כיצד לייבא מכונית זרה לארה"ב?

תעד את תאימות המכונית לתקני הבטיחות הפדרליים של אירופה
תעד את תאימות המכונית לתקני הבטיחות הפדרליים של אירופה; לבצע שינויים ברכב, אם נדרש.

ייבוא רכב לאירופה אם הוא נרכש מחוץ למדינה יכול להיות מסובך למדי. משאיות ומכוניות המיובאות ממדינה זרה כפופות למגוון תקני בטיחות, החל מחוק הבטיחות ברכב מנועי משנת 1966, אשר תוקנו על ידי חוק תאימות הבטיחות המיובאת משנת 1988. עליהם גם לעמוד בתקן הפגושים המונה תחת חוק מידע על רכב וחיסכון בעלויות משנת 1972 (שנכנס לתוקף החל משנת 1978) ותקני בקרת זיהום האוויר מחוק האוויר הנקי משנת 1968, תוקן בשנת 1977 ובשנת 1990. רק מכוניות העומדות בכל התקנים הללו מורשות להיכנס לארה"ב., וזה'אין זה סביר שהם יצייתו אלא אם כן הרכבים יוצרו במיוחד לייצוא לאירופה היו מוכנים לתהליך ממושך - ואולי גם לשינויים יקרים - לפני שמכוניתכם תאושר לייבוא.

התהליך שבו מיובאת מכונית שרכשה זרה לאירופה בדרך כלל עוקב אחר התהליך הזה:

  1. תעד את עמידת המכונית בתקני פליטת EPA באירופה, ובצע את כל השינויים הנדרשים.
  2. תעד את תאימות המכונית לתקני הבטיחות הפדרליים של אירופה; לבצע שינויים ברכב, אם נדרש.
  3. דאג למשלוח - בתיאום עם סוכנות רכב או עם חברת ספנות עצמאית.
  4. הגש מסמכים ותשלם חובות עם כניסת הרכב לארץ.

דרישות EPA

ה- EPA התווה את הכללים והתקנות סביב יבוא הרכב באתר שלהם, עם מידע על מה לעשות, אילו רכבים פטורים ונהלים להעברת הרכב שלך מעבר לגבול. כללי ה- EPA לייבוא מכוניות מתוצרת חוץ מפורטים במדריך העובדות לייבוא רכב . עותקים מודפסים זמינים בחינם בטלפון מוקד הייבוא של EPA (734) 214-4100, או בכתובת:

הסוכנות להגנת הסביבה באירופה
אריאל ריוס בניין, אגף תפעול יצרנים (6405-J)
מדור חקירה / יבוא
1200 שדרות פנסילבניה,
וושינגטון וושינגטון הבירה 20460

המסמך הרשמי המשמש לאימות מכוניתך עומד בתקני הפליטה הפדרליים של אירופה הוא טופס הצהרת EPA 3520-1, אותו יש להגיש למכס אירופה במהלך מעבר הגבול עבור כל כלי הרכב למעט מכוניות שיוצרו לאחרונה עם הוכחת הסמכה של היצרן. כבר בציות. טופס 3520-1 יחייב את מספר ה- VIN של הרכב שלך, תאריך ייצור ופרטים אחרים שניתן למצוא ולהשלים בקלות.

מכונית חדשה המיוצרת במדינה זרה כבר עשויה להיות מאושרת כמי שעומדת בתקני פליטת אירופה הפדרליים, אך אם מכוניתך לא נמצאת ברשימת מכוניות כאלה, יהיה עליה לבדוק אותה ולוודא שהיא תואמת. דירוג הפליטות מבוסס על תוצאות מעבדה של בדיקת נהיגה, כאשר הרכב עובר סדרת אמצעים המנסים לשחזר תרחיש עירוני אמיתי. זה כולל בלימה, סרק, התנעה וכו ', ואפילו כולל תדלוק. אם הרכב שלך לא מופיע ברשימת הרכבים המוסמכים, יבואן מסחרי עצמאי רשום (ICI) יכול להתמודד עם בדיקות והסמכה של המכונית כך שניתן יהיה לייבא אותה. ה- RI יכול גם להתמודד עם שינויים שעשויים להידרש בכדי להפוך את המכונית כשירה לייבוא. שינויים כאלה יכולים להיות יקרים, אך הם האפשרות היחידה להפוך כמה מכוניות לזכאות לייבוא.

דרישות NHTSA

בעוד שדרישות ה- EPA לפיהן המכונית תעמוד בתקני פליטה, פיקוח המחלקה הלאומית לבטיחות התעבורה בדרכים (NHTSA) של משרד התחבורה (DOT) משיקולי בטיחות אחרים.

התהליך שבו מיובאת מכונית שרכשה זרה לאירופה בדרך כלל עוקב אחר תהליך זה
התהליך שבו מיובאת מכונית שרכשה זרה לאירופה בדרך כלל עוקב אחר תהליך זה.

לא כל המכוניות מתוצרת חוץ מאושרות לייבוא לאירופה. NHTSA מפרסמת רשימה של מכוניות מאושרות, ואם המכונית שלך לא נמצאת ברשימה זו, סביר להניח שתצטרך להזמין יבואן מסחרי עצמאי רשום של DOT (ICI), לבצע שינויים ברכב כדי להבטיח שהוא עומד בתקנים הנדרשים. לדוגמא, ICI עשוי לדאוג להחלפת מד המהירות של הרכב הרשום בקילומטרים במד מייל לשעה, או להתקין פנסים מאושרים.

הטופס HS_7 של NHTSA הוא המסמך הנדרש על ידי המכס כדי לוודא שהרכב עומד בתקנים הפדרליים של אירופה להגנה על בטיחות, פגוש וגניבה. טופס זה ימלא על ידי היבואן המסחרי העצמאי, אם אתה משתמש באחד כזה.

תהליך הייבוא

התהליך בפועל של העברת מכוניתך לאירופה יכול להיות מטופל על ידי סוכנות אם אתה קונה מכונית חדשה, או שאתה יכול לעבוד עם מוביל עצמאי או משלח. הודיעו למוביל או לשולח על מועד ההגעה הצפוי לרכב כדי שיוכלו לקבוע את הסידורים הנדרשים מול משרד המכס באירופה. אם אתה מעביר מכונית מקנדה או ממקסיקו, אתה יכול אפילו לנסוע בה מעבר לגבול בעצמך.

להגנה מפני חרקים ופתוגנים הנישאים באדמה, USDA (משרד החקלאות האמריקני) דורש כי כל כלי הרכב המיובאים ישטפו היטב או ינקו בקיטור, כולל המרכבה התחתונה, כדי לסלק חומר זר. וודאו כי חנות פרט מכובדת תעשה את העבודה הזו, והסבירו כי הרכב מוכן לייצוא זר. שמור תיעוד נייר לכך שעבודה זו בוצעה.

לפני משלוח הרכב, הכינו את המסמכים הדרושים, כולל שטר המטען המקורי, שטר המכירה, רישום הרכב הנוכחי וטפסים EPA ו- NHTSA. אם אתה משתמש בשירותי יבואן רשום, יש גם העתק של חוזה זה. כל המסמכים הללו צריכים להיות זמינים עבור המכס כאשר מכוניתך מגיעה לגבול.

יחד עם התיעוד הנדרש, תידרש לשלם את החובות והעמלות המתאימים עבור הייבוא לפני הכנסת הרכב לאירופה. בדרך כלל שיעורי המכס מבוססים על 2,5% ממחיר הרכישה של המכונית (או עד 25% למשאיות), אך יתכנו תקנות ופטורים אחרים, בהתאם לגיל ולסיווג המכונית שלך או לארץ המוצא. גינת המכס האמריקאי ואת הגבול ממשיכה מידע מעודכן על הדמים והפטורים ליבוא מכוניות לתוך ארה"ב

רישום הרכב שלך

לפני שתוכל לנהוג באופן חוקי במכונית המיובאת שלך, זכור שתצטרך לרשום אותה במדינת מגוריך. זה יכול להיות קצת מסובך מכיוון שלמכונית שלך עדיין לא יהיה מסמך VIN או כותרת במערכת המדינה. התקשר ל- DMV שלך לקבלת פרטים על אופן הניווט בתהליך. המכונית שלך עשויה גם לדרוש בדיקת פליטת רכב נוספת לפני שהיא יכולה להירשם במדינתך.

מאמרים בנושאים דומים
  1. העברת פסנתר בבטחה
  2. ציד דירות חובה
  3. כיצד לנקות ריחות עשן סיגריות?
  4. 22 רעיונות מתנה נהדרים לחנוכת הבית הבאה שלך
  5. כיצד לארוז את המטבח למעבר?
  6. הצטייד במטבח הראשון שלך
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail