כיצד ללחוץ על שטיפת הבית לפני הצביעה?

נקודת הלחץ של שטיפת הציפוי הביתי שלך לפני הצביעה היא שטיפה ולא פסי צבע
נקודת הלחץ של שטיפת הציפוי הביתי שלך לפני הצביעה היא שטיפה ולא פסי צבע.
סקירה כללית
 • זמן עבודה: 6 שעות
 • זמן כולל: 24 שעות
 • רמת מיומנות: מתחיל
 • עלות משוערת: 37 € עד 190 €

כדי שיישום צבע חיצוני חדש יצליח, החיפוי חייב להיות מנוקה היטב - עבודה שיכולה להיות די מאומצת אם נעשית על ידי קרצוף ידיים. מכונת שטיפה בלחץ מציעה דרך מהירה וקלה לבצע את העבודה, אך היא יכולה להיות מסובכת לשימוש על ציפוי. אם אינך נזהר, לחץ המים הגבוה מקל על די פגיעה בחיפוי או אפילו גורם נזק מים לנדן ולחללי הקיר שמתחת לציפוי.

שטיפת ידיים לעומת שטיפת לחץ

בהחלט ישנם יתרונות לניקוי הבית ביד לפני הצביעה אם יש לך זמן ואנרגיה. אם אי פעם עברת את המכונית שלך דרך שטיפת מכוניות ללא מגע, אתה יודע שכביסה ללא מגע פיזי מייצרת תוצאות נאותות, אך אף פעם לא נהדרות. לאחר שטיפה ללא מגע, מטלית לבנה שמנגבת את המכונית עשויה בהחלט להרים לכלוך.

הדבר נכון גם לגבי שטיפת חיפויי הבית לפני צביעה - התוצאות הטובות ביותר יושגו על ידי שטיפת ידיים בסבון, מים ומברשות. אך באופן מציאותי, קשה מאוד וגוזל זמן לשטוף בית שלם ביד, ומכונת שטיפה בלחץ יכולה לעשות עבודה מספקת בצורה הרבה יותר קלה.

זהירות

נקודת הלחץ ששוטפת את ציפוי הבית שלך לפני הצביעה היא לשטוף אותו, ולא להפשיט את הצבע. נכון, רוב מכבסי הלחץ חזקים מספיק כדי להוריד צבע, אך לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הפשטה צריכה להיות צעד נפרד שנעשה בעזרת מגרד, מלטשת או אקדח חום לאחר תהליך הכביסה.

מלבד הסכנות, שטיפה בלחץ פשוט אינה הדרך היעילה ביותר להפשיט צבע. על מנת להסיר את הצבע באמצעות ריסוס לחץ, עליך להציף את משטח הבסיס בכמויות אדירות של מים, וזה אף פעם לא רעיון טוב, במיוחד עם חיפויי עץ.

ציפוי שטיפת לחץ מקבל לפעמים שם רע בגלל שתי סכנות:

 • תחריט: בתנאים מסוימים, מנקי לחץ יכולים לחתוך לבטון ולבנים, אז דמיין את ההשפעה האפשרית על חיפוי ארז, ויניל או אפילו ציפוי סיבים. קל להימנע מהחרט השוגג הזה, אם אתה פשוט עומד היטב כשאת מכוון את המרסס לעבר הציפוי. בהתאם לדירוג ה- PSI של מכונת הכביסה שלך, זה עשוי להיות בין 46 ס"מ ל -6 מטרים, מינימום. שנית, השתמשו בזרבובית בספריי מאוורר, ולא בזרבובית זרם, בעלת תרסיס חד למחט שיכול לקרוע קווים לחיפוי.
 • הזרקה: יש להקפיד על ריסוס בזוויות נמוכות מתחת לחיפוי. הלחץ הגבוה יכול להניע מים כלפי מעלה בין לוחות הציפוי ולהשרות את המעטה ו / או הבידוד של פנים הקיר. כדי למנוע זאת, לעולם אל תרסס בזווית כלפי מעלה אל הציפוי בלבד בניצב או מעט כלפי מטה. היזהר מפתחים אחרים, כגון חימום פתחי פליטה, פתחי אוורור בעליית הגג או בחלל הזחילה וסדקים סביב חלונות ודלתות.

סוגי מכבסי לחץ

מכונות שטיפה בלחץ הן בדגמים המופעלים באמצעות גז וחשמל. מכיוון שאתה רוצה לטפל בחיפוי שלך בעדינות, לא תזדקק למכונת כביסה גז גבוהה; אחד חשמלי יספיק. מכונת כביסה עם דירוג PSI של 1000 עד 1500 בדרך כלל מספיקה למדי לשטיפת ציפוי. אם יש לכם בית בן שתי קומות, מכונת שטיפה בלחץ גז בנפח גבוה עם זרבובית מיוחדת תאפשר לכם לנקות את האזורים העליונים בעמידה על קרקע מוצקה.

הקפד להשתמש בתמיסת ניקוי המיועדת לחיפוי, והימנע מאלה שיש להם אקונומיקה, העלולה לפגוע במכונת הכביסה ולהרוג צמחים.

מה שאתה תצטרך

ציוד / כלים

 • צינור גינה
 • מרסס לחץ וזרבוביות
 • סולמות (אם יש צורך)
 • דלי
 • ספוג

חומרים

 • פתרון ניקוי
 • יריעות פלסטיק

הוראות

 1. הגן על נטיעות נוף ושירותים

  כאשר שיחי יסוד או צמחים אחרים חוסמים את הציפוי, הגן עליהם באמצעות יריעות פלסטיק כדי למנוע ממרסס הלחץ להסיר את העלים מהצמחים. נזק לשיחים לעתים רחוקות יהרוג את הצמח, אך הוא יכול לעצב אותו לעונת הגידול הנוכחית.

  כמו כן, יש לכסות מדחסי מזגנים ושירותי חשמל אחרים ביריעות פלסטיק לפני שטיפת הציפוי בלחץ.

 2. ריסס את הפסולת הגדולה

  הוראות מכונת השטיפה שלך יציינו את ההגדרות המתאימות להחלת תמיסת הניקוי
  הוראות מכונת השטיפה שלך יציינו את ההגדרות המתאימות להחלת תמיסת הניקוי.

  בעזרת מרסס הלחץ, שטפו את הציפוי במים פשוטים (ללא פתרון ניקוי) תוך כדי עבודה מלמעלה למטה. עבור שלב זה, זווית ריסוס רחבה ולחץ נמוך יחסית אמורים לעשות את העבודה. המטרה שלך היא להפיל את רוב הפסולת הגלויה: קני חרקים, עלים ורוב הלכלוך. תן לחיפוי להתייבש.

 3. החל תמיסת אקונומיקה באזורי טחב

  אם לחיפוי שלך יש אזורים שצבעם עם טחב, ערבב אצווה המורכבת מחומר אקונומיקה אחד ל -10 חלקי מים, וספוג את התמיסה לאזורים אלה. ניתן להשתמש במרסס גינה למריחת תמיסת האקונומיקה. היזהר להימנע משפיכת תמיסת אקונומיקה על שיחים וצמחי נוף אחרים. אין צורך בשפשוף; האקונומיקה לבדה תהרוג את הטחב.

 4. ריססו בתמיסת ניקוי

  השלם שלב זה כאשר הציפוי אינו באור שמש ישיר וכאשר הרוחות שקטות.

  מלא את מיכל מכונת השטיפה שלך בתמיסת ניקוי, ואז התז את הציפוי בתערובת תמיסת המים תוך כדי עבודה מלמטה למעלה. השתמש בזווית ריסוס רחבה בלחץ נמוך בזמן יישום תמיסת הניקוי. הוראות מכונת השטיפה שלך יציינו את ההגדרות המתאימות להחלת תמיסת הניקוי.

  בצע מעברים אופקיים לאורך הציפוי, בהדרגה נע כלפי מעלה אך בעקביות תוך שימוש בזווית מעט כלפי מטה בעת הריסוס. סולם מדרגות עשוי לסייע כאן; עולים במעלה מדרגה או שתיים בכל מעבר כדי שתוכלו להמשיך ולהצביע כלפי מטה על הציפוי.

 5. לשטוף

  תנו לתמיסה לעבוד כ -10 דקות ואז שטפו במים טריים מלמעלה למטה. בעוד שניקוי צריך להיעשות תמיד מלמטה למעלה, יש לבצע שטיפה מלמעלה למטה כדי למנוע מים מלוכלכים לזרום על האזורים הנקיים.

  שטיפה בדרך כלל דורשת הגדרת לחץ חזקה יותר ודפוס ריסוס רחב, אך שוב, דאג למלא אחר המלצות היצרן לגבי סוג הציפוי שיש לך. דאג לשטוף היטב; כאן מתבצע הניקיון העיקרי. כדי למנוע נזק, התחל לשטוף עם הנחיר שהוחזק במרחק בינוני מהציפוי, והתקרב בהדרגה. גבה שוב אם אתה רואה סוג של נזק המתרחש לחיפוי.

  תן להכל להתייבש 48 שעות לפני הצביעה או עד שכל עץ חשוף יבש במאה אחוז. אם חולפים מספר שבועות לפני שתוכלו להגיע לצביעה, ריסוס נוסף עם מים מתוקים הוא רעיון טוב. זה מפתיע כמה עכבישים יכולים לנוע פנימה ואבק יכול להתיישב לאחר הניקוי.

אל תדלג על הניקיון

אמנם ישנם יתרונות רבים לניקוי החוץ של הבית לפני צביעתו, סגולה אחת בולטת מעל לכל האחרים: ציפוי נקי פירושו שהצבע החיצוני שלך יחזיק מעמד זמן רב יותר. למרות שיצרני צבע עשויים להוביל אותך להאמין שהעולם יסתיים אם לא תנקה את הציפוי לפני הצביעה, המציאות לא ממש חמורה. הצבע יימשך בסדר גמור, אך על ידי צביעת ציפויים מלוכלכים, אתה מקצר את תוחלת החיים שלך באופן משמעותי. אם ניקח בחשבון כמה קשה ויקר לצבוע את חלונות הבית, מומלץ לעשות זאת נכון בפעם הראשונה. במקום לדרוש עבודת צבע חדשה בעוד שלוש או ארבע שנים, לא היית מעדיף לצבוע את הבית שלך כל שבע עד עשר שנים? השקיעו את הזמן הנוסף בניקוי יסודי של הציפוי כדי להגביר את תוחלת החיים של הצבע שלכם.

טיפים לריסוס לחץ

 • אם הערכת שיחים וצמחי נוף אחרים ליד ביתך, דאג להשתמש בתמיסת ניקוי שאינה מכילה אקונומיקה או כימיקלים אחרים העלולים להזיק לצמחים.
 • עדיף לבדוק את המרסס על קטע ציפוי לא פולשני, למשל מאחורי נטיעות נוף או בחלק האחורי של מוסך. בשימוש שגוי, מכונת שטיפה בלחץ עלולה לפגוע בחיפויי העץ או בסדקי חיפוי ויניל.
 • עבוד באזורים קטנים יחסית, שטיפה, מריחת חומר ניקוי ושטיפה של כל אזור לפני שתעבור לחלק הבא. זה ימנע את התייבשות חומר הניקוי על פני הציפוי.
 • ניתן לרכוש מכונת שטיפה בלחץ נאותה תמורת 110 € עד 190 € דולר, או שתוכלו לשכור אחת תמורת 37 € עד 56 € ליום. ברגע שלמדת כיצד להשתמש בו, ייתכן שתמצא שימושים רבים אחרים בכלי; קנייה יכולה להיות השקעה טובה.
 • בחלק מנקי הלחץ יש מברשות מסתובבות שניתן לחבר. אביזר זה יכול לעבוד היטב לחיפויים בעלי שכבות עבה של לכלוך.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail