5 טיפים לשרוד לבנות תוספת

ברצונך לשמור על רמה מסוימת של תפאורה ופרטיות
כאשר אתה מתחיל להכניס צוותי עבודה לביתך, ברצונך לשמור על רמה מסוימת של תפאורה ופרטיות.

כשאתה חולם לבנות תוספת על הבית שלך, אתה עשוי לחלום על שטח נוסף, יותר חדרי שינה או מטבח מוגבר, או אפילו חדרים חד-פעמיים כמו בתי קולנוע ביתיים או משרדים ביתיים. החלומות עשויים להיות מלווים בחזונות של שיחות עם הקבלן או האדריכל, סדר השינויים הנדיר, ומשאית או שתיים מול ביתך.

אמנם טוב לחלום את החלומות האלה, אך המציאות של בניית תוספות חורגת הרבה מעבר לכך. מכיוון שמסגרת הזמן ארוכה כל כך ומכיוון שמדובר בפרטים מורכבים רבים כל כך, זה לא פשוט כמו להזמין תוספת ולהמתין לסיום. במקום זאת, כל חייך יתהפכו. היו מוכנים גם לכמה בניית תוספות תסעיר את חייכם, וכיצד הדבר עלול להעיק על יחסים אישיים. טיפים אלה לשרוד בבניית תוספת יעזרו לכם לשמר את שפיותכם בזמן מיסוי זה.

שמרו על חייכם הפרטיים

כאשר אתה מתחיל להכניס צוותי עבודה לביתך, ברצונך לשמור על רמה מסוימת של תפאורה ופרטיות. ככל שהזמן עובר, אתה מוצא את עצמך מאכזב את המשמר שלך, ואתה תהיה מופתע עד כמה אתה נותן לו לרדת למטה.

וודאו כי אזורים הנחשבים פרטיים נותרים פרטיים: חדרי שינה, חדרי אמבטיה, משרדים ביתיים, חדרי ילדים. צוותי העבודה צריכים לקבל גישה רק לאזורים בהם הם זקוקים לגישה לעבודה. הדבקת שלטים המציינים אזורים פרטיים שיעזרו להבהיר זאת.

דע את מציאות פריצת הדרך התוספת

בעת בניית תוספת, בעלי בתים רבים עשויים לדמיין שהכל מתרחש מחוץ לבית, ומשאיר את הבית נקי וללא אבק במשך רוב הפרויקט. יש רגע המכונה לעתים קרובות "פריצת דרך" שבו, בתיאוריה, התוספת שצוברת כנגד הבית שלך במשך חודשים קשורה באופן מיידי לביתך כאשר נוצר פתח במשך כ- יום.

עם זאת פריצת דרך היא תהליך איטי בהרבה ממה שאתה יכול לדמיין. לא ממש רגע, ניצחון, פריצת דרך מתרחשת שבועות רבים לפני שהתוספת נחשבת לסיומה. לוקח הרבה זמן עד שצוותי העבודה מסיימים את המעבר או הדלת, מחברים HVAC, חשמל, אינסטלציה, ואחר כך מזדווגים עם התוספת החדשה לבית הישן. תוספת היא הרבה יותר מסתם קופסה המודבקת לצד הבית שלכם. זה אמור להשתלב בבית שלך.

השכימי שלום עם צוותי העבודה בביתך

עוד הרבה לפני פריצת הדרך, עובדים שונים יצטרכו להיכנס לבית. לדוגמא, ברמה הפחות פולשנית, בוודאי תפגשו עם הקבלן בביתכם ולו רק מכיוון שאתם צריכים מקום לעשות עסקים. לאחר מכן, החשמלאים יצטרכו לבדוק את אספקת החשמל שלכם, ובאותה מובן, האינסטלטורים יצטרכו לבדוק את אספקת המים והניקוז. בנוסף, סוכנויות המתירות בעיר ובמחוז, צוות HVAC והציירים יצטרכו לגשת לביתך לפני פריצת הדרך.

היו מוכנים לכך מראש ועשו שלום עם העובדה כי התנועה ברחבי ביתכם תגדל במהלך תקופה זו.

שמור על העבודה תוך שעות קצובות

כאשר אתה חותם על החוזים ביום הראשון, ייקבעו הוראות מסוימות לגבי שעות מאוחרות, רעש, עבודה בסוף השבוע וכן הלאה. אם יש לך תחושת דחיפות כלשהי בנוגע לפרויקט, אתה עלול למצוא את עצמך מוותר על הוראות לגבי סופי שבוע ללא עבודה. אחרי הכל, האם רצית שהפרויקט הזה יימשך עד השנה הבאה?

אם אתה אכן פותח את עצמך לימים ושעות ממושכים, היה מוכן שקבלני המשנה יקחו אותך בהצעה שלך. כבעלי עסקים עצמאיים, הם צריכים לבצע עבודה בכל פעם שהם יכולים לסחוט אותה פנימה. אם בעל בית נותן להם לעבוד בשבתות, במקרים רבים, הוא יקבל את ההצעה הזו.

אבל אתה צריך לקחת בחשבון את העלות הרגשית של הימים והשעות המורחבים האלה. אתה צריך הפסקה מהעבודה, ובתקופות אלה שאינן עבודה נקבעות לכך. כמו כן, עבודה המשתרעת מעבר לשעות אלו יכולה להשפיע על שכניכם. תלונות על ניסור בשעות הלילה המאוחרות או הפטיש בבוקר מוקדם עשויות להתעורר כאשר אתה נותן לעובדים לבצע את עבודתם מעבר לתקופת הזמן החוזית.

התייחסו לעצמכם היטב

בשל הלחצים הכרוכים בבניית תוספת, כמעט חובה לחקור אירועים מהנים ומרגיעים מחוץ לבית. בילוי רב יותר מדי בבית, בעובי הפרויקט, הוא לא רק מתסכל אלא מתיש.

  • קבעו חופשה ארוכה בזמן בניית התוספת.
  • קחו את הילדים לפעילויות כיפיות לאורך יום בסופי שבוע.
  • פנקו את עצמכם בימי ספא ועיסויים.
  • צאו לשהיית אירוח מקומית בה אתם מבלים באתר נופש מקומי או במלון משובח.

לא משנה מה אתה עושה בסופו של דבר, הנושא העיקרי הוא שהאירוע קורה מחוץ לבית ושיש בו אלמנט של הנאה או רגיעה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail