5 אזורי הבעיה הנפוצים ביותר של מערכת גג

זרדים ומים עומדים עלול לגרום להם לצניחה ולהתרחק מהקסם
המשקל העודף של עלים, זרדים ומים עומדים עלול לגרום להם לצניחה ולהתרחק מהקסם.

מערכת גג יכולה לסבול מבעיות רבות. קל לזהות ולתקן לבד חמש בעיות נפוצות ברכיבי גג. תוכל לשמור על הגג במצב טוב על ידי בדיקת אזורי הבעיה הללו באופן קבוע. עם זאת, אם לא נוח לכם לגשת בבטחה לגג שלכם או שאתם מרגישים שעבודה מסוג זה היא מעבר למיומנות שלכם, אל תהססו לפנות לקבלן גגות מקצועי.

פאסיה

Fascia הוא מונח אדריכלי ללהקה הפועלת אופקית וממוקמת אנכית מתחת לקצה הגג. במילים פשוטות יותר, זהו גג לקישוט או הלוח הקדמי לאורך קו הגג שלך. זה בדרך כלל מורכב לוחות עץ או מתכת. דמיין את קצה הגימור האנכי המתחבר לקצוות קורות השיניים, הקורות והאזור בו המרזב מתחבר לגג.

תפקידה העיקרי של fascia הוא להגן על ידי פעולה כשכבה בין קצה הגג לאלמנטים של מים בחוץ, במיוחד מים. זה גם מגן על פנים הבניין שלך מפני נזקי מזג האוויר על ידי חסימת הכניסה שלו למבנה. לפאסיה תפקיד אסתטי ביצירת מראה חלק ואחיד לקצה הגג. לחות היא הגורם העיקרי לבעיות בתסמונתך, לכן הקפד לחפש סימני ריקבון או נזק. פנה מיד לקבלן גגות אם אתה מבחין בבעיה.

סופיט

Soffit מקורו במילה הצרפתית "נוצר כתקרה" והמונח הלטיני "לתקן מתחת". המשטח החשוף מתחת לקטע התלוי של גג הגג או המשטח המוגמר מתחת לפאסטרה והקורות נקרא הסופית.

לסופית מאווררת יש חורים קטנים המספקים זרימת אוויר כך שהיא יכולה לחזור אל פתחי האוורור ולמשוך את החום והלחות מהבית. זה ממלא תפקיד חשוב בסיוע לאוורר את עליית הגג ולמנוע ריקבון בנדן ובקורות. רוב הסוגים מיוצרים מוויניל מכיוון שמדובר בחומר עמיד במים וחסכוני. זה עוזר לווסת את הטמפרטורה בעליית הגג שלך ודרך שאר ביתך ולהפוך אותו למקום נוח לחיות בו. חפש סדקים, חורים וריקבון כדי למנוע כניסה קלה למים או לחרקים ולבעלי חיים קטנים.

הברקות

הבזקים הם רכיבים המשמשים לאיטום קצוות מערכת, מערכת היקפים, חדירות, קירות, עמקים, ניקוז, וכל אזור אחר בו חיפוי הגג בפועל נקטע או מסתיים. התפקיד העיקרי של ההבהוב הוא לסייע באיטום כל החללים במערכת הגג שאליהם עלולים להיכנס מים מה שהופך את האזורים העיקריים הללו בגלל נזילה אם לא בודקים אותם באופן קבוע.

החומר הוא בדרך כלל אלומיניום או פלדה מגולוונת, ובהתאם לסוג הגג שיש לכם, הוא קרוב לוודאי בעמקים, סביב הארובה ואפילו סביב חלונות מעונות או צוהר. מזג האוויר והתחמצנות הם האשמים הנפוצים ביותר להידרדרות מהבהבת, אך ייתכן שהבהוב יכול פשוט להשתחרר. רוב קבלני הגג המקצועיים גוזרים ומעצבים את ההברקות שלהם ממתכת אך חלקים רבים מהבהבים כיום מגיעים מראש ויכולים להיות מיושמים ללא קושי רב בשימוש בחותם או מלט גג.

מרזבים

מרזבים נועדו להרחיק מים מיסודות הבניין שלך ולהגן על שלמות המבנה. חובה לשמור על המרזבים שלך לבצע את עבודתם כראוי מכיוון שהם רגישים מאוד להצטברות מים ופסולת הגורמים לעובש וטחב מתחת לגגך.

למרבה המזל, בעל הבית יכול לתקן את בעיות המרזבים הנפוצות ביותר. הבעיה מספר אחת היא כאשר מרזב ותקיעת גומי מגובים כל כך עם פסולת שהם הופכים חסרי תועלת. המשקל העודף של עלים, זרדים ומים עומדים עלול לגרום להם לצניחה ולהתרחק מהקסם. אם הם נפולים, זו בדרך כלל בעיה עם המתלים. קולבים הם החומרה המאבטחת את המרזבים לפאסיה. הם יכולים להידרדר עם הזמן או עשויים להיות מרווחים זה מזה כדי לתמוך בכל משקל המרזבים. קולבים הם תיקון זול. אם למרזב שלך יש נזילות או חורים, איטום אותם על ידי איטום המפרק או מילוי חורים קטנים מבפנים באיטום מרזבים הוא תיקון זול נוסף. חורים גדולים יותר ידרשו תיקון.

ודא שהמרזבים שלך משופעים לכיוון הנחל, כדי שהמים יזרמו כראוי. הכלל הוא מינימום שיפוע של רבע אינץ 'על כל 10 מטרים. אם יש מים עומדים, ככל הנראה אין לך מספיק גובה. שמור על צינורות נפילה ארוכים עד חמישה מטרים מהבית, אחרת מים ימצאו את דרכם למרתף שלך. תוספות מרזבים זולות וישמרו את היסוד שלכם.

שלבקת חוגרת

מערכות גג שלבקת חוגרת מציעות הגנה רבה אך נוטות לשינוי צבע ולסלסל. אזורים של שלבקת חוגרת חסרה או שבורה עלולים להשאיר עצים בסיסיים רגישים לנרקב, חורים ונזקים אחרים. הם יכולים גם לחגור אם הם לא אווררו כראוי במהלך ההתקנה.

שינוי צבע הוא אינדיקציה לנזילת גג ונקודה קטנה יכולה לצמוח לחור פעור בתקרה שלך. סלסול נגרם על ידי חוסר אוורור, ציפורניים גבוהות או מחברים שהותקנו בצורה לא נכונה. הם נראים מכוערים והם הזמנה גלויה לחלחול מים. אם חסרים לכם שלבקת חוגרת, מים, שלג וקרח פוגעים בכיכר הגג שלכם, וזה מסלול ישיר להירקב. בדוק את הגג שלך לעתים קרובות ובצע תיקונים או החלף שלבקת חוגרת לפי הצורך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. יסודות שיפוץ בית שלם
  2. יסודות חוק בניית גדרות לבעלי בתים
  3. מדריך לבטון מוטבע
  4. כיצד להניע מסמרים לבטון ביד?
  5. 5 דברים שאתה צריך לקחת בחשבון לפני שתסיר קיר שאינו מטען
  6. עלייתם ונפילתם של שלבקת חוגרת אסבסט
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail