השוואת חומרי סיפון: עץ, עץ מרוכב ו- PVC

חיפוי PVC נוטה להיראות פחות כמו עץ
חיפוי PVC נוטה להיראות פחות כמו עץ, בהשוואה לעץ טבעי ולוחות סיפון מרוכבים מעץ.

בתכנון סיפון חיצוני, אולי ההחלטה הגדולה ביותר העומדת בפניך היא באיזה חומר להשתמש לסיפון. בעוד שרוב הסיפונים משתמשים בעץ עץ שטופלו בלחץ למבנה (עמודים, קורות, קורות וכו '), הסיפון יכול להיות חומר אחר לגמרי או לא. שלושת החומרים הנפוצים ביותר לסיפון הם עץ שטופלו בלחץ, עץ מרוכב (תערובת של סיבי עץ ופלסטיק), או חיפוי פלסטיק מלא עשוי מפוליוויניל כלוריד (PVC).

חיפוי עץ

חומר הסיפון הקלאסי ועדיין הפופולרי ביותר, חיפוי עץ הוא בדרך כלל עץ רך שטופל בלחץ, כמו רוש, אשוח או אורן. סוגי חיפויי עץ יקרים יותר כוללים עץ עץ אדומה וקשים אקזוטיים, כגון טיק או איפ. עצי פרימיום אלה בדרך כלל אינם מטופלים בלחץ, אך עליהם להיות מוגמרים (וכך גם עץ שטופלו בלחץ) בכדי למנוע ממנו בליה לצבע אפור עמום.

יתרונות

עץ טבעי הוא ההימור הטוב ביותר כאשר אתה רוצה לחסוך בעלויות, אתה לא רוצה שום דבר מסובך, ואתה רוצה להתקין את הסיפון בעצמך. חיפוי עץ סטנדרטי נמכר בבתי עץ עצמאיים ובמרכזים לשיפור הבית, בעוד שיש להזמין עצים אקזוטיים (ולעיתים עץ עצים) באמצעות סוחרי עץ מיוחדים. לסיפוני עץ אמיתי יש גם מראה ותחושה טבעיים שחומרים אחרים חסרים.

חסרונות

עליך להימנע מסיפוני עץ טבעיים אם אינך מוכן לתחזק את הסיפון שלך באופן קבוע על ידי קרצוף או שטיפת חשמל ולהשאיר אותו כל שנתיים או שלוש. כמו כן, היה מודע לעלות של ליטוש מחדש לאורך חיי הסיפון. יש לשקול את עלות התחזוקה לטווח הארוך על סיפון העץ עם העלות הראשונית של החומר. סביר להניח שסיפוני עץ יזדקקו להחלפה מוקדם יותר מחומרי הסיפון האחרים מכיוון שהוא נוטה להירקב ולהירקב לאורך זמן.

עלות

עץ מטופל בלחץ הוא הדרך הזולה ביותר לרצפת הסיפון שלך. הסיפון של עץ הסקויה יכול להיות דומה לחומרים מרוכבים מעץ, ועצים קשים אקזוטיים יכולים להיות הרבה יותר יקרים. עץ מטופל בלחץ הוא גם החומר הזול ביותר עבור הרכיבים שאינם חיפויים, כגון מדרגות, מגן ומסילות.

חיפוי עץ מרוכב

חיפוי עץ מרוכבים הוא תערובת של פוליאתילן וחלקיקי עץ בצפיפות גבוהה, יחד עם חומרים משמרים וקושרים. עץ מרוכב יכול להיות (אך לא תמיד) ידידותי לסביבה כאשר הוא מיוצר עם שאריות נסורת מייצור רהיטים ופלסטיק ממוחזר מכדני חלב ובקבוקי ניקוי.

יתרונות

בחר מרצפות עץ מרוכבות כאשר אתה רוצה חומר בעל תחזוקה נמוכה. מרוכבים מסוימים יכולים גם להידמות למיני עץ אקזוטיים, מה שמקנה לך את המיטב משני העולמות. אם יש לך ילדים או בדיוק כמו ללכת יחפים, עץ מרוכב מבטיח שתמנע מרסיסים. אך היתרון הטוב ביותר בסיפוני עץ מרוכבים הוא בכך שהוא מובטח שלא יירקב או יתפצל, והוא לעולם אינו זקוק לכתם או גימור מגן אחר.

חסרונות

ייתכן שתרצה לרכוש חיפוי PVC אם אתה רוצה חומר בעל משקל קל יותר וקל יותר לטיפול מאשר עץ מרוכב
ייתכן שתרצה לרכוש חיפוי PVC אם אתה רוצה חומר בעל משקל קל יותר וקל יותר לטיפול מאשר עץ מרוכב.

חיפויים מרוכבים מעץ עשויים להיראות קצת כמו עץ מרחוק, אך מקרוב זה נראה כמו משהו אחר, וזה מרגיש כמו המרכיב העיקרי שלו: פלסטיק. הסיפון המרוכב יקר יותר מעץ ומגיע במגוון צבעים מוגבל. מוצרים מרוכבים רבים דורשים קורות המרווחים במרחק של לא יותר מ 41 סנטימטרים זה מזה; אם הקורות שלך כוללים רווח של 61 ס"מ, תצטרך להוסיף קורות נוספים לסיפון מרוכב.

עלות

עץ מרוכבים הם בערך פי שניים ממחיר העץ שטופלו בלחץ.

חיפוי PVC

נקרא גם חיפוי פלסטיק או סינתטי, זה עשוי מפוליוויניל כלורי (PVC) סלולרי, אותו חומר המשמש לגידור פלסטיק. הוא קל משקל ובעל צפיפות זהה לאורן לבן, עץ רך. חלק מסיפוני ה- PVC "מכוסים", כלומר מוסיפים מעטפת מגן למשטח שמעניקה לו גם מראה דמוי עץ.

יתרונות

ייתכן שתרצה לרכוש חיפוי PVC אם אתה רוצה חומר בעל משקל קל יותר וקל יותר לטיפול מאשר עץ מרוכב. כמו עץ מרוכב, חיפוי PVC אינו נרקב ולעולם לא צריך לסיים אותו. יש בעלי בתים פשוט אוהבים את מראה ה- PVC יותר מאשר עם החומרים האחרים.

חסרונות

חיפוי PVC נוטה להיראות פחות כמו עץ, בהשוואה לעץ טבעי ולוחות סיפון מרוכבים מעץ. בנוסף, זה מגיע עם כל אותם חסרונות כמו עץ מרוכב.

עלות

חומרי סיפון PVC הם בדרך כלל גבוהים ב -10 עד 15 אחוזים ממורכבים מעץ.

סיכום: PVC לעומת עץ מרוכב לעומת עץ טבעי

PVC מרוכבים מעץ עץ
מוצקות חלול מבפנים, אך בשל בניית הסלולר הוא עדיין חזק מספיק כדי להחזיק משקל מוצק לאורך כל הדרך כל העץ, מוצק לאורך כל הדרך
משקל כ- 50% ממשקל עץ המורכב כבד פי שניים מ- PVC קל משקל למדי וקל לטיפול
רקב חיפוי PVC לעולם לא יירקב ריקבון אפשרי אך לא סביר מובטח להירקב, גם כאשר מטפלים בלחץ
התקנה זקוק למחברים מיוחדים משתמש במחברים רגילים (ברגי סיפון) או מחברים מיוחדים "נסתרים" משתמש במחברים סטנדרטיים
עלות יקר בכ- 15% בהשוואה לעץ מרוכב פחות יקר מ- PVC העלות הנמוכה ביותר מראש, אך עלויות התחזוקה לטווח הארוך יכולות להיות משמעותיות

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לבנות מטבח חיצוני?
  2. אפשרויות לריצוף מרפסת
  3. מרפסת מול פטיו: מה ההבדל?
  4. היכרות עם חלקי בריכת השחייה שלך
  5. מהי אכסדרה?
  6. מדריך לרכישת בד חיצוני לכריות וכריות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail