יסודות לשכירת קבלן

קבל הצעה מפורטת, חוזה ותוכנית תשלום
קבל הצעה מפורטת, חוזה ותוכנית תשלום.

פרויקטים של שיפוצים ושיפוץ בית הם השקעות. מי שאתם שוכרים עושה את ההבדל עד כמה העבודה תצא ואיך תהיה הניסיון שלכם במהלך הבנייה. זה יכול להיות מלחיץ לחפש מישהו אמין ומתקשר היטב. אל תוותרו ותסתפקו במודעת הקופץ הראשונה שמגיעה בדרככם. טיפים אלה להעסקת קבלן יכולים לעזור לכם למצוא את האדם המתאים לעבודה. קחו נשימה עמוקה, התחילו בטיפ מספר אחד ולפני שתדעו, תנהל משא ומתן על הצעות בביטחון.

יש תוכנית

לפני שתבצע שיחת טלפון, בדוק מה אתה רוצה ואיזה קבלן יכול לגרום לזה לקרות. אתה לא רוצה לבזבז זמן בחיפוש אחר קבלנים מיוחדים כאשר הפרויקט שלך קורא לאדריכל. ככל שאתה יכול להיות ספציפי יותר, כך תקבל תשובות טובות יותר מהמחקר שלך. כמה גדול הפרויקט שלך ומה מסגרת הזמן הרצויה לך? אולי הכי חשוב, מה התקציב שלך?

השתמש מפה לאוזן

פנה לאנשים שאתה מכיר או שנמצאים באזור שלך שעשו עבודה דומה. גלה עם מי הם עבדו ואיך נראו חוויותיהם איתם. האם הם היו ממליצים על החברה ששכרו? אנשים אלה עשו ככל הנראה הרבה מחקרים משלהם לפני שהחליטו ויהיה להם מידע שימושי על אמינות המוניטין של חברות.

שאלו שאלות חשובות

עכשיו שיש לך הצעות של חברים ועשית מחקר משלך, הגיע הזמן להתחיל להתקשר. אנו מציעים לרשימה של 10 עד 12 חברות לפנות אליהן. השאלות הבאות, יחד עם הערכת התנהגות הקבלן וסגנון התקשורת, יעזרו לך לצמצם את האפשרויות המובילות שלך:

 1. האם יש להם ניסיון בעבודה שאתה צריך לעשות וכמה?
 2. כמה זמן הם בעסקים?
 3. האם יש להם ביטוח?
 4. האם הם מורשים על פי חוקי מדינתך?
 5. מתי הם יכלו להתחיל?
 6. היכן הם משיגים את החומרים שלהם?
 7. האם הם יכולים לתת לך רשימת הפניות?

לאחר שיחות ומחקרי מעקב אלה, אתה אמור להיות מסוגל לקצץ את הרשימה שלך לחמישה אנשים או פחות. קבעו זמן לפגישה איתם באופן אישי. פגישה אישית היא דרך טובה יותר לבסס יחסי עבודה חיוביים ותקשורתיים. במהלך הביקור, המשך למערך השאלות הבא.

 1. האם אתה יכול לבקר באתר משרות נוכחי כדי לראות כיצד הם עובדים?
 2. אילו אישורים אתה זקוק לעבודה בהישג יד?
 3. כמה מהעבודה יבוצעו על ידי קבלני משנה?
 4. האם יש להם קשר טוב עם קבלני המשנה שלהם?
 5. האם הם יכולים לתת לך הצעה מפורטת?
 6. האם הצעת המחיר שלהם היא אומדן או מחיר קבוע? (תרצה מחיר קבוע לפני תחילת העבודה).
 7. מה יהיה לוח התשלומים?

קבל הצעה מפורטת, חוזה ותוכנית תשלום

ההצעה והחוזה הסופיים שלך יהיו חשובים ביותר לפרויקט שלך. כך אתה מבטיח שאתה מקבל את מה שאתה משלם וששום דבר לא יישאר בחוץ.

ההצעה המפורטת צריכה לפרט כמה מהעלות עולה לגורמים, כמו חומרים, עבודה וציוד. מומלץ לכוון להצעה הנמצאת לפחות 10-15% מתחת לתקציב הזמין שלך. בדרך זו אתה יכול להרשות לעצמך להתמודד עם כל חוטם בתוכנית שבדרך.

החוזה צריך לכלול את כל מה שאתה רוצה לעשות. זה צריך לכלול גם מסגרת זמנים ולוח זמנים, יצירת קשר עם החברה ופרטי ביטוח, שמות כל פועל שיהיה מעורב, כל החומרים שישמשו ותכנית התשלום המוסכמת. כמו כן, יש לציין כי הקבלן אחראי לרכישת אישורים.

יש להחליט מראש את לוח התשלומים. בדרך כלל לוח הזמנים מתחיל בתשלום של 10% עם תשלומים תקופתיים של 25% לאורך כל העבודה. לאחר סיום כל העבודה, אתה משלם את יתרת המחיר. לא צריך לצפות ממך לשלם 50% כדי להתחיל ו- 50% לסיים.

בסך הכל, תהליך זה יכול להיראות מרתיע. עם זאת, הזמן שאתה מבזבז בחיפוש והפירוט שהשקעת בחוזה שלך יבואו לידי ביטוי במוצר הסופי. זה יהיה כאב ראש לעבוד עם מישהו שאתה לא יכול לסמוך עליו. אתה יכול למצוא את עצמך עם שיפוץ לא גמור או תקציב מוגבל. תן לעצמך את הזמן לעשות את המחקר שלך ולשאול את השאלות הדרושות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail