יסודות חוק בניית גדרות לבעלי בתים

האם השכן שלך יכול לבנות גדר על קו הרכוש
האם השכן שלך יכול לבנות גדר על קו הרכוש?

גדרות חיוניות להגנה על הפרטיות בחצר האחורית שלך, לשמור על חיות מחמד בבטחה ולהקים קווי רכוש. מעטים האנשים המפקפקים כיום שגדר טובה חיונית לבית שנבנה או שופץ מחדש. חלפו הימים של חצרות אחוריות עצומות ומחוברות זו לזו. צפיפות עירונית ואחריות משפטית דאגו לכך. למרות שתרצה לבנות כל סוג של גדר בכל מקום ובכל גובה, רוב הסיכויים הם שבאזור שלך אתה לא יכול לעשות את זה. חוקים נחקקים כדי להגן על המרקם הוויזואלי של האזור שלך וכדי לשמור על שכנים במצב רוח שכני זה עם זה. בעוד שהחוקים, התקנות והבנייה הקשורים לגדר שונים מאזור לאזור אחר, ישנם כמה נושאים נפוצים: הודעה, הוצאות, מיקום וגובה הגדר וסוגם.

הודעה לשכנים לפני בניית גדר

אם ברצונך לבנות גדר על קו הנכסים, האם אתה נדרש על פי חוק או כל תקנה אחרת להודיע על כך לשכן?

אולי. באופן מסורתי, לא נדרשה הודעה, אך המגמה היא כי הקהילות דורשות הודעה על השכן. אחת הדוגמאות לכך היא חוק גדרות השכנות הטובות בקליפורניה. זה דורש הודעה מוקדמת של 30 יום בכתב, יחד עם פרטים על הבניין המוצע, עלות התחזוקה, ציר הזמן והתכנון. לא משנה מה שתעשה, זה תמיד נימוסים טובים לדבר קודם עם השכן שלך.

האם השכן שלך יכול לבנות גדר על קו הרכוש?

אתה מתעורר בוקר שבת אחד לשאגת מכונות אדמה המופעלות על ידי גז המקדחות חורים על קו הרכוש שלך לגדר חדשה. האם השכן שלך יכול לעשות זאת?

מנקודת מבט של יחסי שכנות בלתי פורמליים, התשובה היא תמיד לא. אם אותו שכן יכול לדון איתך מבעוד מועד, תמיד עדיף לו לעשות זאת. מבחינה משפטית גרידא, השכן, ברוב הנסיבות, יכול לבנות את הגדר הזו ואפילו יכול לבקש ממך לשלם 50 אחוז מעלות הגדר. פרויקט הגדר הפתאומי שלהם עשוי להיות תלוי בנושא ההודעה יותר מכל דבר אחר. אם אתה גר בתחום שיפוט שבו השכן חייב לשרת אתה שם לב לפני שתתחיל בפרויקט הגדר, אז השכן הזה אכן אינו מסוגל לבנות ועדיין להישאר בחוקי אזורך.

אם השכן בונה את הגדר מתוך כוונה מפורשת של זדון, מעצבן או מטריד אותך, זה יכול להיות מה שמכונה לעתים קרובות גדר על אף. התקנון המקומי שלך עשוי לאפשר לבית משפט לעצור את הקמת גדר למרות.

חלוקת הוצאות בניית גדר עם שכנים

אם בכוונתך לבנות גדר על קו רכוש ואתה מעוניין לשלם עבור הגדר, אינך נדרש לבקש פיצוי מהשכן שלך. יחד עם זאת, יישום עלות בניית גדר אינו מזכה אתכם בזכויות מיוחדות על רקע רצונות שכנו.

אם השכן שלך יוזם את פרויקט בניית הגדר, האם אתה נדרש לשלם עבור מחצית מהעלויות? סביר להניח שכן. חוקי הגדר המקומיים מניחים שגדרות גבול מועילות לשני בעלי הבית ולכן על שני הבעלים לשלם עבור הגדר. הדבר נכון גם לגבי תחזוקת גדר ותיקונים.

לדוגמא, חוק מדינת וושינגטון (Wash. Code Ann. § 16,60.020) קובע כי "[השכן] ישלם לבעלים של גדר שכבר הקימה מחצית מהערך... המשמש לגדר מחיצה. ביניהם." במילים אחרות, שני בעלי הקרקע חייבים לחלק באותה מידה את עלות גדר המחיצה

באזורים רבים חוק הגדר הממלכתי מתוארך מאות שנים ומתייחס בעיקר לנושאים של בעלי חיים רעועים. מעבר לצו הכללי שיש לחלוק עלויות גדר, הפרטים נותרים פתוחים.

אלא אם כן חוקים ממלכתיים כגון פקודות קליפורניה או מקומיות ימציאו את הפרטים הללו, העניין נותר בידי שני בעלי הנכסים. אם זה ייכשל, המפנה היחידה היא בית המשפט.

קבלת סקר קרקעות לפני בניית גדר

מכיוון שגדרות מחיצות מסמנות חלוקה בין נכסים, נראה הגיוני להניח כי נדרש סקר לפני בניית גדר.

למעשה, זה לא המקרה. ברוב המקומות אינך נדרש לסקור את קו הנכסים המדובר לפני בניית הגדר, אם כי ייתכן שבכל זאת תרצה לעשות זאת. יקר להזמין סקר קווי נכס אמיתי, אך זו הדרך היחידה לדעת בוודאות היכן נופלים קווי הנכס.

מכריח שכנה להסיר גדר מכוערת

חוקי הגדר המקומיים מניחים שגדרות גבול מועילות לשני בעלי הבית ולכן על שני הבעלים לשלם עבור הגדר
חוקי הגדר המקומיים מניחים שגדרות גבול מועילות לשני בעלי הבית ולכן על שני הבעלים לשלם עבור הגדר.

שני סוגים של גדרות נוטים שלא להתיר לרוב הערים: תיל וגדרות מחשמלות. מעבר לכך, השכן שלך רשאי לבנות את קיר השרשרת, הקיר ויניל או בטון.

אם אתה גר בשכונה שבשליטת עמותת בעלי בתים (HOA), כל ההימורים אינם פעילים. ה- HOA עשוי לא רק להוציא גדרות אלא לדרוש סוגים מסוימים, כגון עץ ארז טבעי עם כתם מסוים.

נטיעת שיחים כדי להתחמק ממגבלות הגדר

יתכן שיהיה לך צורך אמיתי בגדר גבוהה מהרגיל: רעשי תנועה, אזור תעשייה סמוך או מבנים רב-מפלסיים. האם אתה יכול לשתול שיחים במקום גדר ולגדל את אותם שיחים גבוהים במיוחד?

כנראה שלא. מחוכמים כאלה, מחוקקים מקומיים כוללים לרוב צמחייה כצורה של גדר. עם זאת, מכיוון שקשה להשאיר את העלווה בדיוק על 6 מטרים או פחות, חוקים לגדרות טבעיות עשויים לספק גובה עליון יותר.

כללי גובה הגדר

לרוב, 6 מטרים הם הגובה המרבי בכל מקום במקום, למעט:

  • בטווח של 15 מטרים מקו רחוב או שפת רחוב
  • בחצר הקדמית
  • כשמרחקי ראיית התנועה נפגעים

במקרה של החריגים שצוינו לעיל, הגדר יכולה להיות לא גבוהה מ- 3,5 עד 4 מטרים.

בניית גדר על הקלה

ברוב המקרים, אתה יכול לבנות גדר על גבי כלי נופש שעובר דרך הנכס שלך. עם זאת, האחוזה הדומיננטית (למשל, חברת השירות) עשויה להזדקק להוריד את חלק הגדר שעובר על ההקלה לפעילות מסוימת, כמו תיקון תחנת הביוב. מותר להם לעשות זאת.

התקנת גדר ממש בתוך קו רכוש

ברוב המקרים, גדר על רכושכם הקרובה לקו הגבול עדיין כפופה לחוקי גדר. רוב בתי המשפט היו מכירים בכך שאתה מפר את החוק אם אתה בונה גדר בגובה 20 מטר רק סנטימטרים (או אפילו מטרים ספורים) מקו הגבול.

קחו בחשבון גם שאם תנטשו את גדר הגבול, שכנתכם עשויה בסופו של דבר להשיג רצועת אדמה דקה זו באמצעות אחזקה שלילית לאחר פרק זמן משמעותי.

דיווח על גדר שאינה תואמת קוד

שכנים ועוברי אורח שמים לב לעיתים קרובות על גדרות. מחלקות תכנון והיתרים מקומיות מקבלות מדי יום תלונות אנונימיות על גדרות. ערים בדרך כלל לא ישימו לב או יעשו דבר בגדר עד שתתקבל תלונה.

אם אתה מפר, העירייה תפרסם בדרך כלל הודעה בכתב על אי התאמה, יחד עם דרישה להוריד את הגדר או להחזיר אותה לאחור. יהיה לך זמן מסוים לעשות זאת (לרוב כ- 30 יום).

כתב ויתור

כל מדינה, עיר ומחוז שונה, מה שאומר שהחוקים שונים. להלן יסודות שניתן לצפות ברוב האזורים. כדי לקבוע אם חוקים אלה חלים עליך, התחל ברמת העיר או המחוז עם מחלקת התכנון וההיתרים.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail