניל יוקרתיים כמעט תמיד יישאו ערך חוזר רב יותר מאשר ריצוף ויניל רגיל
קרשים או אריחי ויניל יוקרתיים כמעט תמיד יישאו ערך חוזר רב יותר מאשר ריצוף ויניל רגיל.

ויניל יוקרתי הוא בדרך כלל קל יותר להתקנת DIYers. יריעות ויניל סטנדרטיות יכולות להיות מביכות לטיפול ומותקנות בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע.

עלות

ויניל סטנדרטי

ויניל רגיל הוא סביר למדי, עם למטר 2 עלויות עבור חומרים הנעים בין 0,40 € ל 1,50 € לכל מטר 2 כאשר לרכוש במרכזי שיפוצים גדולים-box. עלויות התקנה מקצועיות לריצוף ויניל הן סבירות למדי מכיוון שהעבודה בדרך כלל עוברת במהירות. תוכנית על הוספת 0,70 € ל 1,50 € לכל מטר 2 עבור התקנה מקצועית.

ויניל יוקרתי

ויניל יוקרה שנרכשו מאותו שקעים בדרך כלל פועל 1,50 € ל 3 € לכל מטר 2. סגנונות מעצב של ויניל יוקרה שנרכשו בחנויות ריצוף המומחיות יכול לעלות ככל 5,20 € לכל מטר 2 או אפילו יותר. בעלי בתים רבים בוחרים להתקין בעצמם ויניל יוקרתי, שכן התקנת DIY היא קלה למדי.

הכי טוב לעלות: ויניל רגיל

עלויות חומרי הגלם נמוכות יותר עבור ריצוף ויניל רגיל, אך היתרון מצטמצם אם תבחר להתקין ריצוף ויניל יוקרתי כפרויקט DIY.

אורך חיים, משך חיים

ויניל סטנדרטי

לריצוף ויניל רגיל יש תוחלת חיים צפויה של כ -10 שנים, אם כי סוגים טובים יותר עשויים להחזיק מעמד עד 15 שנים.

ויניל יוקרתי

ויניל יוקרתי עמיד יותר, בדרך כלל נמשך בין 20 ל -25 שנה אם הוא מטופל היטב.

הטוב ביותר לכל אורך החיים: ויניל יוקרתי

כחומר עבה וכבד יותר, ריצוף ויניל יוקרתי מחזיק בדרך כלל הרבה יותר זמן מוויניל רגיל.

מידות

ויניל סטנדרטי

ויניל גיליון רגיל מגיע בגלילים ברוחב 6 או 12 מטר. אריחים הם בדרך כלל בין 9 ל -46 ס"מ.

ויניל יוקרתי

ריצוף ויניל יוקרתי מגיע בדרך כלל בצורת קרש או אריח. גודל הקרש האופייני הוא 48 אינץ 'x 11 ס"מ. גודל אריחים אופייני הוא 16 x 41 ס"מ, אם כי יש גם מידות קטנות וגדולות יותר.

הכי מתאים למידות: עניבה

אין יתרון גודל בולט של סוג אחד של ריצוף ויניל על פני השני.

ערך מכירה חוזרת

ויניל סטנדרטי

ריצוף ויניל סטנדרטי נתפס בדרך כלל כחומר לריצוף מציאה, ואין בכך כדי לשפר את ערך הנדל"ן.

ויניל יוקרתי

ויניל יוקרתי מקבל את הראש מעל ויניל רגיל כשמדובר בשווי נדל"ן.

קרשים או אריחי ויניל יוקרתיים אינם כוללים את המטמון של עץ מלא או של אריחי קרמיקה או אבן ברוב המקרים, אך היצעי הוויניל היוקרתיים האחרונים הם לפחות ריצוף למינציה הדומה ואולי טוב יותר.

הטוב ביותר עבור ערך מכירה חוזר: ויניל יוקרתי

קרשים או אריחי ויניל יוקרתיים יישאו כמעט תמיד ערך חוזר רב יותר מריצוף ויניל רגיל.

נוחות וצליל

ויניל סטנדרטי

גיליון ויניל הוא חומר דק מאוד שיכול להיות קשה למדי וקר מתחת לרגליים, במיוחד כאשר הוא מותקן על בטון.

ויניל יוקרתי

מכיוון שמדובר במוצר עבה יותר, הויניל היוקרתי מרגיש קצת יותר רך מתחת לרגליים ויש לו תכונות טובות יותר לחסימת קול מאשר לריצוף ויניל רגיל. זה נכון במיוחד לגבי ויניל יוקרתי עם שכבות תחתון של פקק או קצף המובנות במוצר. ויניל יוקרתי איכותי לעיתים קרובות עדיף על רצפות למינציה לנוחות.

הטוב ביותר לנוחות ולצליל: ויניל יוקרתי

לוויניל יוקרתי יש יתרון על פני ריצוף ויניל רגיל בכל הנוגע לנוחות מתחת לרגליים ולהעברת קול.

פסק הדין

אם אתה יכול להרשות לעצמך, ריצוף ויניל יוקרתי הוא בדרך כלל בחירה טובה יותר מוויניל רגיל לפי רוב קטגוריות ההשוואה. אך עדיף ויניל סטנדרטי אם אתם בתקציב הדוק, או בחדרים כמו אמבטיות משפחתיות או חדרי כביסה, שם הבנייה החלקה שלה מהווה רצפה אטומה למים לחלוטין.

מותגים מובילים

מרבית היצרנים הגדולים של ריצוף ויניל מציעים כעת גם יריעות ויניל סטנדרטיות, כמו גם קרשי אריחים ויניל יוקרתיים. השחקנים העיקריים בקטגוריית ריצוף ויניל כוללים שמות גדולים מוכרים:

  • ארמסטרונג: בנוסף לקו מלא של לוחות ויניל יריעות וקרשי ויניל יוקרתיים, ארמסטרונג מציע שורה טובה של אריחים "מהונדסים", המשלבים ויניל יוקרתי עם תכולת מינרלים מרוסנת, בדרך כלל גיר.
  • שו: חברה זו מציעה מגוון מלא של ויניל סטנדרטי באיכות פרימיום, כמו גם קרשי ויניל יוקרתיים.
  • מוהוק: המוהוק מציע מבחר מרשים של כמעט 600 סגנונות, ומייצר הן ויניל גיליון סטנדרטי והן קרשי ויניל יוקרתיים.
  • Coretec: חברה זו התמחתה בוויניל יוקרתי בלבד, הן קרשים והן אריחים. אלו הם מוצרים יקרים יותר, ב 4,50 € ל 6 € לכל מטר 2, אבל COREtec משתמשת בנייה ייחודית, כולל שכבה שעם underlayment המספקת בידוד תרמי רך וטוב. המוצרים שלהם ידועים בהתקנה קלה ועמידה בפני שוטים.
מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לחדש את המקלחת או האמבטיה?
  2. איך לבנות מדרגות?
  3. האם ניקוי צינורות אוויר של HVAC באמת הכרחי?
  4. מדריך לסוגי גימור קיר
  5. 6 יתרונות לציור בית בעזרת מכחול
  6. אפשרויות ריצוף גמישות למטבחים ואמבטיות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail