האם מודד יכול להזין חוקית את הנכס שלך?

חפש את "זכות הכניסה של [המדינה שלך]" כדי לראות אם המדינה שלך מאפשרת לסוקרים לגשת לאדמה שלך
חפש את "זכות הכניסה של [המדינה שלך]" כדי לראות אם המדינה שלך מאפשרת לסוקרים לגשת לאדמה שלך.

האם מודד נכסים פרטיים יכול להגיע באופן חוקי לנכסים שכנים? יתכן שתופתעו מהתשובה.

מה נסקר

מודד לא זקוק רק לגישה לנכס עליו סוכם. הוא זקוק גם לגישה לנכסים גובלים.

בעלי נכסים גובלים בדרך כלל אינם קשורים לנכס הנסקר ואין להם שום מניעה לאפשר גישה לנכס שלהם.

לפעמים, עם זאת, עשויים להיות פרויקטים, כלומר בניית גדר, כאשר לשני הבעלים יש אינטרס משותף.

לעתים קרובות הבעלים של הנכס הנסקר עשוי להכניס לבריכה או בניין סמוך לקווי נכסים או לבנות כלפי מעלה והחוצה עד למקסימום גבולות (שיפוץ בית שאנו רואים כל כך הרבה בימינו). במקרה זה, לשכן אין שום קשר לפרויקט, אם כי הוא / היא מודאגים מלהיות מעורב.

הסגת גבול או לא

כפי שמתברר, לאותו מודד יש זכות חוקית ברורה לרכוש שלך או שהוא גוזל. למדינות עשויות להיות זכות כניסה משלהן המאפשרות לסוקר גישה לנכסים גובלים.

לדוגמא, במדינת ניו יורק, הדבר מותר במסגרת NY GOB. החוק § 9-105, הקובע כי "... מודד הקרקעות והסוכנים המורשים או עובדיו של מודד קרקעות כזה רשאים להיכנס או לחצות את כל האדמות הדרושות לביצוע שירותי מדידה."

איך כל זה נוצר? באמצעות המאמצים המרוכזים של קבוצת לובי ומשרד עורכי דין. איגוד הסוחרים היבשתיים המקצועיים בניו יורק (NYAPLS), שעבד עם משרד עורכי הדין ווייט פליינס, ניו יורק, וילסון סלר, דחף זאת קדימה עד שנחתם בחוק על ידי המושל פטאקי בשנת 2005.

במדינתך, זה ככל הנראה כיצד מודדים יקבלו גישה לנכס שלך בלבד לאחר שקבוצת אינטרסים מיוחדת תדחוף את העניין לחוק.

מה זה יכול לפגוע

שתי סכנות של כניסת מודדים מקצועיים לרכושך הפרטי: פגיעה במודד ופגיעה ברכוש שלך.

מודדים מודאגים מקיום ביטוח אחריות מקצועית (E&O) במקרה שהם עושים טעות שעולה ללקוח שלהם. מומלץ גם להחזיק בביטוח אחריות כללית. אך במדינות שחקרנו, אף אחת מהן אינה דורשת ביטוח כלשהו כתנאי מוקדם לרישוי.

אם מודד מסתובב ברכוש שלך ופוגע בעצמו - והוא אינו מכוסה בביטוח שלו - אתה אחראי. המודד עשוי לתבוע אותך מכיוון שהסולם בו השתמשת לצביעת ביתך נפל על ראשו.

גם רכושך עלול להיפגע. אם משתמשים שוב בדוגמה הניו יורקית, חוק זכות הכניסה אינו "מסיר אחריות אזרחית בגין נזק", כלומר אתה, השכן, יכול לתבוע את המודד אם יצליח לפגוע ברכושך במהלך פעילותו המקצועית.

תבעט אותם מהארץ שלך

האם אתה מאמין שמודד גוזל את רכושך?

חפש את "זכות הכניסה של [המדינה שלך]" כדי לראות אם המדינה שלך מאפשרת לסוקרים לגשת לאדמה שלך. אין מקור אחד למידע על כך. לא רק זאת, חיפוש האינטרנט שלך עשוי להוות טלאים של יוזמות קבוצות אינטרסים מיוחדות, חוקים מוצעים וחוקים שנחקקו. יהיה עליך לנפות את המידע הזה כדי לראות אם חוקק חוק.

גם אם לסודרים יש זכות חוקית זו, זה לא כאילו הם יכולים להסתובב על אדמתכם מתי שהם רוצים. אורגון §672,047, כמו ניו יורק, מאפשר למודדים זכות כניסה. אך בניגוד לחוק ניו יורק, האומר במעורפל כי על המודדים לתת "הודעה סבירה" על הסקר, על מודדי אורגון להודיע על כך לפחות שבעה ימים מראש, בדואר או באופן אישי.

בקיצור: אם למדינתך אין חוקים על זכות כניסה, אינך נדרש להכניס מודדים לארצך.

אל תבעט אותם מהארץ שלך

ישנן סיבות רבות מדוע אתה יכול לאפשר מודד של השכן על אדמתך. ראשית, אולי פשוט תרצו להיות שכנים. לחלופין, כפי שצוין קודם לכן עם הגדר, יתכן שיהיו לכם אינטרסים משותפים.

סיבה אחרת? סקר קארמה. אם אתה השכן המוטל היום, ייתכן שהדברים יהפכו בעתיד - אתה זקוק לסקר הרכוש שלך.

אתה עשוי לגלות, באמצעות סקר השכן שלך, שיש לך יותר אדמות ממה שחשבת שעשית. זה קורה.

אחד הנושאים החכמים והניואנסים יותר בנושא הוא מאת רוברט דיקן, PLS, במאמרו זכות כניסה? דין עוסק הן בצורך של מקצועו להיכנס לנכסים שכנים והן בזכויות קניין פרטיות. הוא מציע כי "שכר טרחה לפי שעה, שווה ערך לתעריף הצוות הרגיל של המודד, למשך הזמן בו המודד, כוח האדם, החומרים או הציוד מבלה בכיבוש אדמת רכוש הצד השלישי" עשוי להיות פיתרון לבעיה זו. המודד והלקוח לוקחים ממך משהו, הגישה לשכן לקרקע שלך לתקופה מסוימת. מדוע שלא יצטרכו לשלם על כך, כמו שכנסיות או ארגוני אחים גובים מקבוצות אגרות סמליות כדי לגשת לאדמתם ולמבניהם?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail