קירוי מגולגל (MSR): יסודות ועלויות גגות עשה זאת בעצמך

קירוי מגולגל (או קירוי גליל) הוא מוצר קירוי משטח מינרלי
קירוי מגולגל (או קירוי גליל) הוא מוצר קירוי משטח מינרלי, או MSR, המגיע בגלילים של 100 מ"ר.

אם אינך מרוצה מהעלות והמורכבות של קירוי מחדש של אחד המבנים שלך באמצעות חומרי קירוי קונבנציונליים מסוג רעפים, ייתכן שיש פיתרון. קירוי מגולגל הוא אחד מחומרי הקירוי הקלים והזולים ביותר שתוכלו לרכוש. בנוסף, זהו אחד מסוגי הגגות המעטים שרוב בעלי הבית יכולים להתקין על בסיס עשה זאת בעצמך, אם כי באופן מוגבל.

האם קירוי מגולגל טוב מכדי להיות אמיתי? קירוי מגולגל אמנם זול וקל להתקנה, אך ערך המכירה החוזר שלו נמוך באופן מסוכן כאשר הוא משמש לקירוי מבנים תפוסים. קירוי מגולגל מותקן בצורה הטובה ביותר על מבנים לא מאוכלסים, כגון סככות, חנויות, מוסכים ובנייני חוץ אחרים. לפני שאתם יורדים לחנות לשיפור הבית ואוספים כמה גלילים, עליכם להיות מודעים לחסרונות המשמעותיים הכרוכים ביתרונות של מוצר זה.

יסודות קירוי מגולגלים

גלילת קירוי (או רול קירוי) הוא מוצר קירוי ועלו-מינרליים, או MSR, כי מגיע בגלילים של 100 מ ' 2. קל להשיג קירוי מגולגל וניתן למצוא אותו בכל חנויות השיפוץ. גליל קירוי אחד של MSR הוא בדרך כלל כ- 36 מטר ורוחב 91 ס"מ. אז מבחינת כמות, גליל קירוי הוא בגודל של ריבוע רעפים מרוכב אחד. הכיכר היא מונח גגות המתייחסים ליחידת קירוי אחד 100 מ ' 2.

הדרך המקובלת לקירוי בית היא באמצעות רעפים מרוכבים (אספלט) בודדים. קירוי מגולגל דומה במעורפל בכך שהוא גם מוצר אספלט על בסיס שמן. אבל הדמיון נעצר שם. קירוי MSR מגולגל דק יותר, גדול יותר, זול יותר, עמיד פחות, ומותקן אופקית ברצועות ארוכות. מלבד היותם עבים יותר, שלבקת חוגרת מרוכבת או כל סוג של רעפים נוטים הרבה פחות לקרוע או להיסדק מכיוון שמתח מופץ על פני שטח רחב של חלקים הנעים בנפרד.

קירוי MSR מגולגל דק יותר
קירוי MSR מגולגל דק יותר, גדול יותר, זול יותר, עמיד פחות, ומותקן אופקית ברצועות ארוכות.

מספר סוגים של קירוי מגולגל משמשים כתוספי חומרי קירוי אחרים. דוגמה אחת היא לבד רווי, שהוא לבד בדרגה בונה ספוג אספלט ומשמש בעיקר כמתחת.

קירוי באמצעות MSR הוא לרוב אפשרות הקירוי הזולה ביותר, מכיוון שעלות החומרים נמוכה ועלות העבודה יכולה להיות נמוכה בחינם אם תעשו זאת בעצמכם. החומרים מוגבלים לקצת יותר מגלילי הקירוי וציפורני קירוי של 11 מד.

היכן להשתמש בקירוי מגולגל

 • קירוי מגולגל משמש לעתים נדירות למגורים ולמבנים תפוסים אחרים. כתוצאה מכך, מוצר זה פועל היטב עבור מבנים תועלתניים ופונקציונליים כגון סככות עבודה, חנויות, סככות עציץ, אסמים, מוסכים, מבני אימון חיצוניים עם גג, בתי עץ לילדים ובנייני חוץ אחרים.
 • לעתים קרובות נעשה שימוש בחומר קירוי מגולגל על גגות בעלי שיפוע נמוך. אם גובה הגג שלך יורד עד 2,50 ס"מ אנכית לכל 30 ס"מ אופקית (גובה 1:12), זה מועמד טוב לקירוי מגולגל כל עוד אתה משתמש בשיטת ההידוק המסמרת הנסתרת. אחרת, המגרש המינימלי הבטוח ביותר עבור קירוי מגולגל הוא ירידה של 5 ס"מ לכל כיוון אופקי של 30 ס"מ (2:12 גובה).

יתרונות של קירוי מגולגל

 • קירוי מגולגל הוא חומר הגג הכי פחות יקר, אפילו בהשוואה לרעפים מרוכבים בעלות נמוכה. כל החומרים, אפילו הציפורניים, אינם יקרים.
 • מוצר זה הוא הדרך הטובה ביותר לכיסוי גגות בעלי שיפוע נמוך. אין להשתמש בגגות מגולגלים מרוקעים על גגות שטוחים, מכיוון שהדבר יוביל לדליפות.
 • קירוי מגולגל יורד במהירות. שלא כמו שלבקת חוגרת, המתיישבים בזה אחר זה, תוכלו לגלגל ריבוע של גג מגולגל על פני משטח מינרלי.
 • קל להעביר קירוי מגולגל. שלבקת חוגרת מרוכבים הם כבדים ומסורבלים. קירוי מגולגל, לעומת זאת, מגיע ביחידות קלות יותר של 34 ק"ג והוא מגולגל היטב ואטום. לגגות מקצועיים לעיתים קרובות מנופים או מלגזות מעבירים רעפים קונבנציונליים מהקרקע לגובה הגג. אם אתה עשה זאת בעצמך, אתה יכול להעביר את הגלילים לגג בעצמך או בעזרת שותף, ללא צורך במכונות.
 • קירוי מגולגל יכול להתאמה רבה וניתן לחתוך אותו לרצועות של 31 ס"מ על 91 ס"מ כדי לשמש כירכיים ורכסים או רצועות של 23 ס"מ לגגות ולגרופים.
 • אם הבעיה היא להסיר את הרעפים הנוכחיים שלך, בדרך כלל מותר להחזיר את הגג הקיים שלך באמצעות קירוי מגולגל. ראשית הקפידו להסיר סיגים, חצץ ושאר פסולת מהגג הקיים כדי למנוע ניקור של ה- MSR.

חסרונות של קירוי מגולגל

 • אם ברצונך לשנות את צבע הגג למשהו שאינו שחור, קירוי מגולגל לא יעזור לך. MSR שחור הוא הצבע הנפוץ ביותר שתמצאו. לפעמים נמצאים גם חום, אפור וירוק.
 • קירוי מגולגל פחות עמיד מרעפים. אחת הסיבות מדוע שלבקת חוגרת עובדת כל כך טוב: הרשת של שלבקת חוגרת מרובת משתלבים באופן חופשי מתרחבת ומתכווצת בלי להדגיש את שלבקת חוגרת בודדת. לעומת זאת, קירוי מגולגל הוא כמו שיש רעף אחד גדול. רעף זה אינו יכול להגיב לשינויים במבנה הבניין מבלי לקרוע.
 • קירוי מגולגל לא יהפוך את המבנה שלך לאטרקטיבי יותר. זה נחשב בדרך כלל לחומר קירוי פחות אטרקטיבי מאשר לרעפים או סוגים אחרים של מערכות קירוי. עמותות בעלי בתים בקהילות מגודרות עשויות שלא לאפשר התקנת מבנה כלשהו עם קירוי מגולגל, אפילו מבנים חיצוניים.
 • קירוי מגולגל אורך חיים קצר בין חמש לשמונה שנים. השווה זאת לתוחלת חיים של כ -20 שנה או אפילו יותר עבור שלבקת חוגרת מרוכבים. קירוי מגולגל נוטה לאבד את גרגריו ולפתח קרחות לאחר מספר שנים בלבד של שימוש. כמו כן, אחד היתרונות של קירוי עם מאות רבות של יחידות קטנות (שלבקת חוגרת) הוא שהם יכולים לנוע ולהתנועע בזמן שהבית זז ומשתנה. החלקים הגדולים של הגג המגולגל אינם זזים בקלות כמו שהבית מתרחב ומתכווץ.
 • אתה יכול לצפות לערך מכירה מחדש נמוך במיוחד במגורים המשתמשים בסוג זה של חומר. מעטים מרוכשי הדירות שיחשבו כי קירוי מגולגל אינו אלא פיתרון קירוי זמני.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתקן בעיות מים בחלל הזחילה?
 2. רעיונות שביל בטון מודרני לרצפות
 3. השוואת 7 חומרי קירוי לאורך זמן
 4. כיצד למסגר את הסיפון שלך?
 5. ציור בית כשהוא לח
 6. כיצד ללחוץ על שטיפת הבית לפני הצביעה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail