כיצד לנקות ריחות עשן סיגריות?

אם אתה עדיין מריח עשן לאורך זמן
צבוע מחדש את הקירות: אם אתה עדיין מריח עשן לאורך זמן, שקול לצבוע מחדש את הקירות והתקרות.

יש מעט ריחות שחודרים או קשה להיפטר מהם כמו עשן סיגריות. זהו ריח גמיש שלעתים קרובות עמיד בפני טקטיקות פשוטות יותר, אולי תנסה להיפטר מריח פחות מקיף, כמו פתיחת חלונות כדי להכניס אוויר צח. כדי להיפטר לחלוטין מעשן הסיגריות, במיוחד במקום בו מעשן התגורר זמן רב, יהיה עליכם לנקות בקפדנות ויסודיות את השטיח, הקירות ומשטחים חדירים אחרים.

באיזו תדירות לנקות

בתנאי שגם אתה לא מעשן, אתה אמור להיות מסוגל לחסל את ריחות הסיגריה בעזרת ניקוי יסודי אחד עד שניים. עם זאת, אם אתה מעשן, תצטרך לנקות את הקירות והרצפות באופן קבוע כדי להדוף את הריחות.

מה אתה צריך

אספקה

 • תמיסת ניקוי על בסיס אמוניה וגליקול
 • ניקוי סמרטוטים
 • מים חמים
 • פתרון לניקוי שטיחים
 • מנקה עצים
 • חומץ

כיצד לנקות כדי להעלים ריחות סיגריות

כשמדובר בריחות עשן, ניקוי הבית כולו הוא המפתח. אנשים רבים טועים לנקות רק את קירות ביתם, וחושבים שזה יספיק, אך חשוב לנקות היטב את הקירות והתקרות, כמו גם את השטיח או רצפות העץ.

 1. נקה את הקירות והתקרה

  השתמש בחומרי ניקוי המכילים אמוניה וגליקול, שניהם מרכיבים עיקריים לנטרול הריח. רק שים לב שמדובר בכימיקלים קשים, לכן עליך להשאיר חיות מחמד וילדים קטנים מחוץ לחדר עליו אתה עובד. בדוק תחילה אזור של הקירות והתקרה רק כדי לראות כיצד הצבע יעמוד בתכשיר הניקוי.

 2. ייבש את הקירות והתקרה

  לאחר ניקוי יסודי והניח למשטחים להתייבש, הריחו את הקירות. אתה עדיין יכול להריח עשן סיגריות? המשך לבדוק לאחר יום או יומיים, שכן ריח המנקה עשוי להסוות את העשן.

 3. נקו את השטיחים

  שטיחים אחראים לשמירה על ריח רב של עשן סיגריות. השתמש במנקה שטיחים חזק והנח את המוצר בנדיבות ברחבי החדר ונכנס לכל הפינות והקצוות. עקוב אחר ההוראות והשאיר את המוצר למשך הזמן המקסימלי המוקצב. אבק את השטיח ביסודיות, תן לו להתייבש לחלוטין ואז בצע בדיקת ריח. אם אתה עדיין מריח עשן בשטיח, ייתכן שתצטרך להזמין אנשי מקצוע לניקוי עמוק.

 4. נקה את הרצפות והדלתות

  עבור רצפות ודלתות עץ, הקפד להשתמש במנקה ידידותי לעץ. לנגב את הרצפה ביסודיות, ולהחליף את מי המגב באופן קבוע. במידת הצורך, ייתכן שיהיה עליך לקרצף ידנית פינות וקצוות רצפה. נקה את לוחות הבסיס ומשקופי הדלתות.

 5. נקה את הווילונות והתריסים

הסר את כל הווילונות והתריסים. ייתכן שיהיה צורך בניקוי יבש. אם כן, הקפד לדבר עם המנקה היבש על הסרת ריח העשן. אם ניתן לכבס את הווילונות, שטפו אותם במים חמים. הוסיפו מעט חומץ למי הכביסה; חומץ הוא מנטרל ריחות נהדר ומנקה טבעי. השתמש בחומץ כוס אחד בכל עומס מלא, אך הקפד להוסיף את החומץ למים לפני הכנסת וילונות למכונת הכביסה. חומץ הוא אקונומיקה טבעית וידהה בצבעים, כך שלעולם אל תתנו לבדים לשבת זמן רב בחומץ ובמים.

לניקוי תריסים מיני, הניחו את התריסים באמבטיה. מלאו את האמבטיה במים חמים וכוס חומץ. תנו לתריסים להשרות באמבטיה למשך 15 דקות, ואז לשפשף אותם בעזרת מברשת קרצוף דקה. תלו את התריסים לייבוש. לסוגי חומר אחרים (עץ או בד), פעל על פי ההוראות לעיל עבור רצפות עץ או וילונות.

טיפים לחיסול ריח הסיגריות לתמיד

ריחות סיגריות יכולים להתעכב, גם לאחר שביצעת ניקיון יסודי, אך עקב כמה טיפים יכול לעזור להיפטר מביתך מהריחות לצמיתות.

טיפים

 • החלף את האוויר: אוויר צח הוא חברך במאבק בריחות מעופשים. פתח חלונות ודלתות כדי להכניס כמה שיותר אוויר צח לביתך. אמנם זה לא ייפטר מהריח, אבל זה יעזור לשפר את התנאים בזמן שאתה תוקף את מקורות העישון.
 • שפר אוורור צולב: הדרך הטובה ביותר לאוורר בית היא באמצעות אוורור צולב. אם אפשר, הציבו מאווררי ארגזים או מאווררי חלונות באחד מחלונות אחד או יותר כדי שיתפוצצו. לאחר מכן, פתח דלתות או חלונות בצד הנגדי של הבית או בחדרים אחרים כדי להכניס אוויר צח, והחלף את האוויר הפנימי המעופש.
 • השקיעו במטהר אוויר: אם יש לכם מטהר אוויר, זו דרך נהדרת להפחית את ריח העשן. לוקח זמן עד שהאוויר יתנקה, ולכן עדיף לשמור את המטהר בחדר בו אתה משתמש הכי הרבה. במהלך היום זה יכול להיות המטבח או המשרד הביתי. בלילה, חדר השינה. טיהור האוויר חיוני לכל בן משפחה האלרגי לעשן סיגריות.
 • צבוע מחדש את הקירות: אם אתה עדיין מריח עשן לאורך זמן, שקול לצבוע מחדש את הקירות והתקרות. שוחח עם חנות הצבע המקומית שלך על הבעיה שלך. הם יכולים למכור לך חומר איטום שיש למרוח תחילה על הקירות והתקרות לפני הצביעה מחדש. זה יאטום את הריח וימנע ממנו לחלחל דרך עבודת הצבע החדשה שלך.
מאמרים בנושאים דומים
 1. הצטייד במטבח הראשון שלך
 2. קבל את הויזה הנכונה לחיות במקסיקו
 3. עוברים לעיר חדשה ללא עבודה
 4. כיצד לארוז ולהעביר יצירות אמנות?
 5. איך לארוז בית במהירות?
 6. היתרונות והחסרונות של מעבר עצמי
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail