כיצד להשתמש ולהסיר ברגי עוגן קיר?

אם אתה משתמש בעוגן קיר גבס מושחל
אם אתה משתמש בעוגן קיר גבס מושחל, הברג אותו באמצעות מברג ראש פיליפס.

ברגי עוגן משמשים לתליית חפצים קלים עד כבדים למחצה על קיר, כמו מראה גדולה, מדף קיר או מראה. עוגני ברגים מועילים מכיוון שהם מאפשרים לך לתלות פריטים כמעט בכל מקום, מבלי לחפש חתיכה להטביע את הבורג. היתרון הגדול הנוסף של עוגני הברגים הוא הגמישות: אינך מחויב למרווח הנוקשה של החתיכים, בדרך כלל 41 סנטימטרים במרכזם.

חשוב מכך, ברגי עוגן נועדו למנוע ממשקל החפץ למשוך מסמרים או ברגים מהקיר, ויוצרים חורים מכוערים וכן מהווים סכנת בטיחות פוטנציאלית.

כלולים בחינם עם מוצרים רבים, סוגים מסוימים של ברגי עוגן אינם עומדים בתפקיד. במקרים אלה, כדאי לכם לרכוש עוגני בורג איכותיים וזולים יותר ממרכז הבית המקומי או מחנות החומרה. ברגע שהם עברו את דרכם וכבר אין צורך בהם, הם יכולים להפוך לברנלים בקיר: בליטות שתופסות אור בזווית נמוכה וקשה מאוד להסיר אותם.

למד כיצד להתקין אותם בצורה נכונה וכן כיצד לחסל אותם לאחר ששימשו את מטרתם.

כיצד להתקין עוגני בורג

מוצרים קלים נמכרים לעיתים קרובות כאשר הברגים ושרוולי הפלסטיק כבר נמצאים באריזה. יש לתלות חפצים כבדים בינוניים, כמו מראות או מדפים, באמצעות ברגים.

אם האובייקט הנתלה שביר במיוחד או בעל ערך, שקול לרכוש ברגי קיר כבדים, כמו Toggler SnapSkrus (קנה באמזון). שרוולי טייס עצמי אלה מגיעים עם ברגים משלהם ומחזיקים עד 29 ק"ג כל אחד בקיר גבס. SnapSkrus אמנם יקר למדי, אך מספק עוגן יציב יותר מאשר עוגני השרוול הפלסטיים הדחופים המסופקים בחינם עם מוצרים מסוימים.

אבל אם הפריט קל למדי ואינו בעל ערך מיוחד, ברגי העיגון משרוול הפלסטיק עובדים בסדר מכיוון שיש להם עדיין מידה טובה של חוזק גזירה.

תשיג את המשקל נכון

כאשר ברגי העיגון נכשלים, זה לעתים קרובות בגלל שהתקין לא העריך נכון את משקל האובייקט. קבע את משקל האובייקט בעזרת אבנית או על ידי התייעצות עם האריזה. רכשו את ערכות העיגון והברגים המתאימות. התווית שעל הקופסה תציין את המשקל המקסימלי שתומך במעגן העוגן ובורג.

באופן כללי, ניתן לתלות תמונות וחפצים במשקל כולל של 7 ק"ג או פחות באמצעות ברגי פלסטיק ועוגני שרוולים או עוגני קיר גבס מתכתיים. מראות ותמונות עם זכוכית שניהם כבדים מאוד ודורשים את העוגנים החסונים ביותר שאתה יכול לקנות.

השתמש במקדחה כדי ליצור את החור

מפתה להכין את החור הראשוני עם מסמר מכיוון שהדבר גורם לבלגן פחות מקידוח. אך דרוש מקדחה בכדי לנקות מקום מספיק לשרוול העוגן.

המקדח צריך להיות מעט קטן יותר מהקצה הסגור של העוגן. אם המעט גדול מדי, העוגן לא ישתלב היטב בתוך החור. קדח בעדינות במרכז סימן העיפרון. מברישים את האבק מהאזור.

כלל אצבע טוב הוא להקטין את החור ממה שאתה חושב שהוא צריך להיות. אם הוא מתגלה כקטן מדי, תמיד תוכלו להגדיל אותו. אך אם הוא גדול מדי, אין דרך להקטין את גודלו. האפשרות היחידה בשלב זה היא לקדוח חור אחר במקום אחר.

הקש עליו בשאר הדרך והוסף את הבורג

ההתאמה חייבת להיות צמודה מספיק כדי שנדרש הקשה עדינה בכדי להכניס אותה. אבל אם היא צמודה מדי, השרוול יתעקם. הקש בעדינות את עוגן הפלסטיק בקיר באמצעות פטיש או פטיש גומי.

הכנס את הבורג לעוגן והברג אותו לאט. אם אתה משתמש בעוגן קיר גבס מושחל, הברג אותו באמצעות מברג ראש פיליפס. אם משתמשים בעוגן מתג, משחילים את המתג על הבורג כ- 0,60 ס"מ מהקצה. דחף את המתג דרך החור בקיר. המתג ישמיע צליל הצמדה כאשר הוא נפתח בצד השני של הקיר. הדק את הבורג עד שהוא צמוד, אך אל תדק יותר מדי או שאתה עלול לפגוע בקיר הגבס.

כיצד להסיר עוגני בורג

חשוב באותה מידה כמו התקנת עוגני בורג הוא כיצד להסיר אותם מבלי לפגוע בקיר שלך. לרשותך שתי שיטות. אם השיטה הראשונה מתגלה כקשה מדי, עבור לשיטה הבאה.

הסרת הבורג ושרוול העיגון

 1. כבה את הבורג וזורק אותו.
 2. חטטו בעדינות את קצה השרוול הגלוי בעזרת מברג שטוח, כך שתוכלו לתפוס אותו בעזרת צבת אף.
 3. השתמש בצבת כדי למשוך את השרוול היישר החוצה.

הקש וכסה במקום להסיר

כאשר בלתי אפשרי להסיר עוגני קיר מבלי לפגוע בקיר הגבס, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להקיש אותו עוד יותר אל הקיר ולכסות אותו, ואז לצבוע אותו.

 1. הניחו מברג פיליפס גדול על קצה העוגן.
 2. הקש בעדינות בפטיש עד שהעוגן שוקע מתחת לפני השטח של קיר הגבס. אתה לא צריך להגיע רחוק.
 3. מכסים תרכובת קיר גבס וצובעים עליו.
מאמרים בנושאים דומים
 1. חדרי שמש נגד תוספות לחדר מלא
 2. יסודות הסרת קיר נושא
 3. כיצד לתקן חור במערכת גג מתכתית?
 4. ניקוי הציפוי שלך לפני הצביעה
 5. כיצד לתקן גג שטוח אספלט בנוי?
 6. היסודות של החלפת גגות
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail