כיצד לתקן גג שטוח אספלט בנוי?

יש למרוח את פריימר האספלט הנוזלי על משטח הגג
לאחר שמשטח שטח התיקון נקי מכל אבק, פסולת ולחות, יש למרוח את פריימר האספלט הנוזלי על משטח הגג, בעזרת מברשת או גליל.

בבתים ובבניינים מסחריים רבים יש מבני גג שטוחים או נמוכים, ורבים מהם כוללים מערכות גג מבוססות אספלט. מערכות גג בנויות אלה יכולות להיות משטח חלק או להניח עליהן משטח חצץ כדי להגן עליהן מפני בליה. ככל שמערכות הגג הללו מזדקנות ומתחילות להתקלקל, סדקים ופיצולים עשויים להופיע סביב ההיקף, בפלאשים ובשדה הכללי של הגג. על מנת לשמור על מערכות הגג הללו ולמקסם את חיי הגג, יש לתקן את הגגות הללו ברגע שמתרחשות נזילות.

תיקונים כלליים למערכת גג בנויה אספלט יכולים להתבצע במהירות וביעילות, באמצעות רשימת החומרים וכלי היד הבאים.

אישור סוג הגג שלך

שלב חשוב בהשלמת תיקון יעיל למערכת הגג הבנויה שלך בעלי שיפוע נמוך הוא לאשר שמערכת הגג שלך היא, למעשה, מערכת גג מבוססת אספלט. שיטת התיקון הבאה חלה רק על מערכות גגות המבוססות על אספלט. אם מכלול הגג שלך הוא קרום חד-שכבתי, כגון EPDM או TPO, יישום חומר לתיקון אספלט על פני הקרום עלול לפגוע בקרום ולהוביל לטלאי גדול בהרבה או אפילו להחלפה מלאה.

כלים וחומרים הדרושים

 • כף
 • בר חרטום שטוח
 • אקדח קולק (אם משתמשים בחומר לתיקון אספלט בצינור אבק)
 • סכין שירות עם להב ישר
 • מברשת אבק
 • מספריים
 • תחל לאספלט
 • מלט גג
 • חיזוק בד -4" או 6"

מיומנויות שתצטרכו

 • נוח עם גבהים
 • יכולת להשתמש בבטחה בכלים ידניים
 • יכולת להקים סולמות בבטחה
 • יכולת ללכת על משטחי גג

הכן את אזור התיקון

השלב הראשון בתיקון מערכת גג האספלט הבנויה שלך הוא ניקוי פני השטח של הגג. זהו שלב קריטי ויבטיח כי התיקון שלכם נצמד כראוי לפני השטח ולא לכלוך או לאבן שנמצאים או מוטבעים במשטח הגג.

זהו צעד קשה יותר אם משטח הגג מכוסה במשטח חצץ. אם כן, יש להסיר את החצץ לפני מריחת התיקון. מטרת חיפוי החצץ היא לאפשר למים לזרום דרך החצץ וביניהם, ואם הטלאי מוחל על החצץ מבלי להסירו, עלולים לזרום מים מתחת לטלאי, ולאפשר את המשך הדליפה.

כדי להסיר את החצץ, השתמשו בחלק השטוח של מוט הברזל, והחזיקו את הכלי הפוך כדי לגרד את החצץ מעל פני הגג. יש לצייר את סרגל החטט בכיוון אחד, ולא קדימה ואחורה. הסר את החצץ לפחות ארבעה עד שישה סנטימטרים מעבר לשטח התיקון המתוכנן.

לאחר הסרת החצץ, השתמשו במברשת אבק כדי לטאטא את פני הקרום ללא כל אבק ולכלוך רופף. חומרי תיקון אספלט לא יידבקו למשטח הגג דרך אבק ולכלוך.

ראש אזור התיקון

לאחר שמשטח שטח התיקון נקי מכל אבק, פסולת ולחות, יש למרוח את פריימר האספלט הנוזלי על משטח הגג, בעזרת מברשת או גליל. ישנם גם מוצרים זמינים בתרסיס שיכולים לעבוד היטב. אפשר לפריימר להבהב כך שלא יהיה פריימר עודף על פני הגג. פריימר רטוב מדי יעכב את הידבקות התיקון.

יישום פריימר האספלט חשוב מכיוון שמערכות גג בנויות ישנות יותר עשויות להיות שבירות או חסרות שמנים הקיימים במערכת גג חדשה יותר. על ידי מריחת פריימר על פני הגג, התיקון יכול לקשור את עצמו למשטח הגג, ולהגדיל את הביצועים לטווח הארוך של התיקון.

גזור את תיקון הבד

לאחר שהתייבש הפריימר, מדדו את בד הכותנה המושרה באספלט כך שהוא ישתרע לפחות שלושה סנטימטרים מעבר לקצה האזור שיש לטלא. מומלץ להתקין את התיקון ביישום דו שכבתי. השכבה הראשונה של התיקון צריכה להיות בד ברוחב 10,20 ס"מ והשכבה השנייה ברוחב שישה ס"מ. מדוד וחתוך את הבד בעזרת סכין שירות עם להב ישר או זוג מספריים.

מלט בתיקון

השתמש במגבת על מנת למרוח מצע של מלט מהבהב אספלט על פני הגג. יש למרוח את המלט המהבהב בקצב אחיד על שטח התיקון, ומשתרע מעבר לאזור בו יוחל בד הכותנה. לאחר מריחת המלט המהבהב, מרחו את ארבעת הסנטימטרים של בד הכותנה במלט, והשתמשו במגפה כדי להטמיע את בד הכותנה במלט הגג.

כעת, יש למרוח שכבה נוספת של מלט מהבהב אספלט על התיקון, המשתרעת מעבר לתיקון 10,20 ס"מ שכבר הוחל. הטביעו שכבה אחת של בד כותנה בגודל 6 אינץ 'מעל התיקון, והבטיחו שהוא נמשך מעבר לתיקון 10,20 ס"מ לכל הכיוונים. השתמשו במגפה כדי ללחוץ את התיקון במלואו למלט המהבהב.

לאחר התקנת שתי שכבות הבד, מרחו שכבת גימור של מסטיק אספלט על תיקון הגג. אם הטלאי מוחל על מערכת גג עם חצץ, אפס את החצץ מעל השטח כדי להסתיר את התיקון ולשמור על אחידות מראה הגג הכללי.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתקן חור במערכת גג מתכתית?
 2. היסודות של החלפת גגות
 3. כיצד להניע מסמרים לבטון ביד?
 4. 5 אזורי הבעיה הנפוצים ביותר של מערכת גג
 5. יסודות חוק בניית גדרות לבעלי בתים
 6. 5 טיפים לשרוד לבנות תוספת
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail