מדריך לבטון מוטבע

בדרך כלל מוסיפים את הפיגמנט לבטון מוטבע כדי לשכפל עוד יותר את המראה של דוגמאות כאלה
בדרך כלל מוסיפים את הפיגמנט לבטון מוטבע כדי לשכפל עוד יותר את המראה של דוגמאות כאלה.

בטון מוטבע הוא אחד מאותם טרנדים לשיפוץ הבית שנראה כאילו הם מתלקחים ומסיבה טובה. אולי ראית את זה בעבר ולא התרשמת כל כך. רק יישומים מסחריים יקרים נראו הגונים, ואפילו זה היה קטע. לאחרונה, עם זאת, מגמות טקסטורות ופיגמנטציה חדשות מאפשרות לבעלי בתים להציג אותו בפנימיותן.

מה זה בטון מוטבע?

בטון מוטבע כולל יציקת בטון לוחות לכבישים, שבילים, פטיו ועוד, ואז הרשמת דפוסים ומרקמים על הבטון לפני שהוא יבש לחלוטין. במשך שנים רבות, לעתים קרובות נראתה צורה פחותה של בטון מוטבע שדוגמאות בלבד.

הסוגים החדשים יותר של בטון מוטבע מעניקים מרקמים המשכפלים משטחים רבים ושונים כגון אבני אבנים, אבנים, לבנים, מרצפות, עץ, צדפים ועוד. בדרך כלל מוסיפים את הפיגמנט לבטון מוטבע כדי לשכפל עוד יותר את המראה של דוגמאות כאלה.

מדוע לא המשטחים האמיתיים, המקוריים?

לבנים, מרצפות ואבנים נראים נהדר, אך מכיוון שהם יוצרים משטח של חלקים רבים המשתלבים זה בזה, הם רגישים לעומס כפור ולשינויים אחרים במשטח הבסיסי. לפעמים זה יכול להיות טוב אם אתה מנסה לכסות משטח לא אחיד - הלבנים, המרצפות, האבן, או המרצפות יתאימו למשטח. אם יש לך משטח טוב, שטוח ומפלס, תרצה שהבטון שלך יונח באותה צורה. מוטות חיזוק בתוך הבטון המוטבע עוזרים לקשור את המדרכה ולחזק אותה.

לבנים, מרצפות ורצפות מאפשרים לצמוח עשבים שוטים דרך הסדקים. מכיוון שבטון מוטבע הוא משטח יציב ורציף, שום דבר לא יכול לצמוח דרך ה"סדקים ". כפי שאולי כבר ידעתם, ה"סדקים "בבטון מוטבע הם פשוט רשמים בבטון שעוברים רק חלקית דרך פני השטח.

האם זה נראה טוב כמו לבנים, מרצפות בטון ואבנים?

הכל בעיני המתבונן, אך עבור אנשים מסוימים זה לא. מבחינה אסתטית, זו שנייה קרובה. יש גרסאות המנסות לשכפל את המראה של ריצוף קרשים מעץ חיצוני. זה נראה נהדר בתנאים שלו, אבל לעולם אי אפשר לטעות בדבר האמיתי.

ככזה, ייתכן שתרצה לבחור בטון מוטבע שלא מנסה כל כך לשכפל משהו אחר; זה יכול להיות בכל מספר דפוסים, מרקמים וצבעים.

DIY?

זה לא מומלץ. תהליך הנחת בטון מוטבע הוא כמעט אמנות. לא רק זה יש צורך בכלים מיוחדים וצוות מנוסה של עד ארבעה אנשים. חסוך מעצמך את התסכול ומצא קבלן בטון טוב שיש לו ניסיון בהנחת בטון מוטבע.

תהליך

  1. הניחו את הבטון. בטון צריך להיות לא פחות מארבעה סנטימטרים.
  2. הוסף צבע. הצבע מתווסף במיקסר או לאחר הנחת בטון. השיטה הראשונה נקראת "צביעה אינטגרלית" והשיטה השנייה נקראת "צביעת שידור או משטח". צביעת שידור כוללת פיזור שווה של צבע יבש על פני הבטון.
  3. החל סוכן שחרור. סוכן שחרור מאפשר למזרני הטקסטורה לצאת מבלי להוריד את הבטון.
  4. הניחו מחצלות. מחצלות מרקמים מונחות ברצף. מכיוון שלרוב אין מספיק מחצלות לכיסוי פני השטח כולו, כשמסיימים את אחת היא מוחלת על אזור אחר של הבטון.
  5. תן לייבוש 24 שעות.
  6. לחץ לשטוף את חומר השחרור.
  7. איטום ברור.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail