יסודות הסרת קיר נושא

הסרת קיר נושא והחלפתו בקורה שונה משמעותית מהסרת קירות פנימיים שאינם נושאים עומס
הסרת קיר נושא והחלפתו בקורה שונה משמעותית מהסרת קירות פנימיים שאינם נושאים עומס.

הסרת קיר נושא והחלפתו בקורה שונה משמעותית מהסרת קירות פנים שאינם נושאים. קירות נושאים הם אלמנטים מבניים המסייעים לתמוך במשקל הבית. קירות שאינם נושאים עומס, הנקראים גם קירות מחיצה, אינם תומכים בעומסים מלמעלה ופשוט נמצאים שם כדי לחלק חללים. אם אתה שוקל להסיר קיר נושא - בין אם אתה מתכנן לבצע את העבודה בעצמך או לשכור קבלן - יש כמה בעיות עיקריות שעליך לטפל בהן תחילה.

אתה יכול לעשות זאת בעצמך

בעוד שרוב בעלי בתים בוחרים לשכור קבלן לפרויקט כבד זה, ברוב הקהילות הרשויות המתירות מאפשרות לבעלי בתים לבצע את העבודה. בעלי בתים בעצמך חייבים לעמוד בדרישות קוד הבנייה המקומי ולעבור בדיקות, בדיוק כמו כל בונה אחר. מכיוון שכל העיריות שונות, בדוק עם רשות האישורים המקומית או מחלקת הבניין שלך לקבלת הנחיות.

יש צורך בהיתרים

רשויות היתרים מקומיות מסדירות היבטים רבים של גדרות שיפוץ לבית, שבילים, סיפונים, בריכות, שדרוג חיווט ואינסטלציה ושינויים מבניים, כמו הסרת קירות נושאת. מרבית הפרויקטים הללו דורשים היתר ובדיקות.

אין זה מפתיע שסוכנות ההיתרים שלך רוצה לדעת אם אתה מוריד קיר שמשפיע על שלמות המבנה של ביתך. ייתכן אפילו שתצטרך להגיש תוכנית מפורטת לגבי מערכת תמיכה חלופית. קירות גדולים עשויים לדרוש ציור של אדריכל ו / או חותמת אישור של מהנדס.

יש להחליף מבנים את הקירות שהוסרו

אם מוציאים משהו, יש להחליף אותו. כדי לראות כיצד זה עובד בקנה מידה קטן, שקול את חלונות הבית שלך. קירות הם הדרך הטובה ביותר להחזיק בית; חיתוך חור בקיר יכול רק להתפשר על כך. אבל כותרות לחלונות - בעצם קורות קטנות - משמשות להחלפת החלק שהוסר של מסגרת הקיר.

אותו עיקרון עובד על קירות נושאים אך בקנה מידה גדול יותר. כאשר אתה או קבלן מסירים קיר נושא, יש להחליפו באחת מהן:

  • קרן: אלומת מבנה אופקית באיכות מבנית מספקת חייבת להחליף את הקיר. מלבד שני הקצוות, לקורה אין נקודות מיסב אנכיות.
  • קרן ועמוד: קרן אופקית שיש לה מוט או ביניים אחד או יותר בין שתי נקודות הנושא הקצה היא גם תחליף מקובל.

קרן LVL מספקת תמיכה טובה יותר

למרות שזה עשוי להיות מפתה, אתה לא יכול פשוט לתפוס ארבעה על ארבעה מהמדף במרכז הבית המקומי ולהשתמש בו כקרן הנשיאה היחידה שלך. בהתאם למצבך, ייתכן שתוכל להשתמש בעץ מלא או שתוכל לכריך שניים או יותר שניים-על-עשרות או שתיים-על-שתיים יחד, לפעמים עם שכבה של דיקט בגודל 1,30 ס"מ באמצע, כדי ליצור קרן בנויה.

שיפור הוא להזמין קורת עץ פורניר למינציה (LVL). Lvls לארוז כוח גדול יותר בחלל קטן יותר מאשר עץ ממדי בגודל דומה. לפיכך, LVL בגודל 10,20 ס"מ על 15,20 ס"מ יהיה חזק יותר מחתיכה אחת של עץ ארבעה על שישה ממדים.

עם זאת, אתה עלול להיות מופתע מכך שה- LVL אינם יקרים במיוחד. LVLs אדריכלי הם יקרים משום שהעץ נועד לצפייה, ולא מכוסה בקיר גבס. LVLs שאינם אדריכליים זולים באופן דרמטי מגרסאות אדריכליות.

קרן החלפה תהיה מתחת לתקרה

הסיבה לכך היא שקורות הרצפה שלמעלה עשויים להיות שקצותיהם מונחים על הקיר העומס
הסיבה לכך היא שקורות הרצפה שלמעלה עשויים להיות שקצותיהם מונחים על הקיר העומס.

ברוב המקרים הקורה החלופית תהיה נמוכה מגובה התקרה. הסיבה לכך היא שמבנה הרצפה מעל מונח על גבי הקורה. לחלופין, כדי להפוך את הקורה לשטוף עם התקרה, עליכם לקצץ את קורות הרצפה מעל ולהכניס את הקורה למישור הרצפה, ואז לתלות את קצות הקורות מצדי הקורה באמצעות מתלי קורת מתכת. זה דורש עבודה רבה יותר מאשר פשוט להחליף את הקיר העומס בקורה מתחת לקורות.

הודעות ביניים עשויות להפוך את הפרויקט לנקי יותר

הודעות אנכיות (או עמודים) המתערבות מתחת לקורת נשיאה אומנם מורידות מאותה מראה רצפה פתוח ללא רבב. עם זאת, כל סוג של תמיכה אנכית שתוכלו להוסיף מתחת לקורה אופקית יעניק למכלול הקורה שלכם חוזק גדול בהרבה.

בנוסף, אם אתה נתקל בבעיות עם הקורה הבולטת יותר מדי מתחת לגובה התקרה, הודעות יכולות לאפשר לך להסתדר עם קרן קטנה יותר, ובכך פחות בולטת.

חפש עזרה בגודל הקורה

טבלאות טווח זמינות זמינות אך קשה לקרוא להדיוט. בנוסף, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת גודל הקורות, כגון סטיה, גזירה, משקל מת לעומת משקל חי ועומסי גג. זה מקשה על גודל הקורה עבור החובבן.

מהנדס מבנים או קבלן יכול להתייעץ איתך לגבי גודל הקורה הנכון. כמה מהנדסי מבנים עשויים להסכים לעבוד לפי שעה.

השתמש בתומכים זמניים

לפני שתסיר כל חלק ממסגרת הקיר העומס, עליך לבנות קיר תמיכה זמני משני צידי הקיר העומס. הסיבה לכך היא שקורות הרצפה שלמעלה עשויים להיות שקצותיהם מונחים על הקיר העומס. אם תוסיף תמיכה זמנית רק בצד אחד של הקיר, יתכן שהקורות בצד השני לא יתמכו.

קורות מבניות הן קריטיות

מבנים בנויים היטב בנויים עם יתירות בראש. גם כאשר מוסרים אלמנט מבני מרכזי כגון קיר נושא פנימי, שאר חלקי הבית עלולים להישאר שלמים פחות או יותר. אתה רואה זאת לעיתים קרובות לאחר טורנדו או רעידת אדמה, שבהם בתים דו קומתיים קירות חיצוניים שלמים נקרעו, אך הבניין נשאר עומד.

הסיבה לכך היא יתירות. גם כשהקיר מוסר, שלל אלמנטים שזורים אחרים, מבניים ולא מבניים, נמתחים יחד כדי לשמור על שלמות המבנה הכללי. כשהקיר יוצא, ריצוף, תת רצפה, כיסוי תחתון, קירות שכנים, קורות קורות, קורות עץ ואלמנטים רבים אחרים נכנסים לשחק כדי להחזיק את המבנה ללא פגע.

עם זאת, כוח הכבידה ישתלט אט אט והבית יתחיל לרדת ולצנוח. אין לפרש זאת כעידוד להסרת קירות נושאים ללא החלפת קורות; די ההפך. זו תזכורת שאסור להפסיד אותך מכוח יתירות מבנית. כוח המשיכה ינצח. זה רק עניין של מהירות זה קורה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail