כיצד לתקן חור במערכת גג מתכתית?

השלב הראשון בתיקון של כל חומר קירוי מתכת יכלול ניקוי המשטח
נקה את אזור התיקון: השלב הראשון בתיקון של כל חומר קירוי מתכת יכלול ניקוי המשטח.

כאשר מערכת גג מתכת מותקנת כראוי, תוחלת החיים שלה היא שאין שני לה. על פי נתוני האיגוד הלאומי לבנייני בתים, רעפי האספלט מחזיקים בממוצע כ -20 שנה, רעפים מרוכבים כ -25 שנה, רעידות עץ או שלבקת חוגרת כ -30 שנה. לעומת זאת, גגות אלומיניום או פלדה יכולים להחזיק מעמד בקלות 50 שנה ומעלה, וידוע שגגות אבץ מחזיקים מעמד למעלה מ 100 שנה.

אך שום חומר בנייה, במיוחד כזה העומד בפני מכות מזג האוויר המתמדות של גג, אינו חי לנצח. כמו כל מערכות קירוי, גג מתכת דורש תחזוקה ותיקון שוטפים. כל תיקון קירוי יכול להיות הצעה להיט או להחמיץ. נעשה כראוי, תיקונים יכולים להימשך כל עוד מערכת הגג עצמה. שנעשה בצורה לא נכונה, אותם תיקונים עלולים להישבר ולהיכשל ולהשאיר את בעל הבית או בעל הבניין עם דליפה חוזרת או מתמדת. מצב דליפה חוזר עלול להחמיר, אך חמור יותר הוא הנזק הפנימי וצמיחת העובש שהוא עלול לגרום. עדיף תמיד לתקן בעיית קירוי במהירות ובצורה נכונה.

שיקולים ייחודיים עם גגות מתכת

תיקונים למערכת גגות מתכת יכולים להיות קשים במיוחד. תיקוני קירוי מתכת מועדים לכשל בטרם עת מכיוון שהאזור המדויק עשוי להיות בעל התרחבות והתכווצות שונה ממתכת הסביבה. הבדל זה בהתפשטות והתכווצות בין שני המוצרים מציב לחץ על התיקון, מה שעלול להוביל לסדק, פיצול ובסופו של דבר לכישלון של התיקון.

להלן תהליך מומלץ לתיקון חור במערכת גג מתכתית. זה אמור לעבוד כמעט על כל סוג של גג מתכת, בהנחה שתבחר חומר טלאים התואם את סוג המתכת המשמש בגג שלך.

דרושים כלים וציוד

את רוב הכלים והחומרים שתזדקקו תוכלו למצוא בכל מרכז ביתי או חנות לחומרי בניין, אך יתכן שתצטרכו לחפש חלק מהפריטים הללו מחנות קירוי העוסקת במגוון חומרי קירוי ומוצרי תיקונים.

 • גזרי מתכת
 • מקדחה אלחוטית
 • מברשת תיל
 • קובץ מתכת או בד אמרי
 • אקדח קולק
 • מכחול
 • עפרון
 • מתכת גיליון שתתאים לסוג המתכת המשמש בגג
 • איטום אוריטן, בהתאמת צבע לתיקון קירוי המתכת
 • קרום טלאים ספוג אספלט (לפי הצורך)
 • ברגי גיליון מתכת ראשיים
 • מרק
 • צבע, בהתאמת צבע ללוח המתכת שמתוקן.
 • פשוט ירוק או מנקה אחר שלא משאיר שאריות

הוראות

נקה את אזור התיקון: השלב הראשון בתיקון של כל חומר קירוי מתכת יכלול ניקוי המשטח. חור במערכת גג מתכתית יכול להיגרם ממספר כלשהו של מקורות - החור עלול להידרדר ומחלודה, או שזה יכול להיות ממשהו שנופל על משטח הגג, כמו ענף גדול. לא משנה מה הגורם לחור, סביר להניח שהאזור סביב החור מלוכלך ויהיה צורך בניקוי.

יש לנקות היטב את פני לוח המתכת באמצעות Simple Green או חומר ניקוי אחר, עד שפני לוחות הגג נקיים לחלוטין מכל לכלוך, פילם וגידול אצות. כל שאריות נקיות יותר יפגעו בשלמות תיקון הגג.

לאחר ניקוי פני השטח של לוח המתכת, השתמשו במברשת תיל כדי לגרד את המשטח בו יבוצע התיקון. גרידת המשטח תעזור להיקשר לאיטום למתכת. השתמש במברשת התיל רק באזור לטלא; צחצוח תיל מעבר לכך עשוי להסיר את ציפוי המגן מעל פני לוח המתכת ולגרום להידרדרות מאוחרת יותר.

מדוד את אזור התיקון וגזור טלאי: גזור את הפח הנבחר לגודל שתואם את האזור לטלאים. טלאי הפח צריך להיות חופפים על לוח המתכת לפחות שני סנטימטרים מעבר לשולי האזור הפגוע. לאחר חיתוך תיקון הפח וההתאמה לגודל, עגול את פינות התיקון בעזרת קובץ או בד אמרי בכדי למנוע פינות חדות להיות נקודת תפיסה לשלג או קרח.

טלאי הפח צריך להיות חופפים על לוח המתכת לפחות שני סנטימטרים מעבר לשולי האזור הפגוע
טלאי הפח צריך להיות חופפים על לוח המתכת לפחות שני סנטימטרים מעבר לשולי האזור הפגוע.

לאחר מדידת התיקון, הניחו אותה מעל החור המתוקן. קח עיפרון ומתווה את התיקון על הגגות. הסר את התיקון ובחן את המתאר כדי לוודא שהתיקון יחפוף לפחות בסנטימטרים לכל הכיוונים מעבר לשולי האזור הפגוע.

התקן את תיקון התיקון: יש למרוח את איטום האוראתן המותאם בצבע על פני לוח המתכת שמתוקן, ולהישאר ממש בתוך קו העיפרון המסומן. החל את האיטום בצורה חופשית באזור, כך שלא יהיו פערים או חללים בקצה המוביל של התיקון.

לחץ את התיקון למקומו מעל האזור הפגוע. האיטום צריך להידחק מהקצה המוביל של התיקון לכל עבר. אם ישנם אזורים בהם חומר האיטום אינו נוטף, אלו אזורים בהם לחות עשויה לחדור אחר כך מתחת לטלאי, ולגרום להידרדרות של הטלאי. יש למרוח כאן מעט חומר איטום נוסף כדי למנוע פערים.

וריאציה: חורים בתפרי קירוי מוגבהים: אם החור או הנזק לגג נמצאים בתפר המוגבה בין הפנלים ולא באזור השטוח של פנל, טלאו אותו בבד קרום זכוכית ספוג אספלט מעל החלק הפגום של התפר. את עצמה. על גגות תפרים מוגבהים, חשוב שהלוחות הבודדים יוכלו לנוע לאורך התפרים, לכן אל תחבר טלאי מתכת המעוגן לשני לוחות הגג מעל התפר. במקום זאת, לתקן את הנזק לתפר בעזרת רצועות צרות של בד קרום המוגבלות לחלק התפר המוגבה. רצועת התיקון צריכה לחפוף את האזור הפגוע לפחות ב -5 סנטימטרים. מעל רצועת התיקון יש למרוח ציפוי של איטום אוראתן ואז רצועת טלאים נוספת. בוצע כהלכה, שני לוחות הגג עדיין יוכלו לנוע באופן עצמאי.

אבטח את התיקון: לאחר הלחיצה על התיקון למקומו, הצמידו אותו למשטח לוח הגג המתכתי, באמצעות ברגי גיליון מתכת. מרווח את הברגים כל שלושה עד ארבעה סנטימטרים סביב היקף התיקון. יש למרוח את הברגים בתוך סנטימטר אחד מקצוות התיקון כך שהם מפעילים לחץ אחיד על הקצוות ועל חומר האיטום שמתחת לתיקון. הברגים צריכים להיות ארוכים מספיק בכדי לאבטח את התיקון ללוח הגג הבסיסי. לעולם אל תבריג את התיקון דרך לוחות הגג אל תוך הסיפון או קורות הגג.

במידת הצורך לאחר הצמדת התיקון, יש למלא מחדש כל חומר איטום שמדמם מקצה התיקון, בעזרת מרק. זה יבטיח שהאיטום יאטום כראוי את שולי התיקון ומונע חדירת לחות.

צבע את התיקון כך שיתאים לגג: אם תרצה, ניתן לצבוע את משטח התיקון כך שיתאים לצבע לוחות הגג המתכתיים. לשם כך, צחצח קלות את משטח תיקון המתכת ואת לוח המתכת ממש מעבר לקצות התיקון. צבע מעל פני הטלאי ועל פני הלוח הבסיסי. יתכן שיהיה צורך להמתין עד שהאיטום יתרפא לפני שהוא יקבל צבע. כמו כן, וודא כי הצבע תואם לאיטום בו השתמשת.

שיקולי בטיחות

בטיחות היא דאגה מרכזית בעת השלמת כל פרויקט תיקון גגות. חור במערכת גג עשוי להצביע על כך שקיימים חששות אחרים לגבי המבנה הכולל, כולל הידרדרות הסיפון. הקפד לבצע בדיקה נכונה של בטיחות מתחת לסיפון וניתוח גגות לפני שתנסה להשלים תיקון זה או כל גג. אם יש חשש לביצוע תיקון הגג שלך בבטחה, פנה לקבלן גגות מקצועי שיוכל להשלים עבורך את התיקון בצורה בטוחה ומקצועית.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail