השוואת 7 חומרי קירוי לאורך זמן

הצענו עלויות לאומיות ממוצעות על בסיס בית בגודל 2000 מ"ר עם גג סטנדרטי
לשם השוואה, הצענו עלויות לאומיות ממוצעות על בסיס בית בגודל 2000 מ"ר עם גג סטנדרטי, המותקן על ידי אנשי מקצוע.

מחוץ לפרויקטים גדולים של שיפוצים כגון שיפוץ מטבח או חדר אמבטיה, קירוי חדש הוא אחד ה"תיקונים "לשיפוץ הבית היקרים ביותר שעומד בפני בעל בית אי פעם. כמו ברוב הבחירות לשיפור הבית, קיים קשר ישיר בין איכות להוצאות, ובמקרה של קירוי, "איכות" מתורגמת בדרך כלל לאריכות ימים. עם גג, לעתים נדירות זה הגיוני לחנות מרתף למציאה על ידי בחירת חומר קירוי המבוסס על מחיר מוחלט, כאשר הוצאות קצת יותר עשויות לתת לך גג שנמשך כל עוד אתה הבעלים של הבית. גג זול אינו מציאה אם צריך להחליף אותו כל 8 שנים.

אתה עשוי למצוא כמה הפתעות כאשר אתה מחשיב את גורם אריכות החיים של שבעת חומרי הגג הנפוצים למגורים.

חישובי עלויות

למען השוואה, הצענו עלויות לאומיות ממוצעות בססו 2000 מ ' 2 בבית עם גג רגיל, מותקן על ידי אנשי מקצוע. שים לב שתצורות גג שונות וחומרים שונים יכולים לגרום לעלויות אלה להשתנות מאוד העלויות ישתנו אפילו לפי אזור, בהתבסס על ההבדלים בעלויות העבודה. אך ניתוח זה ייתן לך תחושה של אורך חיים השוואתי בין שבעת סוגי הגגות השונים, כמו גם העלויות הממוצעות שלהם וערך החיים שלהם.

גג גלגול אספלט

קירוי גלילי אספלט עשוי מגלילים גדולים מאותו החומר המשמש רעפי אספלט. המשמש למגרשים שטוחים יחסית, כמו גגות סככה בזווית, קירוי גלגלים מתקין על ידי הנחת רצועות לאורך הגג במסלולים חופפים. קירוי גלילים הוא חומר קל למדי להתקנה, ועושים רבים מהם עושים זאת בעצמם. אך הוא מתאים יותר לסככות, מוסכים, ואולי גגות מרפסת, ואינו פיתרון טוב במיוחד עבור מרבית גגות הבית.

אורך חיים ממוצע

ניתן לצפות כי קירוי אספלט יימשך בין 5 ל -10 שנים, לכל היותר. השגת חיים מרביים מהקירוי היא רק עניין של שמירה על נקיון מפסולת ותיקון מהיר של כל פנצ'רים או נזק.

עלויות התקנה וערך חיים

קירוי רול אספלט מותקן בדרך כלל על גגות עם שיא יחסית שטוח, ולכן מ 20002 בבית יצטרך מאוד קרוב 2000 מ ' 2 של שטח הגג. העלויות ממוצעות להתקנת גג זה עומדות 1,70 € לכל מטר 2, עבור עלות כוללת ממוצעת של בערך 3360 € אבל בהנחת הגג הזה סביר להניח שאתה צריך להיות מוחלף אולי 12 פעמים 100 שנים, סכו עלויות לאורך תקופה זו, ב הדולרים של היום יכולים להגיע גם ל 40300 אירו במשך 100 שנה.

קירוי בנוי (BUR)

גג בנוי (BUR) הוא גג שכבתי שנוצר על ידי שכבות לסירוגין של לבדי קירוי וחומרים עמידים למים כמו פיברגלס וזפת חמה (ביטומן). משמש בדרך כלל על גגות שטוחים או עם גובה קל מאוד, גג BUR הוא עמיד באש וזול, אך הקירוי מבולגן ומסריח להתקנה.

אורך חיים ממוצע

גגות BUR נמשכים בדרך כלל בין 20 ל -30 שנה. מקסימום תוחלת החיים של גג בנוי מתבצעת על ידי בדיקה ותיקון קבועים, ועל ידי שמירת פסולת מהגג כדי למנוע השפלה של המשטח.

עלויות התקנה וערך חיים

Built-up קירוי הממוצע כ 3 € לכל מטר 2, מותקן. ביום מ 20002 בית עם גג קרוב מאוד לאזור זה מרובע, עלויות התקנה מקצועיות ממוצעות על 5970 € בהנחה גג זה יהיה צריך להיות מוחלפות על ארבע פעמים לאורך תקופת 100 שנים, עלויות גגות ממוצעות בדולרים של היום הן על 23,900 € מעל 100 שנה. עם זאת, סוג זה של גג אינו מתאים לבית בעל שיפוע אמיתי לגג.

גג רעפים אספלט מרוכבים

קירוי רעפים מרוכב הוא הפופולרי ביותר מכל חומרי הקירוי, שנמצא ביותר מ -80 אחוזים מכל הבתים. שלבקת חוגרת מרוכבים משתמשים בבסיס אורגני או פיברגלס הרווי באספלט, מצופה בצד התחתון באספלט, ובמשטח החשוף ספוג שבבים קטנים של גרגרי צפחה, שיסט, קוורץ או קרמיקה. הפופולריות העצומה של שלבקת חוגרת נובעת מהעלות הנמוכה יחסית, ההתקנה הקלה ותוחלת החיים הגונה. גגות אלה מותקנים בדרך כלל על ידי צוותים מקצועיים, אך ההתקנה אינה מחוץ להישג ידם של מתכנן DIY מיומן.

אורך חיים ממוצע

ניתן לצפות שרעפי אספלט מרוכבים יחזיקו מעמד 15 עד 40 שנה, תלוי באיכות החומרים שנבחרו. גגות רעפים מסוימים עשויים אפילו להחזיק מעמד עד 50 שנה. רוב יצרני קירוי הרעפים מציעים מגוון מוצרים במשקלים שונים ובתוחלת חיים שונה. יצרנים כמו אוונס קורנינג, GAF או Certainteed מגיעים עם אחריות יוקרתית בהתאם לדחיפת חצי מאה.

מקסם את תוחלת החיים של גגות רעפים אספלט על ידי הימנעות מרעפים זולים והימנעות מהליכה עליהם. שמור אותם נקיים מטחב, ולעולם אל תשטוף כוח גג רעפים אספלט.

עלויות התקנה וערך חיים

בממוצע, אספלט גגות רעפים יעלה בסביבות 3,70 € לכל מטר 2 להכניס לתפקיד, L למרות טווח המחירים יכול להיות משמעותי, תלוי בסוגי רעפים שנבחרו ואת עלויות העבודה מאזור לאזור. בהנחה כי מ 20002 בית עם מדרונות גג טיפוסיים יש שטח גג רבוע של כ 2200 מ ' 2, כי ממוצעי גג על 8210 € עבור התקנה מקצועית. בהנחה שהגג הזה עשוי להיות מוחלף שלוש עד ארבע פעמים, גג שלבקת חוגרת אספלט יעלה, בדולרים של היום, 24600 אירו ל -32800 אירו במשך 100 שנה. מכיוון שבעל בית טיפוסי ממעט להתגורר בבית יותר מ -30 או 40 שנה, שבמהלכו הם עשויים לעשות רק פעם אחת, רעפי האספלט מהווים חומר קירוי חסכוני למדי מרוב האנשים.

גג רעפים מעץ

גגות רעפי עץ עשויים מחתיכות עץ טבעיות דקות בצורת טריז, כמו ארז או אורן צהוב, המנסרות מעצים. הם מייצרים גג אטרקטיבי במיוחד אך הם מסובכים להתקנה ואינם מתאימים לרוב ה DIY-DIY. שים לב כי סכנות שריפה גוברות באזורים מסוימים גרמו להגבלות חוקיות על השימוש בחומרי קירוי עץ. הם אינם בחירה טובה בשום מקום בו קיימים סכנות לשריפת קוצים עונתית.

אורך חיים ממוצע

גגות רעפי עץ ממוצעים לאורך של כ-25 עד 30 שנה, אם כי תוחלת חיים ארוכה יותר מושגת במקומות בהם הגג חווה תנאים קלים ונשאר ללא פסולת. גגות רעפי עץ מטופלים בקפידה יכולים להחזיק מעמד במשך 50 שנה. כדי להאריך את חיי גג רעפים מעץ, דאג להחליף מיד רעפים מפוצלים וסדוקים, ולהשאיר את הגג נקי מטחב.

עלויות התקנה וערך חיים

קירוי בנוי ממוצע כ -3 € למ"ר, מותקן
קירוי בנוי ממוצע כ -3 € למ"ר, מותקן.

רעפי עץ יקרים יותר רעפי אספלט, עולים בין 4,90 € ו 8,20 € לכל מטר 2, מותקן. בהנחה ממוצעת של כ 6,70 € לכל מטר 2, A 2000 מ ' 2 בבית עם 2200 מ' 2 של גג משופע רגיל תעלה 14,800 € ל גג. בהנחה שהגג הזה יצטרך להיות מוחלף לפחות שלוש או ארבע פעמים במשך מאה שנה, העלויות יכולות להיות גבוהות ככל 44800 € עד 59700 € לאורך 100 שנים, המחושבות בדולרים של היום.

גג רעפים מעץ

שייקי עץ הם חומר עבה יותר מרעפי העץ, וניתן לצפות מהם לעמוד טוב יותר מאשר רעפי עץ למזג אוויר וקרני UV. הם אינם מתאימים להתקנת רוב ה DIY-DIY, הדורשים התקנה מקצועית. כמו שלבקת חוגרת עץ, גם רעידות עשויות להיות מוגבלות באזורים בהם שריפות קוצים מהוות סכנה ידועה.

אורך חיים ממוצע

ניתן לצפות מגגות רעידות עץ שיימשכו בין 35 ל -40 שנה, אם כי אורך חיים ארוך יותר אינו נדיר. כדי למקסם את תוחלת החיים, אתה צריך להביא אותם לתינוק ולתרגל תחזוקה נאותה. אין אפשרות "הגדר אותה ושכח אותה" עבור כל חומר קירוי עץ. הסר פסולת ברגע שהיא נופלת על הגג. חסל טחב. החלף שייקים מפוצלים מייד. החלף מיידית מסולסלת, מכוסה או מפוצלת.

עלויות התקנה וערך חיים

גם החומרים וגם ההתקנה יקרים יותר לרעידות מאשר לרעפי עץ. אתה יכול בדרך כלל לסמוך על שייקים יקרים בכ- 50 אחוז מאשר שלבקת חוגרת. בהתבסס על הנחה של 9,70 € לכל מטר 2, A 2000 מ ' 2 בבית עם 2200 ב גג משופע באזור הכיכר יעלה 19,400 € להתקין. אם נדרשות שלוש התקנות במשך מאה שנה, העלויות הממוצעות בדולרים של היום יסתכמו ב -58200 אירו במשך 100 שנה.

גג מתכת עם תפר עומד

סוג קירוי פופולרי יותר ויותר, במיוחד באזורים המועדים לסכנת שריפה, גגות מתכת בעלי תפר עומד עשויים מלוחות פלדה גדולים המונחים על סיפון הגג כאשר התפרים חופפים ברכסים מוגבהים העוברים אנכית לאורך מדרון הגג. מתכות המשמשות הן בדרך כלל פלדה או אלומיניום, אם כי משתמשים גם בנחושת ואבץ. גגות אלה כמעט נטולי תחזוקה ועמידים מאוד. הם אינם מתאימים להתקנת DIY.

אורך חיים ממוצע

גגות מתכת מתפרקים עומדים לאורך 30 עד 50 שנה, אך כמוצר חדש יחסית המידע עדיין נאסף. בנסיבות טובות, גגות מתכת עשויים להחזיק מעמד 75 שנה. כדי למקסם את תוחלת החיים, בדוק אותם באופן קבוע כדי לוודא שמחברים ואיטום לא נכשלו, ובדוק אם יש לוחות במצוקה, כפופות או החלקות.

עלויות התקנה וערך חיים

עלויות עבור גגות מתכת-התפר עומד בממוצע על 7,50 € לכל מטר 2 עבור פלדה או אלומיניום, 9,70 € לכל מטר 2 עבור אבץ, ו 13 € לכל מטר 2 עבור נחושת. לקבלה מ 20002 בבית עם 2200 באזור גג המשופע, עלויות לאומיות ממוצע עבור גג פנל פלדה עומדות 16,400 € אבל יש ראיות חזקות כי גגות מתכת משופרת כעת נמכרים מאי אחרון שגרתי 50 שנים. אם גג מתכת מוחלף פעם אחת בלבד, העלויות בדולרים של היום הן 32800 € מעל 100 שנים.

האם קירוי מתכת הוא התמורה הטובה ביותר?

עבור בעל בית המתגורר בבית בין 30 ל -40 שנה לפני מכירתו, הוצאה יחידה של 16400 אירו לקירוי גג עשויה להיות היחידה שנוצרה אי פעם בשימוש בקירוי מתכת. ואם אתה קונה בית חדש, קניית בית עם גג מתכת עשויה להיות שמעולם לא תעמוד בפני פרויקט קירוי מחדש. במובנים רבים, גגות מתכת עם תפר עומד עשויים להיות אפשרות חסכונית יותר מאשר גג הרעפים האספלט הפופולרי בהרבה.

גגות אריחים מחימר או מלט

גגות רעפים מחימר פופולריים מאוד בדרום-מערב, אך ניתן למצוא אותם בכל מקום בארץ, בזכות חוזקם ועמידותם המדהימים. אריחים מסורתיים מיוצרים מחימר טרקוטה, אך ישנם גם גגות אריחי קרמיקה (עשויים חימר מדורה), כמו גם גגות רעפים מבטון. כולם מורכבים מאריחים בודדים המותקנים בשכבות חופפות מעל פני הגג, ולכולם אותה מידה של חוזק ועמידות בערך. הם דורשים מסגור קירוי יציב המספיק לשמירה על המשקל ויש להתקין אותו על ידי אנשי מקצוע מיומנים. יתכן וזהו הגג היחיד שהבית שלך זקוק לו אי פעם.

אורך חיים ממוצע

גגות רעפים מחימר נמשכים באופן שגרתי 100 שנה ומעלה כאשר הם מתוחזקים כראוי. עקב אכילס של קירוי האריח אינו ריקבון, כמו עם רעידות עץ או שלבקת חוגרת, וגם לא ההשלכה האיטית של גרגרים מינרליים, כמו שלבקת חוגרת מרוכבים. במקום זאת, פיצוח הוא מה שיכול לפגוע בגגות רעפים. הימנע ככל האפשר מהליכה על גג האריחים שלך. כאשר פריחה מתפתחת, כפי שקורה לעיתים קרובות עם טרקוטה, יש להכות אותה במגבת נקייה ויבשה. מצפים את האריחים בפריימר אלקיד שקוף. החלף אריחים סדוקים ושבורים ברגע שאתה מזהה אותם.

עלויות התקנה וערך חיים

העלויות משתנות במידה ניכרת, תלוי אם האריחים הם טרקוטה חרסיתית מסורתית, קרמיקה מפוטרת או בטון. אריחי בטון יכול לעלות בסביבות 7,50 € לכל מטר 2, מותקן; טרה קוטה יכול לנוע בין 11 € ל 15 € לכל מטר 2 מותקן; אריח קרמיקה, מ 15 € ל 22 € לכל מטר 2, מותקן. אם התקנת גג רעפי חימר מסורתי ספרדית ב 15 € לכל מ' 2, עלויות עבור 2000 מ ' 2 בבית עם 2200 של שטח גג המשופע תהיינה 33,100 € עם זאת, מאז גג זה יהיה סביר מאוד להימשך מאה, עלויות בדולרים של היום תישארנה 32800 € מעל 100 שנה. אם אתה באמת מודאג מבעלים עתידיים, גג רעפים הוא בחירה מצוינת. ואם אתם קונים בית חדש, גג רעפים בן פחות מ -50 עשוי בהחלט להיות בית שלעולם לא תצטרכו לבצע מחדש.

גג צפחה

צפחה היא גרסה אחרת של גג אבן, אך במקום להיות עשויה מחימר יצוק או מבטון, מדובר בגגות מכוסים באבן ממש שנחצבה מסלע שנכרה ממחצבות. לצפחה יש נטייה טבעית להתפצל ללוחות שטוחים, מה שהופך את זה לאבן הטבעית האידיאלית לכיסוי גגות. צפחה חייבת להיות מותקנת על ידי בעלי מלאכה מאומנים. זהו היקר מבין חומרי הקירוי הנפוצים, אך גם העמיד מכולם. מטופח כראוי, זה יכול להימשך כל חיי ביתך, גם אם אורך חייו זה מאתיים שנים. בגלל ההוצאה מדובר בחומר קירוי המשמש בדרך כלל בבתים מפוארים גדולים.

אורך חיים ממוצע

זהו גג שיכול להחזיק מעמד בקלות 100 שנה או הרבה יותר. ישנם גגות צפחה שעדיין פועלים שממש תקופת ימיו של שייקספיר. כדי להשיג אריכות ימים מסוג זה, החלף מיד כל אריחי צפחה שבורים שאתה רואה. וודא שכל ההבזקים מותקנים כהלכה ותקינים. כאשר מהבהב הנחושת שלך השחיר, הגיע הזמן להחליף אותו.

עלויות התקנה וערך חיים

יש די וריאציה עצום בעלויות עבור גג רעפים, אשר יכול לנוע בין כ 7,50 € לכל מטר 2 ל גבוה ככל 56 € לכל מטר 2, מותקן. בהנחת עלות התקנה ממוצעת של 22 € לכל מטר 2, A 2000 מ ' 2 בבית עם 2200 באזור גג המשופע יכולה לעלות בערך 49,300 € ל גג עם רעפים. זה העלות היחידה שהתרחשה אי פעם. אי פעם. בדולרים של היום גג צפחה יעלה 49300 אירו במשך 100 שנה. ו 49300 € למשך 200 שנה. ו 49300 € למשך 300 שנה...

שורה תחתונה

קל לבחור באופציות זולות כאשר אתה עומד בפני האתגר המיידי של מימון גג חדש כאשר הישן נשחק. אך התבוננות ארוכת טווח עשויה להראות לך כי חומר קירוי יקר יותר יכול להיות הערך הטוב יותר לאורך חיי ביתך. וכשאתה קונה בית חדש, גג איכותי אמור לגרום לך להיטיב ולשים לב.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail