עוברים לעיר חדשה ללא עבודה

מספר טלפון מקומי שולח הודעה עדינה שאתה חלק מהקהילה ומתכנן להישאר
מספר טלפון מקומי שולח הודעה עדינה שאתה חלק מהקהילה ומתכנן להישאר.

אם אתם מתכננים מעבר אך עדיין אין לכם עבודה במקום החדש, אל דאגה. אנשים עושים זאת כל הזמן, ולעיתים קרובות זה מצב בלתי נמנע. זה אכן לוקח קצת יותר עבודה ונחישות (ואולי קצת מזל). אבל הכי חשוב, כדאי להכין את עצמכם לקראת המהלך כדי להימנע מהמלכודות הנפוצות ביותר.

חישוב עלויות

הצעד הראשון בהכנה למעבר ללא עבודה הוא להבטיח שיש לך מספיק כסף כדי לחיות בו בזמן שאתה מחפש עבודה בעיר או בעיירה החדשה. זאת בנוסף לכל העלויות הקשורות להובלה. קח בחשבון שכר דירה של שישה חודשים או מקדמה מוצקה, בתוספת מזון, הוצאות מחיה וכלי עזר.

חלק מההחלטה הזו הוא האמון שלך וסיכויים למצוא עבודה חדשה. שקול את כישוריך וכל אנשי קשר או רשתות שיהיו לך במיקום החדש, כמו גם עד כמה אתה גמיש ביעדי התעסוקה שלך. אם סביר להניח שתוכל למצוא עבודה במהירות יחסית, או שאתה מוכן לקחת עבודה זמנית כדי להטות אותך, ייתכן שלא תזדקק לעתודות כספיות רבות כאילו אתה מחפש תפקיד לטווח ארוך או שיש לך כישורים מאוד ספציפיים. או לעבוד בשוק צר.

חקרו את שוק העבודה

כדי לקבוע פרק זמן סביר למציאת עבודה חדשה, חקר את שוק העבודה במקום החדש. האם זה בדרך כלל חזק, והאם הכישורים שלך יהיו מבוקשים? כמו כן, היו כנים לגבי סוג העבודה שתהיו מוכנים לקחת במידת הצורך, וקחו בחשבון את הזמינות של "גיבוי". תוכל למצוא מידע על שוק התעסוקה באמצעות ציידים ראשיים וסוכנויות תעסוקה ועל ידי עיון במודעות השמה מקומיות בעיתונים ובאתרי תעסוקה.

במידת האפשר, התחל לשלוח את קורות החיים שלך למעסיקים לפני שתעבור, וציין במכתב המקדים את תאריכי המעבר שלך ומתי אתה זמין לראיונות. ייתכן גם שתציין שתהיה מוכן לטוס או להיכנס לראיון לפני תאריך המעבר שלך בפועל, אם רלוונטי.

קבל מספר טלפון סלולרי מקומי

אחת הדרכים הקלות לגרום למעסיק מקומי לשים לב לבקשתך היא להבטיח שיש לך מספר טלפון וכתובת ליצירת קשר. כמובן שקשה להשיג כתובת אם לא מצאת מקום מגורים, אך מספר טלפון סלולרי חדש יחסית פשוט, תלוי בספק השירות שלך. מספר טלפון מקומי שולח הודעה עדינה שאתה חלק מהקהילה ומתכנן להישאר.

איך לשכור בית חדש

אחד החלקים הקשים ביותר במעבר לעיר חדשה הוא למצוא מקום מגורים, בין אם אתה קונה או שוכר; הניסיון למצוא מקום מגורים ללא עבודה קשה עוד יותר. אם אתה שוכר, אפילו לתקופה קצרה, ישנם כמה מסמכים ומידע שתצטרך להביא איתך כדי לעזור בתהליך ההשכרה:

  • פרטי יצירת הקשר של בעל הבית משלושת המגורים האחרונים, שישמשו כהפניות
  • המלצות בכתב של בעלי בתים קודמים (אם תוכלו להשיג אותם); המלצות יכולות לעזור לדחוף את בקשת ההשכרה שלך לראש הערימה
  • דוחות בנק
  • רשומות דירוג אשראי אחרונות (אם קיימות)
  • מידע ליצירת קשר עם תעסוקה (בעבר ובהווה)
  • צ'קים ריקים מחשבון צ'קים מקומי

זכור שאם אתה נמצא בשוק השכרות חם, בעלי הדירות עשויים לבחור תחילה בתושבים מקומיים עם היסטוריה תעסוקתית מקומית מכיוון שההפניות שלהם הרבה יותר קלות לבדיקה, ומשכירים שעובדים עבור חברות נכסים עשויים לחוש כי יישומים מקומיים יהיו קלים יותר. מקובלים על ידי המפקחים עליהם. המשמעות היא שעליך להקדיש עוד קילומטר בכדי לשכנע את סוכן ההשכרה שאתה הבחירה הטובה ביותר. לפעמים זה דורש שכירות של כמה חודשים מראש או לפחות הוכחה שיש לך מספיק משאבים לשלם את שכר הדירה במשך 6 עד 12 החודשים הבאים.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail