כיצד להניע מסמרים לבטון ביד?

הכניסו מסמרים מבטון או מבנים לתוך החורים
הכניסו מסמרים מבטון או מבנים לתוך החורים, והסיעו אותם על פני העץ בעזרת פטיש מסגור.
סקירה כללית
 • זמן כולל: 30 דקות

  הצמדת עץ לבטון היא אחד מאותם פרויקטים שעולים מדי פעם במהלך פרויקטים של שיפוצים. לדוגמא, אם אתה בונה קירות מחיצה במרתף או בבית עם תשתית על כיתה, תצטרך לחבר לוחות סוליות מעץ שישמשו בסיס לחתיכי הקיר. נגרים מקצועיים משתמשים לעיתים קרובות במסמר המופעל באבקה בכלי זה - היורה מסמרים מיוחדים דרך העץ ולתוך הבטון, באמצעות מחסניות אבקת אקדח 22 קליבר. אם אתה מצפה לעשות הרבה מסמר בטון, כדאי לך לשקול להשקיע במסמר שמופעל על ידי אבקה.

  אבל אם יש לך רק כמה ציפורניים להסיע, נהיגה בהן בפטיש היא הרבה יותר משתלמת. ישנם ציפורניים קשוחות מיוחדות לשימוש ביישום זה, שהן שונות למדי מהציפורניים המשמשות לציפורן המופעלת באבקה. מסמרי בטון עשויים פלדה קשוחה ויש להם פירים מחורצים המסייעים להם לשקוע בבטון. אתה יכול גם להשתמש בציפורני בנייה, שיש להן חתך מרובע והן מחודדות מהראש ועד לקצה. ציפורני בנייה זולות יותר מציפורני בטון ופחות נוטות להישבר או להתכופף.

  בעת פטיש מסמרים מבטון או מסמרי בנייה, עדיף להשתמש בפטיש מסגור, שהוא כבד ומשמעותי יותר מפטיש טופר רגיל. עם משקלו הנוסף ופניו הטחונות (ראש משובץ על לוח שחמט), פטיש מסגור מקל על העבודה. גם עם הפטיש הכבד הזה, תצטרך לקדוח חורי טייס לציפורניים. כדאי לעשות זאת עם מקדחת פטיש ומעט בנייה בקוטר זהה או קטן מעט מהציפורניים בהן אתה משתמש.

  • הערה: כשמסמרים עץ לבטון, דאגו להשתמש בעץ מטופל בלחץ. עץ רגיל יכול להירקב עקב לחות שמתנדנדת בבטון לאורך זמן.

  מה שאתה תצטרך

  ציוד / כלים

  • עפרון
  • מקדחת פטיש (או מקדחה רגילה)
  • מקדח בנייה
  • הגנה על העיניים
  • הגנה על שמיעה
  • פטיש מסגור:
  • חנות ואקום

  חומרים

  • ציפורני בטון או ציפורני בנייה
  • מסכת חלקיקים

  הוראות

  1. קדח חורי טייס בלוח

   התחל בקידוח חור טייס דרך הלוח בכל מקום שאתה מסמר. כאשר חודרים את הלוח, המשך לקדוח לכמה קטעים על מנת לסמן את הבטון. סמן את מיקום הלוח על הרצפה בעזרת עיפרון.

  2. הרחב את חורי הטייס לבטון

   הסר את הלוח ושואב אבק מכל חור. כעת, נשא חור טייס בבטון בכל מקום, באמצעות סיבית בנייה בקוטר זהה או קטנה מעט יותר מהציפורניים בהן תשתמש. הקידוח יעבור מהר יותר עם מקדחת פטיש, אך גם קידוח רגיל יעבוד. קידוח בטון מייצר חום רב, לכן השתמשו במהירות קידוח איטית וקחו הפסקות תכופות בכדי לתת למעט להתקרר.

   • הערה: ללבוש מסכת חלקיקים תמיד בעת קידוח בטון, מכיוון שהאבק יכול לגרות את הריאות. וללבוש מגני שמיעה זה גם רעיון טוב שכן תרגיל פטיש יכול להיות די חזק.
  3. לשאוב חורי טייס

   אבק בטון שנוצר על ידי מקדח יסתום את החור, ולא יאפשר לחדור מסמר הבטון עד הסוף. אבק בטון כבד ונוטה להתאסף בתחתית החור. אז לחץ על זרבובית הוואקום ישירות על החור למספר שניות כדי לוודא שכל האבק נעלם. עשו זאת בתדירות גבוהה במהלך תהליך הקידוח.

  4. כונן את הציפורניים

   מקם את הלוח מחדש על חורי הטייס, ויישר את הלוח עם הסימנים על הרצפה. הכניסו מסמרים מבטון או מבנים לתוך החורים, והסיעו אותם על פני העץ בעזרת פטיש מסגור. היזהר שלא לכופף את הציפורניים בזמן שאתה נוהג בהן. אם הציפורן נעצרת לפני שראשו מגיע לפני השטח, שום חבטה לא תעזור. במקום זאת, הסר את הציפורן וקדוח עמוק יותר או הרחיב את החור. שואב את החור ואז נסה למסמר שוב.

  FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail