כיצד להתקין חדר אמבטיה בעליית גג?

התקן את כיור האמבטיה והכיור והתחבר לדקנות האינסטלציה שהוצבו קודם לכן במהלך הצנרת
התקן את כיור האמבטיה והכיור והתחבר לדקנות האינסטלציה שהוצבו קודם לכן במהלך הצנרת.

בעלי בתים רבים המרחיבים את משפחותיהם או פשוט מעוניינים במרחב רב יותר מסתכלים לאותו אזור מוזנח מעל לראשיהם: עליית הגג. ממש כמו מרתפים, עליית גג היא חללים בשלים להרחבה מכיוון שבניין מבני רחב היקף נשמר למינימום. חלק ניכר ממבנה הבניין, המורכב מקירות חיצוניים, גג, קורות ותכונות יקרות אחרות המונעות על ידי קבלן, כבר נמצא במקום.

אחד המאפיינים שהופך חדר שינה בעליית הגג לכל כך יקר לשימוש בעלי בתים ולמכירה חוזרת בסופו של דבר הוא חדר אמבטיה. חדר שינה בעליית הגג ללא חדר אמבטיה ברמה זהה יכול להיות מכירה קשה, הן עבור הדיירים הנוכחיים והן עבור הקונים הפוטנציאליים. למד את המתווים הכלליים של התקנת חדר אמבטיה בסיסי בעליית גג בעלות נמוכה יותר, בין אם מדובר בפרויקט עשה זאת בעצמך ובין אם מדובר בפרויקט שלדעתך עדיף להישאר בידי קבלן בניין.

הערך את סוג חדר הרחצה בעליית הגג הרצוי

חדרי אמבטיה מלאים, המורכבים משירותים, כיור ומתקני רחצה, מוסיפים מקסימום תועלת וערך בעליית הגג שלכם. אמבטיות מלאות הן גם סוג האמבטיה היקר ביותר והעמוס ביותר בעבודה, שכן אמבטיה או מקלחת מוסיפים משקל משמעותי לריצוף, כמו גם יוצרים סיבוכים נוספים בקווי אספקת המים וניקוז. במקום זאת, בעלי בתים רבים מחליטים להתקין חצי אמבטיה: כיור ושירותים בלבד, ללא מתקני רחצה.

החלט על מיקום האמבטיה

התקרה הגבוהה ביותר האפשרית לחדר אמבטיה בעליית הגג ניתנת בדרך כלל על ידי מיקום החדר קרוב יותר למרכז הבית, שם שיא הגג הוא הגבוה ביותר. שקול את השירותים החיוניים הנחוצים לבניית חדר אמבטיה: חוטי אספקת חשמל, קווי אספקת מים, קווי ניקוז ענפים, קו ביוב ומחסנית האוורור. מכיוון ששירותים אלה נמצאים בחדר האמבטיה או במטבח בקומה שמתחת, זה הגיוני לאתר את חדר האמבטיה בעליית הגג שלך ישירות מעל אחד מאותם חדרים, רצוי חדר אמבטיה.

אישורי בנייה מאובטחים

בשל חששות בטיחותיים, המרות בעליית הגג מכל סוג נשלטות על ידי קוד בנייה. התייעץ עם משרד ההיתרים המקומי שלך לגבי סוגי האישורים שתצטרך להגיש בקשה לפני בניית שטח מגורים בעליית הגג שלך. בנוסף, תוספות אמבטיה בכל חלקי הבית תמיד מגיעות עם הגבלות קוד ודרישות היתר.

הגדל את התמיכה המבנית לריצוף

אלא אם כן נבנה במפורש להוספת שטח מגורים עתידי, יהיה צורך לחזק את קורות התקרה או את קשרי הקורות לריצוף האמבטיה. קומות עליית הגג נבנות לעתים קרובות בכדי להכיל עומס מרבי בלבד על משקל המת. משקל מת פירושו למעשה עליית גג המשמשת רק לאחסון ארגזים ולתנועה מוגבלת מאוד. עומס משקל חי מתייחס למשקל הכולל שנשאת על ידי הרצפה, כולל ריהוט, דיירים וכל שאר החפצים הקבועים והזמניים. שולחנות קורות ריצוף יסייעו לכם במידע האם עליכם לחזק את קורותיכם. יתרה מכך, התייעץ עם מהנדס מבנים או קבלן מוסמך.

תכנן תוכנית קומה

פיתוח תוכנית רצפת אמבטיה מוצקה הוא קריטי להתאמת כל הפריטים הדרושים בחלל הדוק הזה. התחל על ידי בחינת הפריט הגדול ביותר אשר יותקן בחלל ויעבוד בגודלו כלפי מטה. אם זה יהיה חדר אמבטיה קטן ומלא, גודל אמבט הגומחה באורך 152 ס"מ. משמעות הדבר היא כי האמבטיה חייבת להיות מוגבלת בשלושה קירות, והאמבטיה תתאים בחוזקה לקירות. הבא בגודל הוא יהירות האמבטיה. אם שניים מהקירות הם באורך 152 ס"מ, אז שני הקירות האחרים צריכים להיות ארוכים מ- 152 ס"מ על מנת ליצור חלל מלבני שיכול להתאים לכיור ושילוב יהירות שנע בין 61 ס"מ ל -91 ס"מ. אם החדר הוא בעלות פרמיה, ייתכן שתרצה להתקין כיור דוכן חוסך מקום .

כלים וציוד

 • שרותים
 • רצפת משנה: דיקט בדרגת A / C בעובי 1,30 ס"מ או 1,90 ס"מ
 • כיסוי רצפה, כמו קרש ויניל יוקרתי
 • שתיים על ארבע
 • קיר גבס עמיד במים
 • ברגי קיר גבס
 • תרכובת גבס ויריעות שיוף
 • יהירות אמבטיה וכיור
 • אמבטיה (אופציונלי)
 • אמבטיה / מקלחת ערכת סראונד ישירה לחתיכה (אופציונלי)
 • כבלים חשמליים: 14 מד ו 12 מד
 • שקעי GFCI ותיבות חשמל
 • צינורות אספקת אינסטלציה וניקוז

הוראות

 1. בנה קירות תת רצפתי ופנימיים

  השתמש ביריעות מלאות של דיקט מדורגת A / C בעובי 1,30 ס"מ או 1,90 ס"מ המונח על פני הקורות המחוזקים כדי ליצור בסיס לכיסוי הרצפה שלך.

  התקן את האסלה על ידי הצבת טבעת השעווה או הסיליקון על גבי אוגן ארון השירותים
  התקן את האסלה על ידי הצבת טבעת השעווה או הסיליקון על גבי אוגן ארון השירותים.

  יהיה צורך לבנות קירות פנים שאינם נושאים בתוך עליית הגג כדי ליצור את חלל האמבטיה. פעמיים-ארבע משמשות לבניית קירות כשהחתיכים מרווחים כל 41 סנטימטרים במרכזם. חוטי חשמל וצינורות אינסטלציה יעברו דרך קירות אלה. בגלל המבנה המשולש הייחודי של עליית הגג, קירות קצרים המכונים קירות ברכיים משמשים לתחום החלק התחתון של המשולשים הללו.

  פנה אל מכלולי ההרבעה עם קיר גבס המהודק לחתיכים בעזרת ברגי קיר גבס. לאחר החלת תרכובת קיר גבס, תנו לתרכובת להתייבש ואז לשייף את התרכובת חלקה.

 2. התקן מעגלי חשמל לאמבטיה

  חדר הרחצה בעליית הגג יזדקק לחשמל כדי לספק לפחות שני שקעי GFCI בגודל 20 אמפר ותאורת תקרה מבוקרת אחת. מאווררי פליטה לאמבטיה אינם נדרשים ברוב הקודים. במקום זאת, חלון בגודל 3 מטר מרובע ומעלה, שיספיק להיפתח לפחות באמצע הדרך, יספיק. עם זאת, בשל הקושי להוסיף חלונות נפתחים בעליית גג, מומלץ מאוד למאוורר אמבטיה.

 3. התקן אינסטלציה

  אינסטלציה באמבטיה בעליית הגג יכולה להיות מסובכת להתקנה. אמנם יכול להיות קל למדי עבור עשה זאת בעצמך להאריך את קווי אספקת המים מעלה מהקומה התחתונה, אך ניקוז אוורור יכולים להיות קשים יותר לתכנון ולהתקנה. ערימת חדר אמבטיה אחד מעל חדר אמבטיה אחר (או מטבח) אינה אומרת בהכרח שכל הצנרת ממשיכה אנכית בצורה לינארית. חיתוך הניקוז בעליית הגג לקו היישר מעל חדר אמבטיה תחתון עלול ליצור בעיות ניקוז עקב אוורור מעכב. יתכן שיהיה צורך לחתוך את הביוב בקומה התחתונה או אפילו להמשיך עד למרחץ הזחילה או המרתף כדי להבטיח אוורור תקין. בגלל החששות הללו, מומלץ מאוד להיעזר באינסטלטור מורשה לצנרת אמבטיה בעליית הגג.

 4. התקן מקלחת / אמבטיה והקפה

  יחידות מקלחת / אמבטיה טרומית ויחידות עוטפות קיר מספקות את השיטה הקלה והמהירה ביותר להתקנת מתקני רחצה בעליית הגג שלך. כמו כן, בשל חששות ממשקל, יחידות אריחים יכולות להיות כבדות במיוחד. יחידות אקריליק או פיברגלס המורכבות מראש קלות בהרבה מיחידות אריחים. ערכות סיבוב קיר ישיר לחתיכה מבטלות את הצורך בהתקנת רמות נמוכות יותר של לוח מלט או קיר גבס עמיד במים. כפי שהשם אומר, הסביבה הזו נשלפים ומוברגים ישירות לסטיקים הפתוחים היוצרים את קירות חדר הרחצה בעליית הגג. מכיוון שגישה לעליית הגג יכולה להיות קשה, ייתכן שיהיה צורך להשתמש בערכות סראונד של שלוש או חמש חלקים במקום בערכות חלק אחד.

 5. התקן כיסוי רצפה

  כדי להפחית במשקל, שקול להתקין כיסוי רצפה קל יותר לחדר האמבטיה בעליית הגג שלך. קרש ויניל יוקרתי, אריחי ויניל וריצוף ויניל גיליון קלים בהרבה מאריחי קרמיקה או חרסינה. לא רק זאת, קרש ויניל יוקרתי ואריחים מעניקים את עצמם לעבודות עשה זאת בעצמך. גם אם יש לך קבלן לבנות את חדר האמבטיה, אתה יכול לחסוך כסף על ידי ביצוע הפרויקט הזה בעצמך.

 6. התקן את כיור האמבטיה וכיור

  התקן את כיור האמבטיה והכיור והתחבר לדקנות האינסטלציה שהוצבו קודם לכן במהלך הצנרת.

 7. התקן שירותים

התקן את האסלה על ידי הצבת טבעת השעווה או הסיליקון על גבי אוגן ארון השירותים. הניחו בזהירות את האסלה על גבי אוגן הארון, ואז הברגו למקומם עם החומרה הכלולה. אל תבריג חזק מדי או שאתה מסתכן בסדקת האסלה. חבר את קווי אספקת המים לשירותים והפעל אותם.

מאמרים בנושאים דומים
 1. תיקון המרתף המוצף שלך
 2. 5 פתרונות למרתפים רטובים
 3. רעיונות שטיח נהדרים למרתפים
 4. יסודות שיפוץ המרתף
 5. מערכת הגימור של מרתף הליבה
 6. אפשרויות לריצוף מרתף לכל בית
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail