בניית תוספת לבית: יתרונות וחסרונות

בניית תוספת היא כמו תכנון בית חדש לגמרי ללא הוצאות של בית חדש לגמרי
בניית תוספת היא כמו תכנון בית חדש לגמרי ללא הוצאות של בית חדש לגמרי.

בכל פעם שהריביות יורדות והלוואות הון ביתיות הופכות להיות משתלמות, קמה תזמורת פטישים ומסורים ברחבי המדינה. זה הקול של עובדים שבונים בטירוף תוספות בתים. תוספת הבית היא רכישת שיפוץ הבית היקרה ביותר שבעל בית יבצע אי פעם. זו בדרך כלל הפעם היחידה שבעל בית יכתוב צ'ק בן שש ספרות לפרויקט אחד. שלא כמו עבודת צבע פנים או גינון, תוספת בית היא פרויקט שלא ניתן לבטל. לכן כדאי לשקול היטב את התהליך הזה, שיכול להיות מתגמל ומיסוי לסירוגין, מכל הזוויות לפני שכותבים את ההמחאה הראשונה לקבלן.

יתרונות

תוספות בית הן כל היצירה שלך

יתכן שיהיה לך בית ישן שנוצר בתחילה על ידי בנאי ובעקבות כך שונה במהלך השנים על ידי בעלי בתים אחרים. כשאתה מתקין רצפות חדשות, צובע את הקירות או משפץ חדר אמבטיה, אתה רק מוסיף את הנגיעה הייחודית שלך לפאסטיש זה.

אבל תוספת ביתית היא מרחב שתוכלו לתבוע באופן לגיטימי כיצירה משלכם. בניית תוספת היא כמו תכנון בית חדש לגמרי ללא הוצאות של בית חדש לגמרי. כמה פרויקטים של שיפוצים מרגשים ומספקים באופן יצירתי כמו עבודה עם הלוח הריק שמקנה לך בניית תוספות.

תוספות עולות על דרכים אחרות להוסיף שטח

כשאתה בוחן את הדרכים השונות להוסיף מקום לבית שלך, שום שיטה אחרת ליצירת שטח אינה תואמת את תוספת הבית מבחינת ערך פיננסי ורגשי.

חדרי שמש הם השקעות גרועות שכן קונים מאוחרים יותר עשויים לראות בהם יותר התחייבויות שיש לקרוע מאשר חללים איכותיים. אם תחליט להשקיע שש דמויות בחדר שמש ממוזג לחלוטין, אתה יכול פשוט לבנות את מה שאתה באמת רוצה, תוספת לבית.

מרתפים מוגמרים הם חללים קיימא למגורים ולבילויים. אבל אלא אם כן יש לך מרתף לאור יום, שבו צד אחד צמוד קרקע או כמעט כך, מרתפים יכולים להיות מקומות קודרים עם מעט חלונות או ללא חלונות. בנוסף, אינך מוסיף עוד שטח מרובע לביתך.

ניתן לתאר בצורה הטובה ביותר תוספות לחדרים כתוספות מיני-בתים. מדובר בתוספת אך הם רק חדר אחד, ולא מרובה. תוספות בית אמיתיות כוללות חדרים רבים. תוספות חדרים הן אמנם האלטרנטיבה הטובה ביותר לחיסכון בעלויות לתוספות בתים, אך עדיין מדובר בעלות כספית ניכרת ושיבוש פרטיותכם.

יחס עלות-ערך גבוה במיוחד

מחקרים מראים שכמעט כל העלות של תוספת דו-קומתית לטווח בינוני עשויה להתאושש בזמן המכירה. ביטוי המפתח, "ניתן להחלים", פירושו שאין שום דרך לחזות את שוק הנדל"ן שנים מראש. בדרך כלל זול יותר לבנות תוספת מאשר לקנות בית חדש השווה לחלל הבית הקיים שלך בתוספת תוספת. לכל הפחות, עלויות הסגירה הכרוכות במכירת הבית הישן שלך ובקניית הבית החדש ידחפו את האפשרות הזו מעל לראש.

חסרונות

לא ניתן להבטיח מחיר חוזר גבוה יותר

מכיוון שעלויות ההיקף גדלות, אתה עדיין עלול להפסיד כסף כאשר תחליט למכור את הבית. שטח רב יותר בתוספת פירושו עלויות חימום וקירור גבוהות יותר, חלונות נוספים לשטיפה ומרזבים לניקוי, ארנונה מוגברת ועוד בית לניקוי.

למרות שתוספות מציעות פוטנציאל ליחסי עלות-ערך גבוהים יותר מאשר פרויקטים של שיפוצים אחרים, עדיין ייתכן שלא תחזירו את העלות המלאה של התוספת כשאתם מוכרים. זהו הימור שבעלי בתים רבים מבצעים. בניית תוספת בידיעה המלאה שתמכור את הבית תוך שנה-שנתיים פירושה בדרך כלל להפסיד כסף, אלא אם כן אתה נמצא בשוק נדל"ן לוהט במיוחד.

תוספות בתים מנצלות שטח רכוש

אלא אם כן תוסיף סיפור שני, תאבד שטח בחצר על ידי בניית תוספת. ברגע שאתה בונה תוספת בתים צמודי קרקע, זהו שטח שלא ניתן יהיה לשחזר לעולם.

אם יש לך ילדים צעירים ואתה רוצה שהם ישחקו בחוץ, ייתכן שתרצה לעכב את התוספת עד שהם התבגרו או שלא אכפת להם יותר ממשחק חיצוני. המגמה לחצרות קטנות וקטנות יותר נמשכת כאשר בתים בגודל ממותה עוטפים הרבה. בחלק מהקהילות, תגובה חריפה נגד בתים תוססים בחצר עוררה קריאות לשינויים בייעוד ובהיתרים.

בניית תוספות מחייבת רגשית

בימים הראשונים של בניית תוספת, זה יכול להיות מרגש. בהתחלה, אתה בקושי יכול לחכות שהעובדים יופיעו. נראה שהם לא יכולים להגיע די מהר.

ואז בשבת אחת אתה מתעורר מוקדם לשאגה של מחולל גז במרחק של מטר וחלון מחלון חדר השינה שלך ומבין שהרומנטיקה שלך עם בניית תוספת פגעה בסלעים. גרוע מכך, מערכת היחסים שלכם עם בן / בת הזוג או בן / בת הזוג עשויים להכות בסלעים. גורמים רבים תורמים לכך, חלקם: שיש צוותי עבודה בביתכם שישה ימים בשבוע; רעש ואבק; מתמודד כל הזמן עם הקבלן ולא אחד עם השני; חוסר פרטיות; והלחץ היחסי האולטימטיבי הזה, דאגות כסף.

מאמרים בנושאים דומים
  1. הוסף מקום בפחות עלות עם פגיעת בית
  2. איך לפרק בטון ביד?
  3. חדרי שמש נגד תוספות לחדר מלא
  4. 12 דברים שכדאי לדעת על קירוי מתכות
  5. כיצד להשתמש ולהסיר ברגי עוגן קיר?
  6. יסודות הסרת קיר נושא
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail