יסודות גג מתכת תפר עומד

האם גגות מתכת תפרים עומדים יחליפו רעפי קומפוזיציה כחומר הגג הנבחר
האם גגות מתכת תפרים עומדים יחליפו רעפי קומפוזיציה כחומר הגג הנבחר?

במשך תקופה ארוכה, האפשרות העיקרית שלך לחומרי קירוי הייתה שלבקת חוגרת אספלט. מעטות אפשרויות אחרות שהיו זמינות, ואם אתה רוצה חומר קירוי אחר, מוטב שתהיה מוכן לשלם עבורו דולר עליון.

גגות מתכת תפרים עומדים היו רק פרי דמיון במוחם של בעלי בתים ממוצעים. מרבית גגות המתכת הוגבלו בבניינים מסחריים או רק במבני מגורים מגניבים מאוד, מונחים על ידי אדריכלים. עכשיו נראה שהם צצים בכל בלוק. האם גגות מתכת תפרים עומדים יחליפו רעפי קומפוזיציה כחומר הגג הנבחר?

שלבקת חוגרת קומפוזיציה לעומת קירוי תפר עומד

שלבקת חוגרת אספלט והרכב יש את נקודות השיא שלהם, והם לא נעלמים בקרוב. ראשית, אם אתה רוצה לרכוש חומר קירוי זול מת, אספלט וקומפוזיציה נוטים להיות הדרך ללכת. ישנן שתי בעיות עם שלבקת חוגרת קומפוזיציה. ראשית, עלות רעפי ההרכב מושפעת ממחירי הנפט, מכיוון שהם נגזרים מנפט. המשמעות היא שהמחירים יכולים להשתנות עקב לחצים מחוץ לענף הגגות. שנית, קומפוזיציה ורעפי אספלט נוטים לאבד חומר עילי.

אם אי פעם ניקית את המרזבים שלך (בהנחה שיש לך שלבקת חוגרת אספלט), אתה יודע היטב כיצד לרעפים אלה יש נטייה להשליך את המשטח העליון המבוסס על מינרלים. לאחר מספיק עונות, שלבקת חוגרת קונבנציונאלית ממש נשחקה עד היסוד. טאטוא שלבקת חוגרת או, גרוע מכך, שטיפת הכוח שלהם רק יזרז את התהליך.

גגות מתכת תפרים עומדים היו רק פרי דמיון במוחם של בעלי בתים ממוצעים
גגות מתכת תפרים עומדים היו רק פרי דמיון במוחם של בעלי בתים ממוצעים.

גגות מתכת מתפרקים עומדים הם מוצר אחר לגמרי. לא רק סוג החומר אינו תלוי במחירי הנפט, אלא גם גודל החומר וצורתו ושיטות ההתקנה שלו שונים. בעלי בתים רבים מוצאים כי העלות הראשונית הגבוהה יותר של קירוי מסוג זה תשתלם בסופו של דבר בגלל עמידותו ואמינותו הגדולה יותר.

מה המשמעות של תפר עומד לקירוי

קירוי מתכת תפר עומד הוא סוג מסוים של קירוי מתכות המעלה את התפרים מעל מפלס הקירוי עצמו.

בתים בשכונה שלך עם גגות מתכת הם ככל הנראה מזן התפר העומד. לוחות רציפים עוברים מרכס הגג עד הגג. בין הלוחות תפרים המחוברים באמצעות מחברים המונפים מעל מפלס קירוי המתכת.

זה המקום בו אנו גוזרים את המונח תפר עומד, מכיוון שהתפר מורם, או עומד, בניגוד לרכב סומק. מכיוון שהתפרים הם תמיד נקודת התורפה עם כל סוג של חומר בנייה, במיוחד קירוי, העלאת התפרים מעל מפלס המים היא יתרון מרכזי.

אלמנטים של גגות תפר עומדים

 • מחברים לתפר: מחברי התפר הללו עשויים להיות בגובה של 1 ס"מ עד 4 ס"מ. מכיוון שמהדקים אלה מוסתרים, רואים רק רכס רציף חלק המשתרע מלמעלה למטה.
 • נוצר מראש לעומת אתר: לוחות הגג יכולים לבוא או ליצור אתר מראש. לוחות שנוצרו מראש נוצרים במפעל מחוץ לאתר. לוחות שנוצרו באתר נוצרו מגלילי מתכת המופעלים באמצעות מכונות להרכבה ניידת אשר לוחצות את המתכת לפאנלים קשיחים.
 • הרכב ורוחב הפאנלים: לוחות נוטים לרוחב 12 עד 48 סנטימטרים. לוחות עשויים בדרך כלל מפלדה מצופה גלוואלום או מאלומיניום.

יתרונות

 • תפרים גבוהים: יתרון גדול אחד של גגות מתכת תפרים עומדים טמון בשם עצמו: תפרים, נקודת התורפה בכל גג ונקודת כניסה פוטנציאלית לרטיבות, מורמים מעל מפלס הגג. לא ניתן לומר זאת על רעפי קומפוזיציה או במיוחד עבור קירוי לפידים או מגולגל.
 • פחות תפרים: מכיוון שלוחות המתכת פועלים באין מפריע מלמעלה לתחתית הגג, לא רק שאין תפרים אופקיים אלא בסך הכל יש הרבה פחות תפרים בגג.
 • עמיד: מתכת קשוחה ועמידה, אך היא אינה אטומה לכל הסכנות. אל הפח בסוג קירוי זה ניתן לחדור על ידי גפיים נופלות כבדות או לשקע על ידי סופת ברד קשה.
 • לאורך זמן: עם תחזוקה נאותה, אתה יכול לצפות שגג המתכת שלך יימשך בין 30 ל -50 שנה.
 • "גג מגניב": כל גגות המתכת, באופן כללי, נחשבים ל"גג מגניב "על ידי הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית. הסיבה לכך היא שניתן לצבוע קירוי מתכות בכל צבע, כולל צבעים בקצה הקל יותר של הספקטרום אשר ימנעו עלייה בחום השמש. רעפי קומפוזיציה קשים לצביעה.
 • מראה מלוטש: גגות תפר עומדים מושלמים לסוגים מסוימים של בתים עכשוויים או בסגנון כפרי. בגלל הקווים החלקים והיישרים, גגות אלה מעניקים לביתכם תחושה תעשייתית - אך עם כשרון מודרני. אלה לא גגות הפח האדומים שאולי תזכרו ממחסנים של פעם.
 • צבעים מרובים: קירוי מתכת מגיע במגוון הגון של צבעים: אפור, חום, ירוק יער, אדום אדמה. אמנם זה לא לוח הצבעים המלא שאתה עשוי למצוא בחנות צבעים, אבל זה הרבה יותר ממה שתמצא עם רעפי קומפוזיציה / אספלט.

חסרונות

 • פחות גגות: כמעט כל חברת קירוי באזורכם יכולה להתקין רעפי קירוי קומפוזיציה או אספלט. אך הרבה פחות קבלנים מתקינים קירוי מתכת, ופחות מתקינים אותם היטב. המשמעות היא שתחפש יותר זמן אחר גג טוב, ועלות הפרויקט הכוללת עשויה להיות גבוהה יותר מכיוון שהתחרות בשוק פוחתת.
 • לא מתאים לגגות שטוחים: גובה הגג מתייחס לזווית שיפוע הגג. סוגים מסוימים של גגות מתכת אינם מתאימים היטב למגרשים שטוחים יותר (או שטוחים לחלוטין). גגות מתכת של פנל נעילה אינם מומלצים לגגות בעלי גובה של 2:12 או פחות (2 מטרים של עלייה אנכית על כל 12 מטרים של עלייה אופקית). עם זאת, עם לוח איכותי יותר עם תפרים מכניים, זה בטוח יותר ללכת למגרש של 0,5: 12. אתה יכול אפילו להקפיץ את התפרים עד 5 ס"מ עם חותם בוטיל עבור יישומים אלה. חשוב לציין גם שכשאתה מגיע למגרשים הנמוכים האלה, אתה נמצא מתחת לגובה המינימלי המומלץ אפילו לרעפים רגילים. באופן כללי, אלה יורדים בבטחה למגרש של 4:12, כאשר כמה יצרני שלבקת חוגרת מתחייבים למוצר שלהם עד 2:12.
 • עלות: מתכת נחשבת לחומר קירוי יקר למדי, יקר יותר מרעפי חוגרת קונבנציונליים אך פחות מצפחה או נחושת יוקרתיים. עם זאת, העלות הגבוהה יותר של מתכת יכולה להיות מופחתת לאורך חייו הארוכים יותר.
 • לא תרופת פלא: בעוד שהמתכת עצמה חסינת אש, גורמים רבים תורמים להפוך בית לסכנת שריפה. חלק מבעלי הבתים עשויים להיות מושחתים בתחושת ביטחון כוזבת עם קירוי המתכת שלהם, מתוך אמונה שזה יהפוך את ביתם לבטוח לחלוטין מכל השריפות.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail