5 דברים שאתה צריך לקחת בחשבון לפני שתסיר קיר שאינו מטען

לפני שתסיר את הקיר הפנימי שלך שאינו נושא מטען
לפני שתסיר את הקיר הפנימי שלך שאינו נושא מטען, שקול נקודות אלה בנוגע לנגרות מבנית, היתרים, הריסה ואופן העברת המטענים.

בעסקי הסרת קירות פנימיים בעשה זאת בעצמך, ישנם שני סוגים: נושאות עומס ולא נושאת עומס. קירות נושאות עומס תומכים במשקל של אלמנטים מעל כגון גג, עליית גג, קומה שנייה, קורות וכו '. כל הקירות החיצוניים נושאים עומס, בעוד שרק חלק מקירות הפנים נושאים עומסים. לעומת זאת, קיר שאינו נושא עומס תומך רק בעצמו. למרות שהיא עשויה להיות מחוברת פיזית לתקרה, היא אינה תומכת בתקרה. קירות שאינם נושאים עומס קיימים רק לחדרים נפרדים.

לפני שתסיר את הקיר הפנימי שלך שאינו נושא מטען, שקול נקודות אלה לגבי נגרות מבנית, היתרים, הריסה ואופן העברת המטענים.

1. הקיר הזה יכול להיות שם מסיבה

בתים ישנים חולקו לחדרים קטנים רבים כדי לשלוט טוב יותר בחימום או מכיוון שעץ טחון לא היה מסוגל למרחקים גדולים. יערות גידול ישנים שיצרו קורות מסיביות הלכו והתדלדלו, ובכל זאת היום של עץ פורניר למינציה זול (LVL) טרם הגיע.

בתים חדשים יותר שלאחר מלחמת העולם השנייה החלו לאמץ את תוכנית הקומה הפתוחה ולהשתרע על מרחקים אלה. מדובר בבתים שיש בהם אזור משותף גדול אחד הכולל מטבח, חדר אוכל, חדר משפחה, ואולי אפילו חדרים אחרים.

כיום, כאשר בעלי בתים חושבים יותר על טקטיקות בנייה ירוקה ועל חיסכון באנרגיה חכמה, מעט שיטות יעילות כמו חימום וקירור חדרים בודדים ולא על כל הבית בבת אחת.

רק ב -30 השנים האחרונות כבר ראינו כיצד התקרה המקומרת (או הקתדרלה) נפלה כערפד אנרגיה. האם תוכנית הקומה הפתוחה יכולה להיות הבאה?

לסיכום, גם אם מטרת הקיר היא לא לשאת עומסים, היא עשויה להתקיים מסיבות אחרות: חסימת קול, פילוח אנרגיה, שיקולי פרטיות. אחת הפעולות הגרועות ביותר שאתה יכול לבצע ביחס לשיפוץ היא להתחיל להסיר קירות ברגע שרכשת את הבית. גר בבית כמה חודשים וקבל תחושה לפני שתתחיל לבצע שינויים גדולים, כמו העברת קירות או הסרתם.

2. קבעו שהוא ממש לא נושא עומסים

קירות תמיד מגדירים חדרים. אבל הם רק לפעמים נושאים משקל מלמעלה וחשובים לשלמות המבנית של הבית כולו.

אתה יכול לשחק בלש ולקבוע אם קיר נושא עומס:

  • כל הקירות החיצוניים נושאים עומס. אין יוצא מן הכלל לכלל זה.
  • אם הקיר מקביל לקורות לעיל, סביר להניח שהוא אינו נושא עומסים.
  • אם קיר נושא עומסים, הוא ייבנה בניצב לקורות שמעליו.
  • קירות מסוימים שנבנו בזווית מאונכת עשויים להיות נושאים ללא עומס. ארון הוא דוגמה טובה.

3. אשר עם קבלן או מהנדס כי הוא אינו נושא עומס

לקבוע אם קיר פנים נושא מטען או לא יכול להיות עסק מסובך. אתה יכול לקבל חוות דעת של קבלן, שיגבה ממך שכר טרחה או שעה על מנת לבדוק את הקיר. אם אתה מודאג במיוחד לקבל חוות דעת מומחה, הזמין מהנדס מבנים.

מהנדס המבנים יגבה תשלום, ולעתים קרובות תשלום זה גבוה למדי. כמו כן, יתכן והמהנדס יגבה תשלום מינימלי, כך שאולי לא יהיה אפשרי שהוא או אותה ייכנסו למשך חצי שעה בלבד.

4. אישורים הנדרשים ככל הנראה

אישורים ועוד היתרים! ככל שעובר הזמן, עיריות מוסיפות עוד פעילויות שיפוצים לרשימת ההיתרים שלהן. הסרת קירות היא פעילות מותרת כמעט בכל הקהילות.

למרות שקבעתם שתוכלו להסיר את החומה שלכם ללא השפעה על שלמות המבנה של הבית, סוכנות ההיתרים בעיר שלכם או במחוז עדיין לא מאמינה לכם. הסיבה לכך היא שיש היסטוריה ארוכה של בעלי בתים לפני שאתה מסיר קירות וגורם נזק חמור לבית ואף פצוע אחרים.

לכן, אל תיקח את זה באופן אישי. שלמו את האגרה עבור ההיתר ותחשבו זאת כעלות העסקים.

5. ייתכן שתמצא חוטים, צינורות ופריטים רגישים אחרים בתוך הקירות

הסרת קיר פנימי שאינו נושא היא פשוטה כמו להרוס אותו ולשלוח את כל חומרי הפסולת אל מיכל גלילה. אמנם לא מדובר בעבודה שניתן לבצע במהלך שעתיים ביום שישי בערב, אך ייתכן שתגלה שהיא קלה מהצפוי. למעשה, הדבר העיקרי שאתה צריך להיות מודאג לגבי שירותים העוברים דרך הקיר הפנימי: חשמל, אינסטלציה, כבלים וטלפון.

אם בקיר הפנימי שלך שאינו נושא יש כלי עזר, יש לך את העלות הנוספת של שכירת אינסטלטור או חשמלאי שייכנס ו"כיסוי "השירותים האלה.

לחשמל תישאר עם תיבת צומת שמכוסה על ידי לוח פנים ריק, שלרוב ניתן לצבוע עליו.

מאמרים בנושאים דומים
  1. מדריך לבטון מוטבע
  2. עלייתם ונפילתם של שלבקת חוגרת אסבסט
  3. האם מודד יכול להזין חוקית את הנכס שלך?
  4. קודי בנייה בינלאומיים: IBC, IRC, ICC
  5. סוגים שונים של אפשרויות חומר גג שטוח
  6. האם שיפוץ הבית שווה את זה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail