ציור בית כשהוא לח

הצבע נאבק לרפא את עצמו אבל הוא לא יכול לעשות זאת כשהוא במצב כל כך רווי מים
הצבע נאבק לרפא את עצמו אבל הוא לא יכול לעשות זאת כשהוא במצב כל כך רווי מים.

טכנולוגיית הצבעים התפתחה בשנים האחרונות עד למצב בו חלון הציור התרחב במידה ניכרת. חלון זה נשלט על ידי גורמים כמו טמפרטורת הסביבה, עונה ושמש ישירה. כעת, למשל, תוכלו לצבוע את ביתכם בטמפרטורות נמוכות בהרבה מאי פעם. צבעי פרימיום מסוימים אף מאפשרים לך לצבוע בטמפרטורות נמוכות עד 2 מעלות צלזיוס.

למרות שעדיין אינך יכול לצבוע את ביתך כאשר מי גשמים זורמים לאורך הציפוי, מה לגבי התנאים שבין לבין, למשל כאשר הם לחים? אם כן, כמה לחות מקובלת לפני שאתה מסתכן בכשל בצבע?

ציור בלחות: אוויר ומשטחים

אם עיכבת את צביעת הבית שלך בגלל לחות, לעולם לא תוכל לסיים את הפרויקט שלך. שום מקום לעולם אינו לח. אפילו עיר צחיחה כמו פיניקס, אריזונה, בשיא הקיץ, תישא מידה מסוימת של לחות באוויר. שאלה זו הופכת להיות חשובה יותר עבור כל מי שחי באקלים לח מכיוון שמשטח לח הוא אחד הגורמים העיקריים לצבע שנכשל. חיפוי עץ רטוב לחלוטין דורש כמה ימים שטופי שמש ו / או רוח להתייבש כראוי לפני הצביעה, לדברי מרק קנבי, כימאי במעבדה למוצרי יער USDA. במהלך גשם, טל או תנאי לחות גבוהים אחרים, הבעיה העיקרית היא לא הלחות של האוויר אלא איך הרטיבות הזו מתורגמת למשטח שאתה מתכוון לצבוע.

לחות משפיעה על זמני ייבוש הממיסים

לחות לא חייבת למנוע ממך לצייר. לדברי Knaebe, האופן שבו לחות משפיעה על משטח הציור מסתכם במירוץ בין זמני הייבוש של מים בצבע מול הממיסים בצבע. במילים אחרות, מי יתייבש קודם?

מים צריכים להתאדות בקצב מהיר או מהיר יותר מהממיסים. אם המים מפריעים לייבוש ממס, אז הצבע אינו יכול ליצור משטח קשה.

על פי Kebe, תנאים לחים יותר מדי גורמים לכך שהמים לא יכולים להתאדות בקצב מהיר יותר מהממיסים. הצבע נאבק לרפא את עצמו אבל הוא לא יכול לעשות זאת כשהוא במצב כל כך רווי מים. זה הופך לדרך חד סטרית, אסון ציור שלא ניתן לפתור בתנאים הנוכחיים. הפיתרון היחיד, אם כן, הוא להסיר את הצבע הגס והרטוב ולהתחיל טרי.

גם שימוש בצבעים על בסיס שמן לא יעזור. צבעים על בסיס שמן יתקלו באותן בעיות כמו צבעי לטקס על בסיס מים.

רמות לחות אופטימליות לעומת מקובלות לצביעה

רמות לחות יחסית אופטימליות (RH) לצביעה חיצונית נוטות להיות בטווח של 40 עד 50 אחוז. לחות מסוימת רצויה בכיול מושלם של קצב הייבוש. כדוגמה קיצונית, משטח כהה שנצבע באור שמש ישיר יתרפא כל כך מהר, עד שסימני מכחול יישארו במקומם ויופיע מבריק לא אחיד (הנקרא צבע מהבהב). צבע שמותר להתייבש לאט יותר יישר את סימני המברשת שלו והברק יישאר עקבי.

עם זאת, זחילה מעלה של סולם הלחות, רמות באזור 70 אחוז יאטו את הייבוש והריפוי באופן דרסטי. אך רמות הלחות הללו עדיין לא ימנעו מכם לצבוע לחלוטין. הם פשוט מקשים על העבודה את העבודה.

אתה יכול להיות בטוח שהיא באמת נעלמה
כאשר נראה כי הלחות נעלמה, אתה יכול להיות בטוח שהיא באמת נעלמה.

מומלץ מאוד לצייר כשיש רמת לחות יחסית מעל 85 אחוז. הצבע יישאר גומי ודומה לג'ל עד שה- RH יורד לרמה מקובלת מספיק כדי שהצבע יתמצק. עם זאת, מכיוון שהצבע לא הורשה להתיישר כראוי, המרקם יישאר גלי ואינו מקובל אחרת.

טמפרטורה בשילוב עם לחות

טיפ אחד לציור חיצוני ללא רבב הוא לתזמן את הפעלת הציור שלכם כך שהטמפרטורות בעלייה פעילה. הקפד להתחיל את ההפעלה מספר שעות לפני טמפרטורת השיא של היום, שהיא בדרך כלל בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

מפתה לחכות עד שהטמפרטורות יהיו גבוהות יותר כדי להתחיל לצבוע. אבל על ידי בנייה של כמה שעות של זמן התחלה, אתה נותן לצבע מספיק זמן לעשות את עבודתו. אם לא, הצבע עלול להפסיק להתאחד, ולאפשר לחות להיכנס למשטח הצבוע ולהרתיע או למנוע אידוי של לחות הצבע. התוצאה עשויה להיות מכתים על המשטח והידבקות לקויה.

התחל מוקדם, אבל לא מוקדם מדי. אם אתה מתחיל מוקדם מדי ביום, אתה צריך להתמודד עם לחות מצטברת שנותרה על פני השטח מהלילה הקודם.

העונה הנכונה לצביעת עץ לא מצופה

אם אתה מצייר משטח מצופה בעבר, אתה יכול לחכות עד שעות הבוקר המאוחרות או בערך בצהריים כאשר הטל נשרף מהמשטח. כאשר נראה כי הלחות נעלמה, אתה יכול להיות בטוח שהיא באמת נעלמה. אבל הסיפור שונה כשמדובר בעץ גולמי לא מצופה.

עץ לא מצופה הוא נקבובי מאוד וישמור על לחות בתוך ליבת התא העץ, גם אם הוא נראה ומרגיש יבש. חלון זמן הצביעה הזמין שלך מתכווץ. במצבים כאלה, לעיתים קרובות אין ברירה אלא לחכות לעונה חמה ויבשה יותר.

האם צביעת פנים מושפעת מלחות?

צביעת פנים היא עניין אחר, ולכן לעתים רחוקות קירות הפנים מושפעים מלחות.

בראש ובראשונה, מיזוג פנים אומר שאפשר לשלוט ברמות הלחות. גם אם אינך שולט במפורש על לחות הבית באמצעות מכשיר אדים או מסיר לחות, מערכת HVAC שלך, תנור הבסיס, מזגן החלונות או מכשירי חימום / קירור אחרים כבר עושים את העבודה בשבילך.

שנית, משטחי פנים מוגנים ואינם צריכים להיות כפופים לרטיבות שקיעה בין לילה. אלא אם כן יש לך מצב יוצא דופן, הקירות הפנימיים שלך לעולם לא צריכים להיות רטובים. קירות חדר אמבטיה הם יוצא מן הכלל, שכן הם יכולים לבנות לחות לאחר השימוש באמבטיה או במקלחת.

מאמרים בנושאים דומים
  1. השוואת 7 חומרי קירוי לאורך זמן
  2. כיצד ללחוץ על שטיפת הבית לפני הצביעה?
  3. הוסף מקום בפחות עלות עם פגיעת בית
  4. ציור בית במזג אוויר גשום
  5. בניית תוספת לבית: יתרונות וחסרונות
  6. איך לפרק בטון ביד?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail