12 דברים שכדאי לדעת על קירוי מתכות

ישנם כיום מוצרי קירוי מתכתיים בסגנון רעפים שכמעט ואינם ניתנים להבחנה מגגות רעפים אספלטיים מסורתיים
ישנם כיום מוצרי קירוי מתכתיים בסגנון רעפים שכמעט ואינם ניתנים להבחנה מגגות רעפים אספלטיים מסורתיים.

קירוי מתכות נכנס כעת למיינסטרים והפך לאופציה קיימא כמעט לכל הבתים, למעט אלה עם גובה גגות שטוח מאוד. גם כל גגות המתכת לא צורחים "מתכת". יש כיום מוצרי קירוי מתכתיים בסגנון רעפים שכמעט ואינם נבדלים מגגות רעפים אספלטיים מסורתיים. אם אתה תוהה לגבי היתרונות של קירוי מתכת, הנה 12 דברים שכדאי לדעת.

גגות מתכת אינם רק חידוש

פעם, קירוי מתכות נמצא רק בבתים יוקרתיים שתוכננו על ידי אדריכלים. זה כבר לא נכון. קירוי מתכות נמצא יותר ויותר בבתים קונבנציונליים, בזכות הגדלת הזמינות ושיפור תהליכי הייצור. על פי הנתונים הסטטיסטיים בענף, נתח השוק לקירוי מתכות גדל בקצב של כ -3 אחוזים בכל שנה בשנים האחרונות; נכון להיום, כ -15% מכלל מתקני הגג משתמשים בחומרי קירוי ממתכת. במקביל, נתח השוק לקירוי רעפים אספלט צנח, וכעת הוא מהווה כ -59% מכלל הקירוי שהותקן.

ניתן להתקין קירוי מתכת מעל גגות קיימים

ניתן להתקין גגות מתכת מעל הגג הקיים שלך מבלי לקרוע רעפים, בתנאי שקודי הבנייה המקומיים מאפשרים זאת. אמנם הסרת שלבקת חוגרת היא המסלול המועדף, אך קרע הוא מבולגן ומעלה את עלות העבודה.

בעיה אפשרית בהתקנה מסוג זה היא אדי מים כלואים. אם נלכדים בין קירוי המתכת לקירוי הישן, לחות יכולה להצטבר ולגרום לעובש וריקבון. אבל גגות יכולים להתקין גג מתכת מאוורר שמבטל את הבעיה הפוטנציאלית הזו. לחלופין, התקנת קירוי המתכת החדש מעל רצועות פרווה (1X3S או דומה) תרים את המתכת ותספק כיס אוויר מאוורר בין שכבה לשכבה.

הקפד להתייעץ עם קודי הבנייה המקומיים לפני התקנת גג מתכת ישירות על שלבקת חוגרת ישנה. תחומי שיפוט מסוימים עשויים לדרוש קרע מלא בכל פעם שמותקן גג חדש.

גגות מתכת אינם רועשים יותר מגגות אספלט

למרות שמדובר בתפיסה מוטעית שכיחה שגגות מתכת רועשים כאשר יורד עליהם גשם או ברד, המציאות היא שכאשר הם מותקנים כראוי, קירוי מתכות אינו רועש יותר מכל סוג אחר. קירוי מתכת מותקן בדרך כלל על גבי מצע מוצק. בנוסף, עליית הגג והבידוד מהווים מחסום קול. משטחי מגורים פנימיים, תושבים לעיתים נדירות מבחינים בכל עלייה ברמות הקול בעת התקנת גג מתכת.

קירוי מתכת אינו מושך ברקים

אתה עשוי לחשוב שגג מתכת ימשוך ברקים, אך עובדות או נתונים סטטיסטיים לא מדגישים זאת. על פי עלון טכני של איגוד בניית המתכות, "קירוי מתכות אינו מגדיל בשום צורה את הסיכון למכת ברק." לא זו בלבד, אלא שאם קירוי מתכת אכן נפגע מברקים, הוא פחות דליק מחומרי קירוי קונבנציונליים כגון רעידות עץ או שלבקת חוגרת.

כטענת העלון, "מכיוון שקירוי מתכות הוא גם מוליך חשמלי וגם חומר שאינו דליק, הסיכונים הנלווים לשימוש בו ולהתנהגותו במהלך אירוע ברק הופכים אותו לבנייה הנחשקת ביותר."

הסיבה שגגות מתכת אינם מושכים תאורה היא פשוטה: תאורה מחפשת דרך לקרקע, ולכן עצים, עמודי טלפון ומבנים כאלה נוטים למשוך ברקים. גגות מתכת הם רכיבים מבניים מבודדים, ללא נתיב ישיר לקרקע הטבוע בעיצובם. לפיכך, אין שום סיבה מדעית לתאורה לפגוע בגג מתכת לעתים קרובות יותר מאשר פוגעת בגג רעפים אספלט.

קירוי מתכות יכול להיות משתלם יותר

למרות שרוב מוצרי קירוי המתכת נושאים באחריות המשתווה לרעפי האספלט הטובים ביותר (כ -30 שנה), אולם בפועל ידוע כי גגות מתכת מחזיקים מעמד 50 שנה ומעלה. על פי סטטיסטיקה של ביטוח חקלאי ממלכתי, גגות מתכת נוהגים לאורך זמן בין 40 ל -70 שנה. לכן נדיר מאוד שבעל בית מתקין יותר מגג מתכת אחד במשך הזמן שהוא גר בבית. לעומת זאת, בעל בית יחליף ככל הנראה גג רעפים אספלט פעמיים או אפילו שלוש או ארבע פעמים במהלך 50 שנה. בסך הכל, אמנם עלות גג מתכת יקרה יותר מקירוי אספלט (בערך כפול), אך היא יכולה לחסוך כסף לאורך תקופה ארוכה.

קירוי מתכות אטום לפגיעות באש, ריקבון וחרקים

ניתן להתקין גגות מתכת מעל הגג הקיים שלך מבלי לקרוע רעפים
ניתן להתקין גגות מתכת מעל הגג הקיים שלך מבלי לקרוע רעפים, בתנאי שקודי הבנייה המקומיים מאפשרים זאת.

אחת הסיבות העיקריות לכך שקירוי מתכות התפוצץ בפופולריות היא שהוא חסין אש כמעט. עם העלייה בסכנות השריפה, קירוי מתכות הפך לחומר הקירוי הנבחר בחלקים רבים של הארץ. ולא רק זה:

  • חרקים כגון טרמיטים לעולם אינם יכולים לאכול קירוי מתכת.
  • קירוי מתכת אטום לריקבון וטחב.
  • מכיוון שהוא מוליך חום במהירות מהשמש, שלג מחליק מהר יותר מאשר עם קירוי קונבנציונאלי.

גגות מתכת יעילים יותר באנרגיה

מחקרים בתעשייה מראים שגגות מתכת משקפים חום קורן סולארי, מה שיכול להפחית את עלויות הקירור ב -10 עד 25 אחוזים. באקלים בו עלויות הקירור גבוהות מעלויות החימום, ציפוי גג מתכת בציפוי מבריק או גרגירי יכול למקסם את יכולת ההשתקפות של הגג ולשפר את החיסכון באנרגיה.

קירוי מתכת יכול לעבוד על גגות בעלי שיפועים נמוכים

לעתים קרובות מאמינים כי קירוי מתכות מתאים רק לגגות בעלי שיפוע תלול, אך קירוי מתכת עם תפר עומד יכול לעבוד בסדר גגות בעלי גבהים עדינים. סוג זה של קירוי מותקן ביריעות גדולות עם תפרים המוגבהים ואטומים היטב יחד כדי להתנגד למים. אמנם יש צורך בשיפוע כלשהו כדי להבטיח זרימת מים, אך רוב הבתים יכולים לקבל קירוי מתכת.

ברד חמור עלול להרוס קירוי מתכות

גגות מתכת אמנם עמידים ונטולי תחזוקה במידה ניכרת מאשר רעפי אספלט וצורות קירוי אחרות, אך הם אינם ניתנים להריסה. יש במיוחד תנאי מזג אוויר שמבשרים על קירוי מתכות: ברד גדול. במיוחד אלומיניום ונחושת יכולים להיות רגישים לשקעים כאשר אבני ברד מתקרבות לגודל כדור הגולף. פלדה קשה יותר ומחיריה טוב יותר בסופות ברד, אך אם אתה גר באזור בו ברד קטסטרופלי כזה יכול להתרחש, שים לב לכך כשאתה שוקל מתכת. ברד בגודל אפונה או אפילו גרוטה הוא לעיתים נדירות בעיה, אך ידוע כי אבני ברד גדולות יותר הורסות גגות מתכת.

ואז שוב, ברד גדול יכול גם להרוס גג רעפים אספלט, כך שאם אתה מקפיד על ביטוח בעל בית טוב המכסה נזקי סערה כאלה, אין סיבה שלא להתקין קירוי מתכת.

התקנה ותיקון דורשים לרוב איש מקצוע

ידוע כי מכשירי DIY התקינו ותיקנו גגות מתכת, אך בדרך כלל לא מומלץ. קירוי מתכות זמין בדרך כלל רק אצל קמעונאים נבחרים, וטכניקות ההתקנה והתיקון הן כישורים מיוחדים. אם תבחר בגגות מתכת, סביר להניח שתתקשר למומחה אם יתעוררו בעיות. למרבה המזל, בעיות כאלה הן נדירות עם גגות מתכת.

פתחי פתחי הרכס ברורים יותר

ברוב הבתים כיום, אוורור בעליית הגג מסופק על ידי פתח רכס רציף החוצה את פסגת הגג. על גג רעפים, פורקן רכס רציף זה (CRV) הוא רצועת חומר דמוי רעפים העובר לאורך כל פסגת הבית, ומסווה חורי זרימה בצידי הרכס. סביר להניח שראיתם את זה אינספור פעמים, אבל כנראה שמעולם לא ממש שמתם לב מכיוון שה- CRV בדרך כלל שוכב מאוד ומשתלב בצורה מושלמת עם הגג שמסביב.

על גגות מתכת רבים, במיוחד גגות תפרים עומדים, ה- CRV הוא גם מתכתי, והוא בולט עוד יותר ולכן מורגש הרבה יותר. קווים או רכסים עבים ובולטים אלה טבועים בגגות מתכת ומוסיפים למראה הייחודי שלהם.

גגות מתכת ניתנים למחזור

למרות שגגות המתכת עמידים מאוד, כאשר מגיע הזמן להחליף אחד, המתכת הישנה מתקבלת בקלות בשקעי מחזור מתכות. לעומת זאת קירוי אספלט ישן מיועד בדרך כלל לתפוס מקום במזבלה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail