היסודות של החלפת גגות

שכבת נייר הקירוי יוצרת מחסום פנימי מפני חדירת מים לבית
הנח נייר קירוי אספלט מעל מעטפת הגג: שכבת נייר הקירוי יוצרת מחסום פנימי מפני חדירת מים לבית.

מבין כל תיקוני הבית הגדולים, התקנת קירוי חדש חשובה ככל שיהיה. למרות שגג חדש אינו כל כך זוהר, תבין את חשיבותו בגדול אם גג ישן ייכשל ויאפשר למים להרוס את פנים הבית שלך, מבידוד בעליית הגג, דרך המטבח המחודש בקפידה, ממש על דרך חדר המשפחה במרתף עם טלוויזיה עם מסך גדול. פחות בעיות בבית יכולות להיות הרות אסון יותר מגג כושל.

החלפת גג אינה דבר שיש להקל בו ראש, ואין זה תיקון שצריך לעכב. כשאתה מרגיש שהגג שלך מתקרב לסוף חייו השימושיים, צחצח את היסודות האלה לפני שתבקש להצעות מקבלני קירוי.

חומרי הקירוי הבסיסיים

הבחירה שלך בחומרי קירוי תלויה לרוב ביישוב שלך, כמו גם בטעם האישי שלך. באזורים מסוימים, למשל, קירוי מתכות הוא בחירה נפוצה בשל עמידותו באש, בעוד שבאזורים אחרים, סגנונות הבית השולטים עשויים לקרוא לכלי אריח בהשפעת ספרדית. גובה גובה (זווית) משפיע גם על סוג חומרי הקירוי שבהם תוכלו להשתמש. לדוגמא, רעפי רעידות עץ יכולים לשמש לגגות תלולים יותר אך אינם מתאימים לגגות שטוחים ונמוכים יותר.

האפשרויות הנפוצות ביותר לקירוי מגורים כוללות:

 • רעפי הרכב אספלט: אלה זולים וניתן להשיג בקלות, אך הם פחות אטרקטיביים מאפשרויות אחרות בשל המראה השטוח שלהם. זהו ללא ספק הסוג הפופולרי ביותר של חומר קירוי.
 • רעידות עץ או שלבקת חוגרת: אלה הם שלבקת חוגרת יקרה אך אטרקטיבית. יש להם עמידות רבה אך אינם בחירה טובה באזורים בהם קיימת סכנת שריפה.
 • קירוי מתכת: גגות מתכת עשויים פלדה או אלומיניום הפכו פופולריים יותר בשנים האחרונות, בין השאר בשל עמידותם ובגלל שהם חסינים באש. מדובר בגגות יקרים שדורשים קבלנים מיוחדים להתקנה, אך הם עשויים להיות חסכוניים לאורך זמן בשל חייהם הארוכים. קיימים מספר סוגים של מערכות קירוי ממתכת, כולל לוחות תפר מוגבה ומוצרים המדמים את המראה של שלבקת חוגרת מרוכבים.
 • קירוי צפחה: זוהי אפשרות קירוי אטרקטיבית במיוחד, אך היא יקרה וכבדה מאוד. גגות צפחה חלקים מאוד להליכה עליהם וקשה לתקן כאשר הם ניזוקים.
 • לוח קומפוזיציה: אריחים סינטטיים אלה עשויים 95 אחוז מחומרים ממוחזרים, כולל גומי, צוברים פופולריות. הם דומים מאוד לצפחה ולצורות אחרות של אריחי אבן אך הם הרבה יותר קלים ופחות רגישים לנזק.
 • חימר או אריחי קרמיקה: גג הרעפים האדום בסגנון ספרדי הוא עדיין התמונה השולטת ביותר בדרום קליפורניה ובפלורידה, אך הוא מוחלף בהדרגה בחומרים מתכתיים ומורכבים המדמים את מראה האריחים הספרדי. קיימים כעת חומרי קירוי אחרים העונים על יכולת מעכבי האש של אריחי קרמיקה, עם משקל נמוך בהרבה על הגג. סוג רעפים זה נקרא חצי חבית מכיוון שהוא למעשה גליל שנחתך לחצי אורך, באורך של כ 41 סנטימטרים.

לקרוע או שכבה שנייה?

פעם היה מקובל להניח גג רעפים חדש מעל השכבה הקיימת לפחות פעם אחת, או לפעמים אפילו פעמיים. זה כבר לא מותר בכמה תחומי שיפוט, שם כעת נדרש קרע מוחלט של הקירוי הקודם. גם כאשר מותר שכבות, יש לשקול בקפידה על יישום שכבה חדשה של שלבקת חוגרת על הישן על בסיס היתרונות והחסרונות שלה:

 • משקל: הטיעון העיקרי נגד הנחת שכבות נוספות של שלבקת חוגרת אספלט הוא שחומרי הקירוי יכולים להיות כבדים מדי למסגור הגג הבסיסי. זו יכולה להיות בעיה מבנית, במיוחד עבור בתים ישנים יותר. נהוג לומר כי שכבה משולשת של רעפי אספלט שווה לשכבה אחת של רעפי צפחה - סוג כבד ביותר של חומר.
 • טלגרף: בעיה נוספת עם רעפים מעל שלבקת חוגרת קיימת היא שאתה בעצם חוזר על חלק מהסדירות העומדות בפני השטח שעשויות להיות כבר. אם אתה שוקל להעלות גג חדש, כנראה שיש סיכוי טוב שיהיו לך בועות, בליטות וגלים שיש לתקן. הצבת רעפים חדשים על פני בעיות קיימות יכולה להשאיר אתכם עם גג חדש ולא מושך למדי. אחת הדרכים למזער בעיה זו היא לעבור על הגג הישן ולתקן כמה שיותר בעיות לפני הגג מחדש. לא צריך הרבה יותר מפטיש, כמה ציפורני קירוי וחופן שלבקת חוגרת כדי לתקן בליטות, פערים ומסמרים בולטים.
 • הפחתת עבודה ופסולת: היתרון העיקרי בשכבות הוא בכך שהוא מצמצם את העבודה הכרוכה בכך. הפשטת השכבה הקיימת ואז הנחת שכבה חדשה מוסיפה עוד עבודה לתהליך. זו לא בעיה אמיתית אם אנשי מקצוע בתחום הגגות מתמודדים עם העבודה - הם יכולים לפשוט את רוב הגגות בבוקר - אבל אם אתה מבצע את העבודה בעצמך, זה יכול להיות טיעון חזק לגג מעל הגג הישן.

שיקולי עלות

כמה גורמים נכנסים למחיר הגג, החל בבחירת חומרי קירוי שלך (החל מרעפי אספלט זולים עם שלוש לשוניות ועד לרעפים אדריכליים או אפילו צפחה). קבלן הקירוי שבחרתם, המגרש (התלילות או הגג שלכם) והשטח המרובע של הגג שלכם הם גורמים אחרים המשפיעים על העלות. סלע תחתון, גג מרוכב בעל שלוש לשוניות לבית קטן עשוי לעלות רק 5220 € באופן לאומי, גג טיפוסי באמצעות שלבקת חוגרת אספלט אדריכלי עולה בין 2,60 € ל -4,10 € למ"ר 2- עלות הכוללת את כל הריסה, אגרות היתר, פינוי פסולת וניקוי.

חומרי הקירוי הבסיסיים
חומרי הקירוי הבסיסיים.

עלויות ממוצעות אופייניות של אפשרויות קירוי שונות:

 • שלבקת חוגרת אספלט שלוש לוחות: 5220 € עד 8960 €
 • שלבקת חוגרת למשך 30 שנה: 6720 € עד 11200 €
 • שלבקת חוגרת 50 שנה: 8210 € עד 14900 €
 • גומי EPDM: 5970 € עד 10400 €
 • קרום TPO או PVC: 7460 € עד 11200 €
 • רעפי עץ: 10400 € עד 18700 €
 • שלבקת חוגרת פלדה: 10400 € עד 18700 €
 • שלבקת חוגרת אלומיניום: 11200 € עד 20900 €
 • קירוי פלדה עם תפר עומד: 17200 € עד 22400 €
 • צפחה טבעית: 18700 € עד 37300 €
 • אריחי בטון: 14900 € עד 29900 €
 • אריחי חרס: 18700 € עד 37300 €

שקול עבודות קירוי מחוץ לעונה

צוות גגות מתואם היטב הוא דבר מדהים לצפייה, ולכן אנו משלמים להם על מנת לעשות את הגגות שלנו. בעוד שברוב חלקי אירופה עונת הקירוי האופטימלית היא מסוף האביב עד תחילת הסתיו, צוותים מיומנים מסוגלים להאריך את עונת העבודה, לפעמים אפילו לקירוי כאשר שטפי שלג מאיימים. אין שום סיבה, במילים אחרות, לא להעסיק צוות מיומן שיגג את ביתך בתקופות מחוץ לעונה. אתה יכול אפילו ליהנות ממחירים נמוכים יותר בזמנים אלה מאחר וביקוש העבודה נמוך. הטריק שמאחורי הצבת נעליים בעבודת הגג שלך מחוץ לעונה הוא שיש צוות גדול של גגות מקצועיים שיכולים להפיל את העבודה בשעות, במקום בימים, ובכך לנצל תקופות יבשות.

להבין את תהליך הקירוי

תוכל לקבל החלטות מומלצות בעת העסקת צוות קירוי אם אתה מבין את התהליך, כמו גם את הז'רגון בו משתמשים בסחר הגגות.

עבודת קירוי בגודל בינוני המותקנת באופן מקצועי עשויה לארוך רק 3 או 4 ימים. התהליך הכללי שאחריו צוות הגגות הולך כך:

 1. הסר את כל שלבקת החוגרת הקיימת, הנח אותם לאשפה מתגלגלת: גם שולי הבקעה והטפטוף בעמק פגום או ישן מוסרים בשלב זה. צוות טוב ישתמש בברזנטים כדי להגן על נטיעות יסוד ושיחים במהלך התלישה וישתמש בכלים מגנטיים כדי להרים מסמרים וחפצי מתכת מהדשא.
 2. בצע תיקונים קלים על הגג אם הוא במצב תקין: אם לא, החלף עץ רע בציפוי דיקט חדש או לוחות ציפוי 1x6, לפי הרלוונטי לסוג הגג שלך.
 3. התקן הגנה על סכר הקרח באזורים הדורשים זאת: קרום מגן הקרח הוא חומר מחסום סינתטי עמיד למים שנועד למנוע התכת קרח מגבה מתחת לרעפים וחודר דרך המעטה, שם הלחות עלולה לגרום לנזק חמור.
 4. הנח נייר קירוי אספלט מעל מעטפת הגג: שכבת נייר הקירוי יוצרת מחסום פנימי מפני חדירת מים לבית. שורות נייר קירוי חופפות כשהן מתקדמות כלפי מעלה לכיוון הפסגה, ובדרך כלל נדבקות או מהודקות במקום.
 5. החל שולי טפטוף מתכת סביב קצה הגג, הן דפנות הגג והן דפנות הגמלון: קצה הטפטוף ממתכת ממוסמר במקום מעל נייר הגג או מגן הקרח.
 6. במידה צורך, להחיל עמק חדש מהבהב יחד עם אזורים שבהם שני מטוסי גג נפגש: העמק המהבהב בדרך כלל ממוסמר סיפון הקירוי אטום עם קולק גגות.
 7. החל את רעפי הלשונית החל מהגג ועובד כלפי מעלה לכיוון הפסגה: כאשר מותקנים פתחי גג, אלה מותקנים כהתקדמות הרעפים לכיוון השיא.
 8. החל את ההבהוב סביב כל האזורים בהם נזילות עלולות להיכנס לבית, נגד הארובה, סביב חלונות גג ופתחי אוורור וכו ': התקנה מהבהבת עשויה לקרות כחלק ממתקן הגג, המתרחש כאשר שורות הרעפים מתקדמות כלפי מעלה על סיפון הגג..
 9. התקן את פורקן הרכס: פורקן מתמשך זה לאורך שיא הגג יסייע לזרימת האוויר בחלל הגג ויכול להיות חלק בלתי נפרד ממיצוי אוויר חם ומניעת סכרי קרח בחורף. פתחי רכס עשויים שלא להיכלל על גגות ישנים יותר, אך התקנה שלהם היא רעיון טוב בכל פעם שגג בית מחדש. אם פתחי הרכס אינם מעשיים, אמורים להיות סוגים אחרים של גגות או פתחי גמלון המותקנים על מנת לספק זרימת אוויר בחלל הגג.
 10. השלם את הניקוי הסופי והסר את הפסולת: בדוק את המתקן ואושר על ידי מפקח בניין.

עסק הקירוי משתמש במינוח מיוחד במינו כאשר מעריכים חומרים לעבודת קירוי.

 • המונח ריבוע, כאשר משתמשים בו בעסקי קירוי, הוא יחידת שטח. כיכר אחת שווה 100 מ ' 2.
 • שלבקת חוגרת מגיעים בצרורות. שלוש או ארבע חבילות שלבקת חוגרת בדרך כלל יכסו ריבוע של שטח קירוי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail