חדרי שמש נגד תוספות לחדר מלא

תוספת אמיתית של חדר מוסיפה יותר ערך הון לבית שלך מאשר חדר שמש נוסף
בקיצור, תוספת אמיתית של חדר מוסיפה יותר ערך הון לבית שלך מאשר חדר שמש נוסף.

אם אתם מבקשים להוסיף מקום לביתכם, אפשרות אחת היא לשכור קבלן לבניית תוספת חדר שמוסיפה פגישה או הרחבה לטביעת הרגל העיקרית של הבית. אבל זו גם אפשרות שיכולה להבהיל במהירות בעלי בתים מודעים לתקציב כשההצעות של קבלנים כלליים נכנסים. זה בכלל לא נדיר שתוספת בהתאמה אישית תעלה מעל 74600 €, וזה כמעט בלתי אפשרי להשיג כל תוספת מותאמת אישית מסוג זה נעשית בפחות מ 37300 €

מחירים אלה גורמים במהירות לאנשים רבים לחפש חלופות לתוספות חדרים בהתאמה אישית. חלופה פופולרית אחת היא חדר שמש - חלל המגשר בין חללים פנימיים וחיצוניים עם אזור מגורים משלים ונוח. העובדה שחדר שמש בדרך כלל עולה כמחצית מתוספת מסורתית בנויה במקל הופכת את זה לאופציה אטרקטיבית מאוד עבור אנשים רבים.

הגדרות

בעיני המתחילים, המונחים השונים המשמשים לשטח מגורים נוסף יכולים לבלבל:

תוספת בנויה מקל

בנוי מקל הוא המונח הקצר לכל סוג של מבנה שנבנה מאפס. במקרה זה הכוונה היא לתוספות בתים, תוספות חדרים ותקלות אחרות שנבנות מעץ, בטון, זכוכית, ציפוי בית ורעפים - כמעט כל רכיב המשמש בבניית בית. לתוספות אלה עשויים להיות מרתפים מלאים תחתיהם באזורים שבהם זה הנורמה. תוספת חדרים אמיתית חייבת להיות בשירות חשמל מלא ושירות HVAC. סוג זה של תוספת חדרים מוסיף לאזור הכיכר הרשמי של הבית. על פי קוד שימור האנרגיה הבינלאומי (IECC), כל חלל מגורים מותנה אינו יכול להכיל יותר מ -40 אחוז משטח הקיר המוענק לחלונות זכוכית.

חדרי שמש

המונח חדר שמש מוגדר בדרך כלל כחלל בילוי המגשר בין אזורי מגורים בפנים ובחוץ, בדרך כלל עם כמות ניכרת של שטח קיר המוקדש לזכוכית - לעתים קרובות עד 80 אחוזים. קודי בנייה בדרך כלל אינם מחייבים שירות שמש חשמל או שירות חימום / קירור מרכזי, אם כי זה לא כלל מהיר וקשה. כיום יש חדרי שמש רבים שירותי חשמל, וייתכן שיש בהם חימום וקירור משלימים. חדרי שמש בנויים לרוב על לוחות בטון צפים עם יסודות היקפיים רדודים, כמו אלה המשמשים למוסך; מרתפים מלאים מתחת לחדרי שמש הם נדירים.

טרומי מול חדרי שמש מותאמים אישית

בקטגוריית חדר השמש, אם כי ישנן שתי קטגוריות משנה. ניתן לבנות את חדרי השמש בהתאמה אישית על ידי קבלן כללי מקומי שיתכנן ויבנה את חדר השמש לפי מפרטכם. חדרי שמש כאלה כוללים מסגור מסורתי עם מסגרות גג ורעפים, אך הקירות הם בעיקר זכוכית, שנוצרו על ידי דלתות פטיו או חלונות באורך מלא.

עם זאת, באופן נפוץ יותר, חדרי השמש של ימינו בנויים מערכות טרומיות המגיעות עם חתיכות מסגרת של פלדה, אלומיניום או פיברגלס, יחד עם לוחות הזכוכית לקירות. תוספות טרומי שמש טרומי מורכבות בצורה דמוית פאזל, בדרך כלל על ידי טכנאים מוסמכים. העובדה שמדובר ב"ערכות "אינה אומרת כי הרכבה היא פרויקט DIY קל, אם כי בעלי בתים רבים הרכיבו אותם בהצלחה. חדר שמש טרומי מתוכנן ומפוברק מחוץ לאתר ואז נשלח לחתיכות לביתכם ארוז בקרטונים שטוחים. הרכבה יכולה להיעשות על ידי בעל בית, או לעתים קרובות יותר על ידי קבלן המזוהה עם יצרן הערכה.

עלויות

תוספות חדרים אמיתיות חייבות להיות באותו שירות HVAC מרכזי כמו שאר חלקי הבית
לעומת זאת, תוספות חדרים אמיתיות חייבות להיות באותו שירות HVAC מרכזי כמו שאר חלקי הבית.

העלויות עבור חדרי שמש משתנות מאוד. סקר שנערך לאחרונה הראה כי העלות הממוצעת של חדר שמש הייתה 11300 אירו, באופן ארצי, אך עלויות העולות על 56000 יורו אפשריות גם עבור חדר שמש גדול כאשר נדרשת תשתית חדשה.

להלן כמה עלויות אופייניות לערכת חדר שמש בגודל 15 על 15 מטר:

 • המחיר ההתחלתי לאולמות שמש ערכת עץ הבנויים מחומרים סטנדרטיים הוא כ- 11200 €
 • שרותי שמש של אלומיניום וזכוכית מהשורה הראשונה יכולים לעלות עד 16400 €
 • צפה לשלם 14900 € עד 26100 € אם אתה רוצה שחדר השמש יהיה חלל לארבע עונות, עם קירות מוגמרים ושירות חיווט וחימום.

רכיבים

מכיוון שבוני חדרי שמש בשנים האחרונות מגבירים את משחקם ומשכתבים חלק מהכללים, ההבחנות הללו בין תוספות בנויות מקל לבין חדרי שמש משתנות ומצטמצמות ללא הרף. לדוגמא, הייתה תקופה בה מרבית חדרי השמש הטרומיים לא היו מחוברים לחשמל. כעת, זו אפשרות קיימא עם מרבית חבילות השמש.

 • HVAC: חדרי שמש אינם חייבים בהסקה וקירור מרכזי (HVAC). בחדרי שמש שנבנו בהתאמה אישית יש בדרך כלל לפחות חימום, לרוב בצורה של לוחות חשמליים או תנורי חימום. לעומת זאת, תוספות חדרים אמיתיות חייבות להיות באותו שירות HVAC מרכזי כמו שאר חלקי הבית.
 • שירות חשמל: חדרי שמש אינם נדרשים לחוטית לחשמל, אם כי הם הולכים וגוברים, במיוחד כאשר הם נבנים בהתאמה אישית. אפילו ערכות חדר שמש טרומי עשויות לכלול הוראות להוספת שירות חשמל. לעומת זאת, תוספות חדרים בנויות מקל נדרשות לעמוד באותן דרישות קוד לשירות חשמלי כמו שאר הבית - וזו אחת הסיבות שהן יקרות יותר מחדרי שמש.
 • עלויות בנייה: באופן כללי, יש sunrooms בעלות הבנייה נמוכה יותר לכל מטר 2 מ תוספות חדר רגיל נבנה על ידי קבלנים וקבלני משנה בכלל. מ 2 עלויות גיל sunrooms הן בדרך כלל כמחצית מזה של תוספות בחדר.
 • מספק מרחב משלים: המטרה העיקרית של חדר שמש היא לספק מרחב משלים עם אור טבעי נדיב לקריאה, גידול צמחים, שיכון ספא וכו '. זוהי הבחנה חשובה בנדל"ן מכיוון שמרחב משלים נראה אחרת משטח המגורים החיוני מסופק על ידי תוספת אמיתית לחדר. בקיצור, תוספת אמיתית של חדר מוסיפה יותר ערך הון לבית שלך מאשר חדר שמש נוסף.

תפיסות מוטעות

בלהיטותם להוסיף חדר שמש, בעלי בתים לעיתים קרובות מניחים הנחות שגויות מסוימות לגבי חדרי שמש. להלן מספר תיקונים לתפיסות מוטעות נפוצות:

 • חדרי שמש אכן דורשים היתרי בנייה. ברוב הקהילות, אפילו ערכת חדר השמש הקטנה ביותר או החדר הבנוי בהתאמה אישית ידרשו היתר בנייה על מנת לבנות אותו.
 • חדרי שמש טרומיים אינם תמיד זולים יותר ממרחבי שמש שנבנו בהתאמה אישית. ישנם תוספות רבות ושונות שתוכלו לציין עבור ערכה טרומית, וערכת חדר שמש מהשורה הראשונה עם כל האפשרויות האפשריות יכולה להתקרב לעלות תוספת חדר.
 • יתכן שחדרי השמש שלכם יזדקקו לבסיס. דרישות הקרן מגוונות כמו היישובים שבהם קודים אלה חלים. ככלל, תזדקק לבסיס בנייה מתאים לחדר השמש הבנוי באתר שלך, אם כי לפעמים ניתן להרכיב ערכות חדר שמש טרומי על לוחות פטיו או סיפונים קיימים.

חברות טרומי שמש עם טרומי

כמה מיצרני חדר שמש טרומיים מכובדים כוללים את הדברים הבאים:

 • חדרי שמש של TEMO: החל משנת 1967 עם המייסד נינו ויטאלה, TEMO מייצרת מאז חדרי שמש, חדרי מסך וכיסויי פטיו. ממוקם כעת בעיירת קלינטון, מישיגן, TEMO התרחב למרתפים / תוספות ופרגולות. חדרי שמש של TEMO מותקנים תוך יום עד יומיים.
 • מתחמי פטיו: הממוקמים במקדוניה, אוהיו, מייצרים פאטיו מארזי שמש מאז 1966. בנוסף, החברה מייצרת סולריום, חדרי מסך, תריסים וחדרי שמש וריהוט לחדרי שמש.
 • פלוריאן: פלוריאן, הממוקם בג'ורג'טאון שבדרום קרוליינה, מכין מגוון ערכות חדר שמש מהקצה העליון, יחד עם חממות וחממות.
 • חדר שמש וחלון שמש בקולורדו: הממוקם בדנבר, קולורדו, קולורדו שמש וחלונות מייצרים ערכות חדר שמש במגוון סגנונות, ומחיר מחירים בהתאם למפרט שלך.

מילה אחרונה

חדר שמש הוא אלטרנטיבה מפתה להפליא לתוספת קונבנציונאלית בגודל מלא. בממוצע, המרחבים הקלים האלה הם זולים יותר מתוספות בנויות מקל, ומכיוון שמדובר בפחות קבלני משנה, חדרי השמש עולים במהירות. למרות שהמרווח שהוסיף חדר שמש מוגדר כחלל משלים - לא שטח המגורים החיוני שמציע תוספת החדר - עבור בעלי בתים רבים, אולם שמש הוא בחירה מושלמת.

מאמרים בנושאים דומים
 1. יסודות הסרת קיר נושא
 2. ניקוי הציפוי שלך לפני הצביעה
 3. היסודות של החלפת גגות
 4. האם אתה יכול להתקין ציפוי אבן מעל לבנים?
 5. כיצד לתקן חור במערכת גג מתכתית?
 6. 5 אזורי הבעיה הנפוצים ביותר של מערכת גג
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail