מדריך לאוורור עליית גג

פתחי האוורור הסופיים מאפשרים תנועת אוויר קונווקטיבית ממצב המגורים אל פתח הרכס
פתחי האוורור הסופיים מאפשרים תנועת אוויר קונווקטיבית ממצב המגורים אל פתח הרכס.

היבטים מעטים בביתך הם קריטיים לא פחות לביצועים ארוכי הטווח של הגג שלך כמו אוורור הגג וחלל הגג ישירות מתחתיו. שאלת את עצמך אי פעם "מדוע בעליית הגג שלי מריח כל כך מעופש?" במקרים רבים, היעדר אוורור מתאים יכול להוביל לריח מעופש זה וכן לבטל את אחריות יצרן רעפי האספלט אם נזק לגג הוא תוצאה ישירה מאוורור לא מספיק.

אוורור הולם

ניתן לבצע אוורור באמצעות מוצרים וטכניקות שונות. לפני שנבדוק כיצד לאוורר חלל בעליית גג, כדאי להבין כמה נדרש אוורור. אוורור חללי עליית הגג נדרש על ידי רוב קודי הבנייה, כמו גם על ידי יצרני חומרי קירוי וארגון קבלני הגג הלאומי (NRCA). רוב קודי הבנייה דורשים יחס של 150 שטח אוורור לשטח רצפת עליית הגג. אתה יכול גם ליצור קשר עם העירייה המקומית שלך כדי לבדוק את קוד הבניין באזור שלך. בואו נסתכל על הדוגמה הבאה:

 • למר ג'ונס חלל בעליית גג שגודלו 23 מטר על 48 מטר. זה מניב בשטח כולל של 1104 מ ' 2.
 • מר ג'ונס לוקח מדידה זו ומחלק אותו על ידי 150 עבור סכום כולל של 7,36 מ ' 2 של אוורור החלל הנחוץ.
 • מר ג'ונס צריך כעת לקחת את חלל האוורור הנדרש ולהשוות אותו מול האוורור הכולל שיש לו כיום לחלל עליית הגג שלו.

אוורור

ישנן אפשרויות רבות ושונות הזמינות כדי לספק אוורור נאות לחלל עליית הגג שלך. כמו בכל מערך מוצרים, אין פיתרון אחד שמתאים ביותר לכל המצבים. מוצעת השוואה מדוקדקת של כל האפשרויות לפני שבוחרים פתרון סופי להתקנה. להלן רשימה של אפשרויות להתקנת אוורור בחלל עליית גג למגורים:

 • רידג לפרוק: פורקן רכס הוא רצועת אוורור כי מושמת לאורך קו הרכס של הבית. לפני התקנת פורקן הרכס נחתכת פס משני גגות רוחב ברוחב 2,50 ס"מ, משני צידי הרדג'יל כדי לאפשר תנועת אוויר דרך האוורור. חשוב שתנועת אוויר תתרחש ולא תיפגע על ידי אף אחד ממסגרות הבית.
 • פתחי אוורור / בידוד בידודים: חלק חשוב בהתקנת כל מערכת אוורור למערכת הגג שלכם הוא לוודא שיש נקודת כניסה ונקודת יציאה לזרימת האוויר. בתור בעל בית, חשוב שתבדוק את אזורי הבית בבית עבור פתחי אוורור. פתחי האוורור הסופיים מאפשרים תנועת אוויר קונווקטיבית מספונות המגורים לפתח הרכס. בנוסף, יש להתקין בליטות בידוד בנקודה שבה קומת הגג פוגשת את קו הגג כדי למנוע מהבידוד בעליית הגג לנדוד לתוך החללים ולהגביל את זרימת האוויר מפתחי האוורור.
 • מאווררי בית שלם / מאווררי עליית גג מופעלים: ניתן להתקין מאווררים ופתחי אוורור על מערכת הגג שיוציאו את האוויר מחלל הגג ויתישו אותו כלפי חוץ. מאווררים אלה עשויים להיות נשלטים על ידי מתג או תרמוסטט המזהה הצטברות חום בחלל הגג וממצה את שטח הגג באופן אוטומטי. ישנן אפשרויות המופעלות על ידי סולאריות שיש לקחת בחשבון בהתאם למיקום המאוורר והבית.
 • פתחי גמלון: פתחי גימור אלה מותקנים בקצות הגמלונים של הבית או הבניין. הם בדרך כלל פתחי אוורור מרופדים המאפשרים שאיבת אוויר מחלל עליית הגג, אך מונעים לחות מגשם ושלג לנשוב בחזרה לבית.
 • אפשרויות אחרות: קיימות אפשרויות שונות אחרות הניתנות להתקנה בהתאם לבניית הבית. אלה כוללים מעונות רפפות, פתחי אוורור פטריות ואפשרויות אחרות המאפשרות לאוורר אזורים ממוקדים בחלל הגג.

דרישות

נחזור לדוגמא של מר ג'ונס. הוא חישב ומצא כי הוא זקוק 7,36 מ ' 2 של מרחב אוורור עבור בעליית הגג שלו.

הצעד הבא שלו הוא לחשב את כמות האוורור הכוללת שיש לו בעליית הגג. אורכו של ביתו 48 מטר ויש לו פתח רכס שגודלו 46 מטר. אוורור הרכס הוא לקצץ 2,50 סנטימטר משני צדי הרכס אשר מניב בשטח כולל של 7,67 מ ' 2 של אוורור. למר ג'ונס אוורור מספק לאורך הרכס כדי לאוורר את חלל עליית הגג.

עם זאת, הוא עדיין לא גמור. כעת עליו לחפש אוורור דרך אזורי הספיט כדי ליצור אוורור צולב הנדרש כדי למקסם את היעילות של פתח הרכס שלו. בבדיקתו הוא מבין שהספות שלו הן עץ מלא ואינן מספקות כל אוורור. כתוצאה מכך, מר ג'ונס חייב להתקין פתחי אוורור. בנוסף עליו לבדוק את הבידוד במקום בו קומת הגג פוגשת את קורות הגג בכדי לוודא שיש זרימת אוויר מספקת וכי פתחי האוורור אינם מונעים.

סגירה

אוורור חשוב להיבטים רבים ושונים בבית. הנוחות של בעל הבית, תוחלת החיים של הגג וביצועי מערכות החימום והמיזוג יכולים להיות מושפעים מחוסר האוורור בכל המבנה.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לקרוא סרט מדידה?
 2. שכור מקצוען לעומת עשה זאת בעצמך שיפוצים ביתיים
 3. הבנת הלוואת השיקום FHA 203 (k)
 4. מכירה חוזרת ושיווי ערך של שיפוצים
 5. היתרי בניית גדרות
 6. 7 טיפים להעסקת חברת גדרות מקומית
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail