האם אתה יכול להתקין ציפוי אבן מעל לבנים?

תצטרך למרוח שכבת שריטה רטובה על הלבנה לפני שתתקין את הפורניר
לכל הפחות, תצטרך למרוח שכבת שריטה רטובה על הלבנה לפני שתתקין את הפורניר.

יש לכם אח לבנים לא מעורר השראה? או מה עם אחד מאותם קירות פנים לבנים בשנות השישים? התקנת פורניר אבן ישירות מעל לבנים עשויה להיות הפיתרון עבורכם. והכי חשוב, תוכלו לעשות זאת מבלי לקרוע את הלבנה הקיימת.

במשך עידנים, בעלי בתים ציירו מעל לבנים בניסיון לכסות אותה. אך לבנים צבועות אינן מושכות, בלתי הפיכות וגירעון כשאתה מנסה למכור את הבית שלך.

פורניר אבן הוא דרך טובה יותר להלביש לבנים פנימיות, לעדכן את ביתכם ולהעלות את ערך הנכס שלכם. אך השאלה המתקרבת נותרה: האם צריך לקרוע את כל הלבנים לפני שתוכל להתקין את פורניר האבן. או, יותר טוב, האם אתה יכול להתקין פורניר אבן ישירות על הלבנים?

פורניר אבן מעל לבנים: שורה תחתונה

כן, אתה יכול להתקין פורניר אבן מעל לבנים. אבל זה לא קל כמו לזרוק טיט על הלבנה ולמרוח פורניר. כמו במשטחים אחרים, הלבנה חייבת לספק משטח יציב לשכבת הפורניר.

לכל הפחות, תצטרך למרוח שכבת שריטה רטובה על הלבנה לפני שתתקין את הפורניר. מעיל מאפס הוא מעיל גס של מרגמה המספק שטח יציבים נקבובי עבור פורניר להיצמד. במקרה הטוב, אתה מתקין שכבה יציבה של לוח מלט מעל הלבנה, ואז מתקין את הפורניר על לוח המלט.

האם הלבנה יכולה לקחת מעיל שריטה?

אינך יכול למרוח מעיל שריטה ישירות על לבנים צבועות. לבנים צבועות לא יקבלו את מעיל השריטה מכיוון שהוא אינו נקבובי. אין זה אומר שגם כל הלבנים הלא צבועות מושלמות. לבנים חלקות או לבנים פירוריות עדיין אינן מתאימות למעיל שריטות.

לבנים חלקות אינן נקבוביות מספיק על מנת לקבל את המרגמה. לבנים מתפוררות לא יחזיקו יחד כדי להחזיק את מעיל השריטה.

טיפול פני השטח: לבנים נקבוביות, מחרטה, לוח מלט

לגבי טיפול פני השטח יש לך שתי אפשרויות. עם האפשרות הראשונה, אתה מנסה להתמודד עם הלבנה עצמה. עם האפשרות השנייה והטובה יותר, אתה מוותר על הלבנים לחלוטין, ובעצם יוצר משטח חדש מתוך מיתכת מתכת.

 1. הכן משטח לבנים: חול או פיצוץ במים את הצבע, הלכלוך או השמנים כך שיהיה לך משטח גולמי, טרי, נקבובי (אך לא מתפורר). יש בנאים שאומרים שזהו משטח הולם לקבלת מעיל שריטה.
 2. התקן מיתת מתכת: מיתת מתכת היא משטח מקובל שיאפשר לך למרוח פורניר על לבנים. ראשית, יש למרוח מלט מתכת 18 מד ללא קורוזיה על הלבנים בעזרת מחברים לבנייה. וודא שכוסות המחרטה מכוונות כלפי מעלה (חשוב על המשטח השוחק של מגרדת גבינה). חופפים את התפרים האופקיים והאנכיים ב -250 ס"מ. הקפד לעטוף את המחרטה סביב פינות (גם מבפנים וגם מבחוץ) במקום למרוח שתי חלקי מחרטה נפרדים. זה נותן למסגרת יותר יציבות.
 3. לוח מלט: לוח המלט עובד למעשה כמו שיטת מחרטה ממתכת, אך ההתקנה נקייה יותר ומאפשרת לכם להתחיל ציפוי באופן מיידי. לוח המלט מוברג או ממוסמר לבנים, בעצם מתנהג כשכבת תחתון חדשה ומתעלם מהלבנה. ואז מורחים שכבת טיט לפני הדבקת פורניר האבן.

באיזה סוג פורניר אבן להשתמש?

יש לך שלוש אפשרויות: אבן טבעית, אבן תרבותית או אבן מלאכותית. רשום לפי סדר ההעדפות של ה- DIYer:

 1. אבן תרבותית או אדריכלית: הבחירה ברוב הבונים החובבים, האבן המלאכותית עשויה מלט פורטלנד, אגרגטים ופיגמנטים של תחמוצת ברזל. אבן תרבותית או אבן מלאכותית הם שמות שניתנים לפורניר אבן מלאכותית שנראה כמו האבן האמיתית (אבן תרבותית היא גם סימן מסחרי של Boral Stone Products LLC). אבן מלאכותית היא כבדה ומהותית יותר מלוחות הפולימר מלאכותיים, אך אינה כבדה כמו אבן אמיתית. זה בא באבנים בודדות שאתה משתלב יחד חלק אחר חלק וטיט לתוך הקיר, בדיוק כמו אבן אמיתית. הקוטר נע בין 5 ס"מ ל -76 ס"מ ועובי הקיר הממוצע שלהם הוא 4 ס"מ.
 2. פורניר אבן טבעית: זה הדבר האמיתי: מגולף מכדור הארץ; יפה, כבד, וקשה לעבוד איתו. זה זמין רק מחצרות אבן ויכול להיות יקר. עם זאת, אבן טבעית יכולה להיות ניתנת לביצוע כאשר חותכים אותה לציפוי דק. זה הופך את האבן לקלה יותר וקלה יותר לטיפול. פורניר אבן טבעית אינו נפוץ, אך זהו הצורה המדויקת והמציאותית ביותר של פורניר אבן שתוכלו לרכוש.
 3. אבן פו: באבן פו אין מוצרי אבן כלל. זהו פוליאוריטן בצפיפות גבוהה ובדרך כלל מגיע בלוחות, ולא באבנים בודדות, להתקנה מהירה יותר. מוצרי אבן מלאכותיים רבים יצוקים בצורת אבנים אמיתיות, ולכן הם די מציאותיים. הדמיון מסתיים כשאתה מתלהט על אבן מלאכותית עם מפרקי הברך שלך - זה מרגיש חלול ומזויף. יתרון אחד של אבן מלאכותית הוא שהכנת משטח הלבנים היא מינימלית. אין צורך במעילי שריטה או שריטה. אתה יכול אפילו למרוח אבן מלאכותית על לבנים צבועות.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתקן גג שטוח אספלט בנוי?
 2. כיצד לתקן חור במערכת גג מתכתית?
 3. יסודות חוק בניית גדרות לבעלי בתים
 4. היסודות של החלפת גגות
 5. יסודות שיפוץ בית שלם
 6. כיצד להניע מסמרים לבטון ביד?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail