כיצד לתקן בעיות מים בחלל הזחילה?

קונה עתידי לא יוכל להשיג הלוואה לרכישת בית עם בעיות מים במרחב הזחילה
קונה עתידי לא יוכל להשיג הלוואה לרכישת בית עם בעיות מים במרחב הזחילה.

מים במרחב הזחילה של הבית שלך הם לא רק מטרד; זה יכול להיות השלכות הרסניות על ערך הבית שלך ועל הבריאות שלך.

מים עומדים או אפילו לחות נוכחת באוויר עלולים ליצור בעיות עובש המובילות לבעיות בריאות כרוניות למשפחתכם. בקצה הקיצוני, מים במרחץ זחילה עלולים להוביל לריקבון וריקבון המחלישים את החברים המבניים ומחייבים תיקונים אדריכליים גדולים. נוכחות של לחות יכולה גם לטפח טרמיטים, נמלים נגרים וחרקים אחרים העלולים לפגוע בביתכם ולהשפיע על איכות חייכם. מים מתחת לבית מושכים אליהם בעלי חיים שממש תרצו להימנע מהם כמו חולדות ודביבונים.

תוכלו לפתור את בעיית המים במרחב הזחילה בעצמכם. מכיוון שמדובר בפרויקט כה רב, ייתכן שתרצה להתקשר לחברת פינוי מים שתעשה את העבודה.

מתי לפתור בעיות מים במרחב הזחילה

מים יכולים לשבת בחלל הזחילה חודשים, אפילו שנים, ולתת רושם מוטעה שהכל יהיה בסדר כל עוד אתה הבעלים של הבית. לאורך זמן, לעומת זאת, מים עומדים עלולים לפגוע בבסיס הבית; קורות וקורות עץ יתחילו להירקב; זנים שונים של עובש יכולים להתפתח. תידרש לתקן את הבעיה כשמגיע הזמן למכור את הבית. קונה עתידי לא יוכל להשיג הלוואה לרכישת בית עם בעיות מים במרחב הזחילה.

פינוי מים הוא פרויקט שטופלו בצורה הטובה ביותר בחודשים יבשים. אמנם כל העבודות נעשות בסביבות מוגנות כמו בבית או מתחת לבית, אך מים יכולים להמשיך ולהצטבר מתחת לבית ולעכב את העבודה.

שיקולי בטיחות

עבודה מתחת לבית שלך עלולה להוות סכנות רבות. אבק, צואה יבשה, עובש שחור, ואסבסט הם רק כמה מהמזהמים שאתה עלול לנשום בחלל זה. ללבוש הגנה מפני נשימה במרחב הזחילה.

חפצים חדים רבים עשויים להיות במרחב הזחילה מכיוון שבונים לפעמים זורקים כאן מסמרים, להבי סכין, זכוכית ומתכת. הקפידו ללבוש כפפות כבדות, רפידות ברכיים ומכנסיים כבדים וחולצות או מעילים עם שרוול ארוך.

מדדי הפרויקט

 • זמן עבודה: שבוע
 • זמן כולל: שבועיים עד שלושה שבועות
 • רמת מיומנות: מומחה
 • עלות חומר: 370 € עד 750 € על בסיס DIY

מה שאתה תצטרך

ציוד / כלים

חומרים

 • סלע ניקוז בתיקים
 • גלילי פלסטיק או גלילי נייר קראפט
 • צינור ניקוז מחורר גמיש
 • מחסום אדים מפלסטיק
 • מוצא GFCI
 • משאבת שאיבה

הוראות

התהליך הכללי של בקרת מים במרחב זחילה כולל הקמת היקף בתוך שטח הזחילה ותפיסת כל מים המנסים לחדור לאותו היקף. כאשר מים פוגעים בגבול זה, הם מועברים לתעלות מלאות חצץ ומוזנים בכוח המשיכה לבור משאבת הבורות. משאבת הבור ואז שואבת את המים מחלל הזחילה.

זהה את מקור המים

אתר את פתח הגישה למרחב הסריקה שלך. לעיתים זהו פתחון חיצוני בקיר החיצוני סביב זחילה או פתח ברצפה, הנמצא לרוב בארון או באזור שירות. מצויד בפנס טוב, בגדי עבודה חסונים ויריעות פלסטיק כדי להגן על הבגדים שלך בזמן שאתה זוחל, היכנס לחלל הזחילה ובדוק כל אזור - הקרקע וגם החברים המבניים של הבית שמעליך. חפש סימני עמידה, מים שלוליים על הקרקע, וסימני שינוי צבע הנגרמים על ידי טחב וריקבון עץ על עמודי העץ, המזחים וחברי הבית המבניים.

הגן על רצפות

אלא אם כן ניתן לגשת לחלל הזחילה מבחוץ, יהיה עליכם להביא חומרים דרך הבית ומטה לדלת גישה. כל אזורי ההליכה מוגנים בנייר קבלן מפלסטיק או קראפט.

הסר את מחסום האדים

אם למרחב הזחילה שלך כבר יש מחסום אדים מפלסטיק, יש להסירו, לגלגל אותו ולהסירו דרך דלת הגישה.

חופרים את התעלה

תעלה נחפרת סביב כל התשתית הפנימית, תוך שימוש בתשתית כמדריך. התעלה נמצאת בדרך כלל בין 20 ס"מ ל 61 ס"מ מהיסוד. אם התעלה קרובה יותר לתשתית, היא עלולה לערער את הבסיס ואת הבית עצמו.

הניחו את צינור הניקוז

צינור ניקוז מחורר גמיש בקוטר של כ- 8 ס"מ מונח לאורך היקף התעלה כולה.

ממלאים את התעלה בחצץ

צינור הניקוז מכוסה כעת במילוי סלע ניקוז בתעלה.

מורחים את האדמה

כל אדמה שנותרה מחפירת התעלה מפוזרת כעת באופן שווה סביב שטח הזחילה.

התקן שקע GFCI

התקן לבד או קבלן משנה של חשמלאי להתקנת שקע מוגן מפני קרקע בחלל הזחילה.

התקן משאבת מים

בקצה התחתון של התעלה ההיקפית, לאחר מכן תתקין משאבת בור שתופעל אוטומטית בכל פעם שנאספים מים בתעלה.

התקן צינור פריקה

כיצד לזהות את מקור בעיות המים במרחב זחילה
כיצד לזהות את מקור בעיות המים במרחב זחילה.

צינור פריקה ינותב ממשאבת הבור לאיזה מקום פריקה מתאים מחוץ לחלל הזחילה.

הנח מחסום אדים חדש

מחסום אדים חדש בגודל 6 מיליליטר מונח מעל קרקע חלל הזחילה בכדי למנוע העברת אדים מהקרקע.

התקן את האוורור

כאשר אוורור צולב בחלל הזחילה אינו מספק, מותקנים פתחי אוורור חדשים בקיר החיצוני של חלל הזחילה. חללים גדולים מאוד עשויים להיות מצוידים במאווררים אוורור חשמליים כדי להקל על אוורור צולב בחלל.

טיפים לאיתור מקור המים

כאשר אנו מוצאים מים עומדים על הקרקע, חשוב לזהות האם מקור המים הם מי תהום - מי זורמים פנימה או מחלחלים מהאדמה - או שמא הם מגיעים מהדרגה מעל, בדרך כלל נזילה בגופי אינסטלציה, צינורות ניקוז. או צינורות אספקת מים העוברים בחלל שמתחת לרצפת הבית.

מקורות מים מתחת לכיתה

בעיות מים מתחת לכיתה בדרך כלל מוגזמות בעונות מסוימות בשנה, במיוחד בחודשי הגשם. אם הבדיקות התקופתיות שלך מראות כי מים שלוליים מתרחשים יותר בתקופות אלה, סביר להניח שאתה מתמודד עם מים הנכנסים לחלל הזחילה מתחת לכיתה - או כמי נגר מגשם או משולחן מים עולה.

באזורים רבים של הארץ, שולחן המים גבוה למדי, ועונת הגשמים עלולה לגרום למים לעלות לשלוליות עומדות באזורים נמוכים במרחב הזחילה.

מקורות מים מעל דרגה

אם נראה כי המים השלוליים לא מושפעים מעונות השנה או ממזג האוויר, יתכן שאתה מתמודד עם מקורות מעלים. הדבר נגרם ככל הנראה מבעיות צנרת בצנרת ניקוז או בצינורות אספקת מים העוברים מתחת לרצפה בחלל הזחילה.

אם אתה מבחין כי הבריכה, המים השלוליים נמצאים ישירות מתחת לאמבטיה, מקלחת, שירותים או גופי אינסטלציה אחרים, או מתחת לצינורות ניקוז, אתה כנראה מתמודד עם בעיית מים הקשורה לצנרת. החדשות הטובות כאן הן שבעיות אינסטלציה ניתן לתקן על ידי אינסטלטור, שיהיה פחות יקר מטיפול בבעיות מי תהום.

מקורות מים פנימיים

פשוט בעיות לחות נובעות מהעברת אדי מים מהקרקע לחלל הזחילה. במקרה זה, לעתים נדירות תראו שלוליות או בריכות מים, אך ייתכן שיש עדויות נרחבות על טחב או עובש על מסגרת העץ של הבית.

זו יכולה להיות בעיה חמורה במרחבי זחילה ללא מחסומי אדים וללא אוורור מספק. אך לעתים קרובות הפיתרון הוא פשוט להניח מחסום אדים על פני הקרקע, וזה תיקון הרבה פחות יקר מאשר התמודדות עם בעיות מי תהום גדולות.

מגבלות על תיקון הבעיה בעצמך

הפחתת מים אינה מסובכת או קשה להבנה, אך מדובר בעבודה פיזית קשה. רוב האנשים בוחרים לשכור קבלן. גורמים מסוימים מקשים על המלאכה עבור בעל הבית "עשה זאת בעצמך". ראשית, יש להתקין שקע GFCI בחלל הזחילה של משאבת הבור. שקע זה חייב להיות כבר במקום או לחייב חשמלאי להתקין אותו. כעושה זאת בעצמך, אתה יכול לבצע את העבודה בעצמך, אך היא חייבת להיות בהיתר חשמל ועליה לעמוד בקוד.

בנוסף, זה יכול להיות קשה לתמרן במרחב זחילה. חלל זחילה שגובהו בין 4 ל -5 מטר נחשב לגבוה. אפילו שטח זחילה כה גבוה קשה מאוד להסתובב בו. שטחי זחילה רבים מציעים רק 2 עד 3 מטרים של שטח אנכי. חייבים להוביל מאות קילוגרמים של סלע ניקוז בשקיות לחלל הזחילה, יחד עם הצינור המחורר.

יכול להיות שיש רק דלת אחת קטנה המאפשרת גישה לחלל הזחילה, ודלת זו עשויה להיות ממוקמת במקום לא נוח כלשהו, כמו ארון שינה או מזווה למטבח.

למי להתקשר למים בבעיות שטח זחילה

באזורים רטובים בהם בעיות מים שכיחות, ככל הנראה יהיו לך כמה חברות מקומיות המתמחות בשירותי הפחתת מים. אל תבלבלו אותם עם חברות ייבוש ושיקום במרתף, שנכנסות לאחר שתוקנו בעיות מים ועוסקות בעיקר בקשיים קשים. חברות שיקום מנקות ומייבשות את האזורים, אך אינן פותרות את הבעיה.

חפש חברות המפרסמות תיקוני איטום מרתף או זחילה ותיקוני ניקוז. קבלנים כלליים יכולים גם לעשות את העבודה בשבילכם, אך וודאו שהם עשו עבודות מסוג זה בעבר.

כיצד לזהות את מקור בעיות המים במרחב זחילה

בעיות מים בחלל זחילה יכולות להופיע בצורות רבות, החל מאדי קרקע פשוטים העלולים לגרום לעובש וטחב, וכלה בבריכות עמוקות של מים עומדים שעלולים לגרום לריקבון הרסני לקורות ולעמודים.

זיהוי המקור לבעיות מים מחייב לבדוק דברים מתוך שטח הזחילה מספר פעמים, רצוי בתנאים שונים - במזג אוויר יבש ובמזג אוויר רטוב, בקיץ ובחורף.

כלים וציוד שתצטרכו

 • פנס
 • יריעות פלסטיק
 • ביגוד מגן

הוראות

מאמרים בנושאים דומים
 1. רעיונות שביל בטון מודרני לרצפות
 2. כיצד למסגר את הסיפון שלך?
 3. כיצד ללחוץ על שטיפת הבית לפני הצביעה?
 4. יסודות גג מתכת תפר עומד
 5. השוואת 7 חומרי קירוי לאורך זמן
 6. ציור בית במזג אוויר גשום
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail