כיצד לקנות אדמה עליונה, קומפוסט או מאלץ בתפזורת

אדמת גן ותערובת קומפוסט / אדמה
לחברות קרקע יש לרוב כמה תערובות, כמו אדמה עליונה, אדמת דשא, אדמת גן ותערובת קומפוסט / אדמה.

יתכן שאתה מחפש לעצב מחדש את הגינון בביתך, לפתח את הגינה שלך, או לקבל נכס שזקוק לכמות אדירה, מאלץ או קומפוסט מכל סיבה שהיא. במקרה כזה, חנות החומרי בניין או מרכז הגינה עשויים שלא להספיק או להציע את המחירים הטובים ביותר.

בבחינת אפשרויות הקרקע השונות, חשוב לחשב כמה אתה צריך, להבין עלויות ולחשוב על הלוגיסטיקה של מסירתו. סביר להניח שתגלה שקניית אדמה, קומפוסט או מאלץ בתפזורת היא מהירה יותר, זולה יותר, ובסופו של דבר, ההחלטה הנכונה עבורך.

שקול את 3 מוצרי האדמה העיקריים

בגינון, בגינון או בכל פרויקט גדול שכולל מוצרי אדמה, יש לקחת בחשבון שלושה מרכיבים עיקריים: אדמה, קומפוסט ומלט. לכל אחד ממוצרי האדמה הללו יש יישומים שונים, בהתאם לפרויקט שלך.

הקרקע עליונה מתייחסת בדרך כלל העליון 5 סנטימטרים של אדמת קרקע; הוא בדרך כלל אינרטי ואין בו חומרים מזינים אורגניים רבים. אדמה עליונה יכולה להיות סלעית ומלאה בפסולת. ניתן להשתמש בו בכדי להוסיף את מצע הצמחים שלך או לערבב אותו עם חומר אורגני עשיר.

קומפוסט הוא ריקבון של חומר צמחי או בעלי חיים שהופך לאדמה עשירה בחומרים מזינים. אתה משתמש בו כתיקון אדמה. גננים או גינונים יכולים להוסיף קומפוסט לאדמה העליונה או לכל אדמה אחרת (אדמת גן או אדמת עציצים) כדי להעשיר אותה בחומרים מזינים. הוא משמש כדשן אדמה.

אם שמתם לב לשבבי עץ כבחירת גינון אטרקטיבית בחצר קדמית, זה סוג של מאלץ '. אפשרויות אחרות כוללות פסולת חצר גרוסה, קש ונסורת. מאלץ נראה נחמד, והוא מתאים להרתיע את התפשטות העשבים ומספק צל לתחתית. הוא מכסה את האדמה ועוזר לשמור על לחות שאובדת בדרך כלל דרך אידוי.

חפש מקור מקומי

ברגע שאתה מבין איזה סוג של מוצרי אדמה אתה צריך, שאל את המומחים המקומיים. שוחח עם גננים, המומחים במרכזי הגינה והרחבה השיתופית המקומית שלך. הרחבה השיתופית תהיה ככל הנראה המשאב היצרני ביותר שלך; משימתם לשמש משאב חינוך קהילתי בנושא חקלאות וגננות. גננים נלהבים ותחביבים מקומיים בדרך כלל קונים גם בכמויות גדולות. הם יהיו השופטים הטובים ביותר שלך במה שקיים בקרבתך.

בחן את מוצרי האדמה לפני שאתה קונה

גם אם תקבלו כמה המלצות נהדרות, בדקו את המוצר לפני שאתם קונים אותו. לחברות קרקע יש לרוב כמה תערובות, כמו אדמה עליונה, אדמת דשא, אדמת גן ותערובת קומפוסט / אדמה. חלקם אף יאפשרו לך להכין את התערובת שלך בהתאמה אישית, כגון קומפוסט של 40 אחוז עם 60 אחוז עלי אדמה (זה עשוי להיות בעל תוספת תשלום).

עבור אדמת גן, כיכר חולית היא אידיאלית. חפש פחות מ -15 אחוז חימר ולפחות 5 אחוזים חומר אורגני. זה צריך להיות בצבע כהה, תחושה פירורית ורפויה. צריכה להיות לחות מסוימת, אך היא לא אמורה ליצור כדור קשה בידך.

אתה יכול לבדוק את הקרקע באופן מקצועי, אך זה ייקח זמן ויכול לעלות 7,50 € ליותר מ 75 €. חברות מסוימות עשויות להציע ניתוח קרקע או הסמכת קרקע.

אדמה עשויה מחול
מרקם קרקע: אדמה עשויה מחול, חימר, סחף, וחרסית ומתייחסת לגודל החלקיקים המינרליים.

לאדמה עליונה וקומפוסט טוב אין ריח מלבד ריח אדמה עשיר. זה צריך להיות משוחרר ומתפורר. אפילו קומפוסט ישר לא צריך להיות גס או שמנמן. לקומפוסט טרי עשוי עדיין להיות מעט חום, אך הוא לא אמור להיות חם.

מאפייני קרקע

 • PH בקרקע: באופן אידיאלי, הקרקע העליונה שלך צריכה להיות בין 5,5 ל -7,5. יתכן שתצטרך לבדוק זאת בעצמך אם מידע זה אינו מופיע ברשימה.
 • תוכן אורגני: גלה כמה קומפוסט הוא בתערובת. שאלו ממה עשוי הקומפוסט. פסולת חצר ועלים היא קומפוסט ניטרלי, ואילו מורכב על בסיס זבל יכול להוסיף הרבה חנקן, שאינו מתאים לכל הצמחים.
 • מרקם קרקע: אדמה עשויה מחול, חימר, סחף, וחרסית ומתייחסת לגודל החלקיקים המינרליים. יותר מ -40 אחוזים מחימר יכולים לגבש את אדמתך וליצור בעיות ניקוז אדמה. יותר מ 40 אחוז מהחול יכול לגרום למים שמזינים את הצמח שלכם לרוץ מהר מדי דרך האדמה.
 • סינון: בדקו שהאדמה עוברת תהליך סינון שמסיר סלעים, פסולת וגושי חרס.
 • ללא עשבים: וודאו שהאדמה נטולת עשבים לפחות ב 98 אחוזים. אתה לא רוצה אדמה או קומפוסט שמנביט עשבים שוטים ויוצר עבודות עשבים נוספות.

קבע כמה אתה צריך

אדמה בתפזורת, קומפוסט ומלט נמכרים על ידי החצר המעוקבת. חישבו את ה- m3 שתצטרכו לעומקי שתילה שונים בעזרת עומק תרשים חישוב הקרקע (להלן):

 1. מדוד את השטח או השטח המרובע (אורך x רוחב) של החלל שיש לכסות.
 2. החליטו כמה עמוק אתם רוצים את המלט שלכם. בחר את מספר הסנטימטרים של הכיסוי בתרשים.
 3. קביעה מ מקביל 2 בחצר / מעוקב.
 4. חלק את השטח המרובע של הגינה שלך במספר m2 / מעוקב.

דוגמא

לחשב את כמות הקרקע הדרושים מטר 25 מטר-ידי-20 (500 מ ' 2) גינה:

 1. יש הגן שלך על שטח של 500 מ ' 2.
 2. אתה רוצה 15 סנטימטרים של מאלץ '.
 3. המספר המקביל בתרשים לעומק 15 ס"מ הוא 54.
 4. חלק את השטח המרובע שלך (500) ב- 54, השווה 9,26 מ ' 3.

בדוגמה זו, זה אומר שאתה צריך 9,26 מ ' 3 של הקרקע או קש כדי לכסות 500 מ' 2 גן עד לעומק של 15 ס"מ.

חישוב עומק האדמה

עומק כיסוי רגליים מרובעות / חצר מעוקבת
2,50 ס"מ 324
5 סנטימטרים 162
8 סנטימטרים 108
10 סנטימטרים 81
13 סנטימטרים 65
15 סנטימטרים 54
18 סנטימטרים 46
8" 40

הערך את מחירי מוצרי הקרקע

יצירת אדמה איכותית דורשת זמן, עבודה וציוד יקר. עלות הקרקע משתנה לפי מיקום, איכות וכמות. באופן כללי, האופציה הזולה ביותר שלך תהיה מוצרים שאינם מועשרים או מוקרנים. אדמה עליונה זולה או אדמת גן עם מעט חומר אורגני ללא חומרים תהיה האופציה הכי פחות יקרה. עלויות הקרקע עולות בהתאם לכמות הקומפוסט שמתווסף, לסוג החומר האורגני בקומפוסט, ואם האדמה מכילה תוספת דשן או חומרים מזינים.

כשמדובר בחיפוי, זה תלוי בסוג שאתה מקבל. אם אתם מחפשים שבבי עץ, שוק האלומות עוקב אחר עולם העצים. שבבי וודס מעץ עץ עץ וארז יעלו יותר מאלול גילוח אורן או קש.

תכנן את המסירה

זכרו, בעת חישוב עלויות הקרקע עליכם להכניס דמי משלוח. רוב החברות גובות תשלום קבוע או מבססות אותו על כמות המרחק שעליהן לעבור. כדי לדלג על עלויות משלוח, אתה יכול לנסוע לבד תלוי כמה אתה צריך להזמין, ואם יש לך משאית שטוחה לאסוף אותה. מרבית חברות האדמה יאפשרו לכם להיכנס ולגרוף את האדמה או להעביר אותה למשאית.

ברוב המקרים, ככל הנראה תרצו לספק את מוצרי האדמה. עליכם לקבוע לאן תרצו להפיל את האדמה כשהיא מגיעה. משאית מלאה אדמה תהיה כבדת משקל ונסיעה על הדשא תשאיר מחסומים. אם האדמה רטובה, גלגלי המשאית עשויים להסתובב ואף להיתקע.

ייתכן שזו בחירה טובה יותר למצוא מקום להניח בו ברזנט גדול, כמו צד הכניסה, ולזרוק שם את האדמה. פירוש הדבר שתצטרך להשליך אותו למריצה ולהעביר אותו בעומס בעומס. זה אולי מייגע, אבל בדרך זו אתה יכול לעבוד בקצב שלך.

אם אתה לא מורח את האדמה מיד, יש לכסות אותה ביריעה. גשם ידחס את האדמה או הקומפוסט ויהפוך אותו לכבד עוד יותר לתנועה. זה יכול להתפתח לערימת קומפוסט אנאירובית, שיכולה ליצור ריח רע.

מאמרים בנושאים דומים
 1. גידול עץ בננה בתוך הבית
 2. דישון צמחי בית
 3. כיצד לגדל עץ ג’ק-פרי בתוך הבית?
 4. מה פירוש השתלת?
 5. כיצד לזרוע מחדש צמחי בית?
 6. גידול ספירוטה בגידול קזימירואה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail