האם שיפוץ הבית שווה את זה?

אתה קונה את הבית שלך ב 373000 €
אתה קונה את הבית שלך ב 373000 €, השקעת עבודה בשווי 37300 € ומכר אותו ב 410000 € ומעלה.

שוקלים לשפץ את ביתכם? אולי אתה צריך לחשוב אחרת. אם אתה צופה מספיק בתוכניות ביתיות וקורא בלוגים ואתרים פופולריים לשיפוצים ביתיים, ייתכן שתקבל את התפיסה כי שיפוץ הבית שלך הוא נתון. אפילו השכנים שלך ישוויצו בשיפוצים ביתיים משלהם ויעבירו לך את שם הקבלן שלהם בהתלהבות.

אבל שיפוץ הבית לא מתאים לכולם או לכל בית. לפני שאתה מושך את פינת השטיח ההיא או מטיח טלאי צבע בודק בסלון, שקול סיבות מדוע תרצה להימנע - או לפחות לעכב - את השיפוצים הביתיים עליהם חלמת.

יתכן שלא תישבר

אתה קונה את הבית שלך תמורת 373000 €, השקעת עבודה בשווי 37300 € ומכר אותו תמורת 410000 € ומעלה. שברת שוויון?

במכירת בתים משחקים כל כך הרבה גורמים שאי אפשר לזהות כיצד כל אחד תורם למחיר המכירה. גורמים שאינם קשורים לשיפוץ עשויים להיות בעלי השפעה גדולה יותר על מחיר הבית, כמו אקלים כלכלי, השוואה, שיעורי משכנתא ועוד.

חלק מהשיפוצים הביתיים שומרים על ערך גבוה: שיפוצים גדולים למטבח, תוספות, תיקוני אמבטיה. שיפוצים אחרים מחזירים ערך נמוך במבצע. בדקו את שווי המכירה החוזר של פרויקטים של שיפוץ בית וקבלו את המציאות. אולי אותו משרד בנושא פיראטים שבנית לעצמך הוא בדיוק בשבילך, לא עבור הקונים הבאים.

שיפוצים ידידותיים לסביבה עדיין קשים

ההתקדמות האחרונה פירושה שהבתים ידידותיים לסביבה מתמיד. אך תהליך השיפוץ הוא תהליך בזבזני מטבעו. רק תסתכל על תכולת האשפה שלך בשיפוץ המטבח הבא שלך ותראה 40 מ ' 3 של גבס, עץ, שטיחים, ריצוף ויניל, חוט וזכוכית המיועדים להטמנה. לא רק זאת, קחו בחשבון את האנרגיה שמבזבזת בייצור והובלת חומרי הבניין.

עם זאת, תוכלו להפוך את פרויקט השיפוצים הבא שלכם לירוק ככל האפשר. אם אינך בטוח כיצד לעשות זאת, יועצי LEED קיימים מסיבה זו בדיוק. הקפידו לרכוש תמיד מכשירי חשמל מדורגי EnergyStar למטבח ולחדר הכביסה.

שיפוצים לבית יכולים לשבש מערכות יחסים

שיפוץ בית יכול להשפיע מאכל על נישואין ויחסים קרובים ואישיים אחרים. החזירו את חייכם על ידי שמירה על איזון טוב של שיפוץ וחיים עשירים ומלאים עם עמכם, בין אם זה אומר בן / בת הזוג, הילדים, ההורים, החברים או כל מי שתהיה. בדוק את כל הדרכים לשמור על בריאות מערכות היחסים שלך. תקציב שהייה ארוכת טווח במלון לכל פרויקט שיפוצים שיוציא חדר מרכזי מעמלה.

נראה שהעלויות תמיד עולות, ולא יורדות

מצא קבלן שיוכל לספק שיפוץ אמבטיה בזמן ובתקציב, והוא יהיה מובטח לעסקים למשך שארית חייו. באופן מציאותי יותר, פרויקטים של שיפוצים בקנה מידה גדול נעוצים בצווי שינוי שמגדילים את העלות ומאריכים את תאריך הסיום. אפילו לשיפוצים קטנים יש דרך ייחודית לגדול בעלויות.

קבל תצוגה מדויקת של צד שלישי של עלויות שיפוץ. לאחר מכן, הוסף נפשית 25 אחוז גם לעלות וגם ללוח הזמנים.

כמה פרויקטים ביתיים קשה לעשות בעצמך

חלק מהשיפוצים הביתיים שומרים על ערך גבוה
חלק מהשיפוצים הביתיים שומרים על ערך גבוה: שיפוצים גדולים למטבח, תוספות, תיקוני אמבטיה.

שיחת ההבהרה של תוכניות ובלוגים לשיפוץ הבית היא שתוכלו לעשות זאת לבד. בלוגרים ביתיים אנרגטיים יתקינו מזגנים או תנורים משלהם, יבנו תוספות, יתקינו גגות מתכת, יגברו את הבית, יוסיפו חיפויי בית או כל מספר פרויקטים ביתיים מסובכים אחרים.

פרויקטים מסוימים מסודרים ומוגדרים היטב: למשל, צביעת פנים, התקנת רצפות צפות, החלפת שקעי חשמל או בניית פריטים קטנים כמו ספסלים או מדפי מעילים.

אבל הדברים מתייקרים כשאתה מתחיל פרויקט לבד, מוצא את עצמך מחוץ לאלמנט שלך ואז מעביר את הפרויקט לקבלן. כדי להימנע מבעיה זו, סווג פרויקטים כ'עשה זאת בעצמך ', שכר פרו או בכל מקרה. התאם פרויקטים נגד מיומנויות לשיפור הבית ניתן להבחין בקלות כי אתה כבר להחזיק-לא מיומנויות לשיפור הבית אתה מקווה להחזיק.

אתה עלול להילחם, אז היזהר

אם אתה עובר את החיים בדאגה להקרע, לעולם לא תלך לשום מקום. אבל מנה בריאה של זהירות תמיד מסודרת כשניגשים לפרויקט ביתי ענק שעשוי להיקלע לחמש או אפילו שש הדמויות.

עם זאת, רמאים לשיפור הבית קיימים והם נמצאים שם בחיפוש אחר הקורבן הבא שלהם. הפיתוי של יום משכורת גדול הוא בדיוק הסיבה שקבלנים חסרי מצפון טורפים בעלי בתים תמימים.

אמני הונאה אוהבים במיוחד למקד לפרויקטים חיצוניים, כמו אלה הכוללים שבילי כניסה וגגות. אחרים פועלים באזור אפור. ביטוח צנרת מים, למרות שהוא עסק לגיטימי, עשוי להיות מיותר לחלוטין עבור הבית שלך. גם תיקון עובש הוא עסק לגיטימי, אך הרמאים רבים מרמזים על עצמם בענף זה כדרך להפריד בין בעלי בתים מכספם.

בדקו היטב קבלנים כדי להפחית את האפשרות להונאות. וודא שאתה מחפש את הקבלן, ולא להיפך. אם הקבלן יגיע לדלת ללא רצון, תרמית אפשרית עשויה להיות בעבודה.

יתכן והבית שלך לא באמת זקוק לשיפוץ

אם אתה מאמין שיש צורך בשיפוץ מטבח בן חמש דמויות, האם תוכל לענות מדוע? ברוב המקרים, מטבח לא מושך אך פונקציונלי יכול להרתיח ביצה, כמו גם מטבח בתולי עם מקומות ישיבה לשתיים עשרה בבר ארוחת הבוקר.

בעלי בתים רבים מוסיפים מקום לביתם או משבצים חדר אמבטיה ללא סיבה ניכרת. השפעות חיצוניות עשויות לתדלק את החלטתכם לשפץ: שיעורי הון עצמי נמוכים, התגדלות ממופעי שיפוצים לבית ולחץ עמיתים שכנות. אין שום סיבה טובה לעשות שיפוץ.

שקול היטב את פרויקט שיפוץ הבית הבא שלך לפני שתתחייב. תבין שאין שום בושה להחליט לא להמשיך בכלל בשיפוץ.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail